Jump to content

Kuba M.

Klubowicz
 • Posts

  715
 • Joined

 • Last visited

Contact

 • AIM
  11111

Profile Information

 • Location
  Mszczonów

Recent Profile Visitors

2,344 profile views
 1. Auto było tym ucywilizowaniem😁 Dopiero w GMT 900 pojawiła się skrzynia rozdzielcza ze stałym napędem na obie osie, ale za to jednobiegowa, tzn bez reduktora, i tylko w Escalade oraz GMC (ale chyba tylko w najbogatszych wersjach, tj, Denali)
 2. "Auto" w tym reduktorze to w uproszczeniu "part time", tyle, że dopinany i rozpinany automatycznie w razie uślizgu którejś osi - spinane na sztywno obie osie, bez jakiegokolwiek mechanizmu różnicowego. Sprzęgło jest po to, żeby moment dopinana i rozpinania był w miarę mało odczuwalny.
 3. Dobra, pomyliłem z innym reduktorem, tak to jest gdy się szybciej czyta niż rozumie😁 To co opisałeś, to raczej prawidłowe działanie - w pozycji "auto" sprzęgło spina napędy "na sztywno" w razie wykrycia uślizgu którejś osi.
 4. U mnie strona działa bez logowania na facebooku. Co do klucza to pojęcia nie mam, skojarzyłem tylko, że jakiś gość dość regularnie ogłasza się ze swoimi usługami, jeździ nawet po kraju. Tematu nie zgłębiałem, bo nie miałem potrzeby.
 5. https://www.facebook.com/groups/1418276501791823 Tutaj czasem ogłasza się jakiś gość, który rozwiązuje takie problemy.
 6. Jeżeli do jutra zamówisz, to czwartek-piątek możesz mieć w domu. O ile tylko nic się ostatnio z przesyłkami z rockauto nie pop....szyło.
 7. Wejdź na rockauto, wybierz Swój model, wejdź w "Brake & Wheel Hub" i poszukaj "Parking Brake Cable". Przy każdej lince będą numery - sprawdź w jakiekolwiek wyszukiwarce do czego jeszcze pasują i już👍
 8. Kuba M.

  Pickup AWD

  Amarok, ale w automacie to dopiero od 2013 albo 2014 roku Cadillac Escalade EXT 3 generacji, ale to taki pickup-niepickup. Może w bogatszych GMC Sierra był ten sam napęd - Yukon miewał coś takiego w wersji Denali, więc może i pickup miał taką wersję.
 9. Kuba M.

  Pickup AWD

  Co masz na myśli pisząc AWD - stały napęd na obie osie, czy możliwość dopięcia napędu na przód?
 10. To 8 generacja😉 Jaki silnik?
 11. Cześć. Masz na myśli 9 generację eFa? Jeżeli tak, to poza podstawowymi gratami, jak niektóre filtry czy krzyżaki (czyli pasujące od innych aut z USA), nie dostaniesz u nas nic. Trzeba ciągnąć części samemu z USA. Z drobniejszymi to nie problem, ale przy dużych gabarytach ceny przesyłek robią się odstraszające.W USA części w cholerę w każdej półce cenowej. Pewnie dlatego, że dwie poprzednie generacje, tj. 7 i 8 mechanicznie były praktycznie identyczne, poza jakimiś drobnymi zmianami. Auto jest w zasadzie debiloodporne, ale obecnie to może być jego wada - 25-30 lat jeżdżenia bez napraw może oznaczać, że teraz do zrobienia będzie wszystko. Generacja obecnie praktycznie wyginęła na polskim rynku. Pewnie dlatego, że już za stare żeby ciągnąć rozbitki, naprawiać je na sztukę a potem sprzedawać jako super niezużyte cacka. A jeszcze za młode, żeby zatyrane na śmierć paździerze wyciągnięte za darmo spod stodoły rednecka , wciskać w Polsce za 30-40 dychy jako modne zabytki.
 12. Sprawdź sobie też tutaj: RockAuto
 13. Kuba M.

  Szukam felgi

  Na ramionach felgi od wewnątrz masz przecież wybite jej parametry - porównaj z tymi z aukcji i po problemie. Rozmiar opony nie ma przecież nic do rzeczy.
 14. Jak już do do Fiata - swojego czasu można było kupić u nich moparowe graty do Ramów.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.