Skocz do zawartości

Lampy przednie HALO Projection - przeróbka


Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zakupie auta już były wmontowane tuningowe lampy Halo Projection.

 

51FCOfUdDGL.jpg

 

Same lampy asymetryczne składają się z 6 diód na stronę + ringi ledowe (total shit) + soczewka (miałem założone przetwornice i xenony) + długie zwykłe H1.

 

Diody 6x (W5W) są demontowalne (inaczej niż powiedział sprzedawca lamp halo w Polsce) i po długich poszukiwaniach znalazłem najlepiej świecące

pink_2.jpg

Jedyny problem jest taki że trzeba je w miarę płytko osadzić aby dobrze odbijały odbłyśniki.

Efekt naprawdę ciekawy i w miarę profesjonalny.

 

Następna sprawa xenon - ciągle mam problemy z tym i wywalam je.

Albo migają, albo się nie zapalają, albo nie pali się cała prawa strona włącznie z długimi itd.

Wsadzam niedługo zwykłe H1 (+90% Osram) i po problemie.

Mam spryskiwacze do tego nowe do montażu - mogę sprzedać za 70% ceny.

Nie montowałem ich jeszcze a chciałem żeby mieć spokój z kontrolami.

 

Ostatnia sprawa ringi... żeby w takiej bryce mieć taki shit to naprawdę żałosne.

Udało mi się więc rozebrać lampiszony - sklejone jakimś klejem - z godzine rozbierania jednej lampy. W stanach zamówiłem ringi CCFL z przetwornicami na wymiar.

Następnie delikatnie wyjąłem je z oprawek rodem z targowiska z dresami i wkleiłem bezpośrednio w odbłyśniki lamp.

Trochę nerwów, kasy też troszkę poszło ale myślę że się oplaciło :)

Używam ich jako dziennych mijania aż do zmierzchu (zwykłe pozycyjne).

 

Jakby ktoś chciał to mogę pomóc.

 

Galeria:

DSC01487.JPG

Przed przeróbką

 

DSC01940.JPG

 

DSC01949.JPG

 

P8311788.JPG

 

P8311804.JPG

 

P8311790.JPG

 

P8311794.JPG

 

P8311804.JPG

 

Fotki i tak nie oddają dobrze rzeczywistości gdyż trzeba naprawdę ściemnić całość żeby było je widać - tak jasno świecą.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie rozumię, po co się tak męczyłeś skoro w US sprzedają całe lampy w technologi CCFL i efekt jest identyczny. Wiem, bo sam kupiłem te lampy w tej technologii i rzeczywiście efekt jest o niebo lepszy od tych zwykłych. Nie warto rozklejać, kombinować, skoro za 130$ możesz mieć kpl. nowych w ccfl.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no tak, ale to 852zł z przesyłką bez cła i podatku a lampy już miałem.

Za tutaj za wszystko zapłaciłem nie całe 300zł.

Koszty przesyłki podawane przez E-Bay są zawyżone, a cła, ani podatku nie płaciłem, bo lampy są lekkie, a paczka foremna i może wyglądać jak prezent. Sprowadzałem już chyba ze 4 komplety i nie zdarzyło mi się, żeby trafiły na cło.

Niemniej jednak wychodzi drożej niż ta przeróbka. Kwestię co warto bardziej pozostawię do prywatnych ocen. Gratuluję zdolnosci w tym kierunku :kasztan: Polak potrafi :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zawsze kasowali jak w aukcji :/

 

Nie wiedziałem że robią teraz w wersji CCFL. Niemniej jednak mam gołe świetlówki :D

A seryjnie są w oprawkach plastikowych :D

Fakt, że wymaga to uwagi bo łatwo można je uszkodzić.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym cłem i Vatem, to kiedyś było fajniej, bo nie wszystko clili. Sporo gratów ciągnę i przyznam, że kiedyś do 500 zł olewali gadgety. Teraz w budżecie kasy nie ma i walą na maksa WSZYSTKO.

 

Mniej można zapłacić jeśli ktoś w USA wpisze w kwitach mniejszą wartość, lub info że to gift. Ale niestety nie wielu na to się godzi. Często wręcz na aukcji piszą, że tego nie zrobią :(

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem po co tyle halasu kolo tego przerabiania no chyba ze chodzi o legalne bezproblemowe, bez glupich pytan i tlumaczen na przegladach.....mam nowe oryginalne lampy i bym ich nie zamienil na zadne inne,zobacze jak dlugo tak dobrze beda swiecic :).....a z korzystam z tematu i sie zapytam odnosnie postojowek:), na pewno ten dolny pas pomaranczu swieci (po lifcie) a kierunki tez sweicili jako postojowki?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh.. no masz Pan racje...

 

Ale po pierwsze oryginały nie są asymetryczne a po drugie na ten przykład ja kupiłem Rama już z tymi tuningowymi lampami. I pytanie - czy miałem jeździć z dres-shitem led niebieskim z ringami a'la bąbelki w akwarium czy zrobić z tego mega lampy dodające smaczku 350 konnej maszynce :D (lub za 800zł kupić używane seryjne jakie są w Ramie).

 

Tak, w tuningowych lampach świeciły się boczne pomarańczowe jako postojowe (dwuwłóknowe kierunkowskazy). Wiązka zasilająca włókno postojowe zasila teraz mega jasne ringi i diody. Także ja używam odmienionych postojówek jako mijania dzienne aż do zmierzchu.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh.. no masz Pan racje...

 

Ale po pierwsze oryginały nie są asymetryczne a po drugie na ten przykład ja kupiłem Rama już z tymi tuningowymi lampami. I pytanie - czy miałem jeździć z dres-shitem led niebieskim z ringami a'la bąbelki w akwarium czy zrobić z tego mega lampy dodające smaczku 350 konnej maszynce :D (lub za 800zł kupić używane seryjne jakie są w Ramie).

 

Tak, w tuningowych lampach świeciły się boczne pomarańczowe jako postojowe (dwuwłóknowe kierunkowskazy). Wiązka zasilająca włókno postojowe zasila teraz mega jasne ringi i diody. Także ja używam odmienionych postojówek jako mijania dzienne aż do zmierzchu.

 

Panie drogi calkowicie sie z Toba zgadzam, skoro juz kupiles auto z shit dresowymi lampami to fakt nie oplacalo sie kupowac oryginalnych lamp ktore przytwarzaja problemy, a zmienic je na takiej jak to ty zrobiles :). Ja kupilem z oryginalnymi i swieca dobrze, i narazie nie mam zamiaru nic robic no chyba ze przy drugim przegladzie w niemczech sie dopierdziela do lamp to tez bede kombinowac.A co do postojowek to dzieki wielkie :), czyli kierunek sie swieci i dolny pomaranczowy pas :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim Ramie 2006 to świeci tylko postojówka na pomarańczowo, a dolny pas tylko mruga (kierunkowskaz)

 

hm..to sie jjuz pogubilem...ale jakos nie pasuje mi dolny pas na kierunkowskaz hm...

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pomarańczowym pasku mam zwykłe postojówki, które zwyczajnie świecą podczas włączonych świateł mijania, natomisat kierunek to pulsująca lampka na boku klosza, która w zasadzie również ciągle się swieci. Czekam do drógiego przeglądu rejetracyjnego, mam nadzieje że nie będe musiał wszystkiego przerabiać:)

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje boczne:

 

"- Barwa: "żółta samochodowa [jak kierunkowskazy]; dopuszcza się barwę czerwoną w przypadku światła umieszczonego z tyłu pojazdu we wspólnej obudowie z innym czerwonym światłem tylnym lub umieszczonym najbardziej z tyłu bocznym światłem pozycyjnym"

- Na wysokosci 350 - 1500 mm, jednak "jeżeli konstrukcja pojazdu nie pozwala na zachowanie tej wysokości, dopuszcza się 2100 mm".

- Położenie na szerokości pojazdu: "na obu bokach pojazdu"

- "w samochodach osobowych i ciężarowych o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony ( kat. M1 i N1) i długości mniejszej niż 6 m światła barwy żółtej samochodowej mogą migać w fazie z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu"

 

Czyli jeśli jest widoczne z boku można podciągnąć pod pozycje boczne. Jak pomarańcz wali od frontu centralnie to mogą się ciepnąć ale to też zależny jak leży.

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje boczne:

 

"- Barwa: "żółta samochodowa [jak kierunkowskazy]; dopuszcza się barwę czerwoną w przypadku światła umieszczonego z tyłu pojazdu we wspólnej obudowie z innym czerwonym światłem tylnym lub umieszczonym najbardziej z tyłu bocznym światłem pozycyjnym"

- Na wysokosci 350 - 1500 mm, jednak "jeżeli konstrukcja pojazdu nie pozwala na zachowanie tej wysokości, dopuszcza się 2100 mm".

- Położenie na szerokości pojazdu: "na obu bokach pojazdu"

- "w samochodach osobowych i ciężarowych o dmc nieprzekraczającej 3,5 tony ( kat. M1 i N1) i długości mniejszej niż 6 m światła barwy żółtej samochodowej mogą migać w fazie z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu"

 

Czyli jeśli jest widoczne z boku można podciągnąć pod pozycje boczne. Jak pomarańcz wali od frontu centralnie to mogą się ciepnąć ale to też zależny jak leży.

Podaj podstawę prawną, może się przydać.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja będę rzezbił,ale w Ramie po lifcie w innym kirunku,mianowicie podobaja mi sie ogromne ringi led smd,dają dużo więcej światła niż CCFL, utkane diody jedna przy drugiej dają ciągłe światło bez efektu _ _ _ _ _

 

http://www.automotivelightstore.com/ramhalokit.aspx

 

http://www.automotivelightstore.com/ram.aspx

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120411624699+&viewitem=#ht_10137wt_1165

 

ae52e4f5.jpg

 

bba574b4.jpg

 

Fajny filmik jak to wygląda.

 

 

 

oczywiscie cała reszta neonów z tego filmiku mnie nie interesuje-nie jestem fanem takiego tuningu

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodano1102, ile mnie wykasujesz za zrobienie takich piknych światełek

 

jestem chętny :-D

 

Qba już kiedyś coś obiecałem chłopakom i nie wywiązałem się z umowy, więc wybacz ale nic Cię nie wykasuje,jak będę miał czas,a mam go bardzo mało zrobię sobie pokaże jak wyszło.

Jak będą Ci się podobały a będę miał czas zrobię Ci zupełnie hobbystycznie.

 

A jeżeli nie chcesz czekać tu masz gotowy zestaw.

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/06-08-Dodge-RAM-1500-Headlight-hid-HALOs-KIT-Demon-Eyes-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1c091794fbQQitemZ120411624699QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories#ht_10137wt_1165

 

http://www.automotivelightstore.com/ramhalokit.aspx

 

Ja żałuje że nie zrobiłem od razu, jak malowałem odbłyśniki na czarno,a tak będę jeszcze raz musiał rozbierać:(

Czarne tak sie prezentują:

 

c7a6e611.jpg

 

6691ca0d.jpg

 

9a1f6728.jpg

 

74a4c5dd.jpg

 

26611803.jpg

 

724e84f9.jpg

 

ae0d66eb.jpg

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodano1102, wszystko rozumiem :-)

 

a nie wiesz przypadkiem jak wygląda z jakością tych lamp co podałeś mi linka ?

 

Może masz racje - zamówie i będę miał problem z głowy ;-)

PATRZ W LUSTERKA . SPRAWDŹ DWA RAZY

 

MOTOCYKLE SĄ WSZĘDZIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.