Jump to content

Kuba M.

Klubowicz
 • Content Count

  606
 • Joined

 • Last visited

About Kuba M.

 • Rank
  Weteran

Contact

 • AIM
  11111

Profile Information

 • Location
  Mszczonów

Recent Profile Visitors

775 profile views
 1. Skoro już odłazi, to chyba nie ma sensu tego poprawiać, tylko wywalić w cholerę i albo położyć nową powłokę, albo założyć kuwetę.
 2. Nabijają, ale tylko tyle, żeby nie zgniło podczas magazynowania.
 3. Nie kojarzę, żeby by ktos na forum z tak świeżym GMC lub Chevym. Generalnie to chyba ciężko będzie w Polsce o wiarygodne opinie o tym sprzęcie z racji małej popularności. Jeżeli chodzi o skrzynie, to pytasz o Rama, czy o GM-a? Ta 8 biegowa w Ramie to trochę zmieniony ZF - jeździ teraz na tym chyba większość aut z wzdłużnie ustawionym silnikiem.
 4. Jak jeszcze upalałem w błocie, to tak co dwa, trzy wyjazdy smarowałem wszystko co miało kalamitki. Przy normalnym użytkowaniu mniej więcej razem z wymianą oleju w silniku, tj raz w roku. Tak mi wyszło doświadczalnie - tzn. jak wpychałem nowy smar, to ten stary który wypływał miał być jeszcze w miarę czysty. Smar Mobil (molibdenowy?? chyba??) - taki lekko przypominający silikon. Bardzo dobrze znosił pracę pod wodą i duże przeciążenia - wytrzymywał kilkukrotnie dłużej niż te zwykłe ŁT..) ŁT używałem do Honkera, a teraz szprycuję nim Uaza ojca - cokolwiek lepszego mogło by podwoić wartość auta. Kalamitki powinny być na krzyżakach, wałach napędowych jeżeli mają kompensację długości, końcówkach drążków. Ale zależy to od tego, jakie masz włożone te części - bywają z kalamitkami i bez nich.
 5. Kuba M.

  Witam:)

  Z tym budżetem możesz szukać Rama kupionego w Polsce. Ale trafić takiego, to prawie jak 6 w totka. Ewentualnie doskładać trochę, bo już niewiele brakuje do nowego Classica - bywały już poniżej 200 netto.
 6. Na zewnątrz obudowy z tyłu reduktora.
 7. Reduktorem steruje silnik elektryczny, taki mocno podobny do silnika wycieraczek. Sprawdź sobie najpierw kostki z przewodami i sam silnik - może dawno nie był używany i zawiesiły się szczotki, albo stanęły łożyska.
 8. Nie wiem jak jest w Fordzie 8.8, ale w mostach Dana te kosze są zamienne. Sprawdź (nawet na rockauto) po numerach, czy łożyska kosza półosie są takie same dla mostów z/bez LSD. Innych ewentualnych różnic nie powinno być. Koła będę kręciły się jak przy otwartym dyfrze także przy wykończonym LSD.
 9. Kurde, słabo na filmie widać końcówkę kosza z prawej strony - przy LSD będzie w kształcie walca, bo między kołem koronowym a koszem muszą się zmieścić tarczki LSD - powinieneś je zauważyć bez problemu. Od strony talerza to samo, tylko że raczej nie da zauważyć różnicy, bo większość zasłania właśnie talerz. Różnice w koszach widać dobrze na rockauto. To zabezpieczenie w kształcie "S" wygląda na jakiś fordowski patent na klepiące półosie przy c-klipach.
 10. Sprawdź sobie dokładnie, bo z tego co widzę na filmie, to chyba masz wersję z LSD, a to co wkleiłeś z rockauto chyba jest bez LSD. Znając jankesów, kosze powinny być zamienne, ale nie wiem, czy przypadkiem nie będzie trzeba jeszcze czegoś wymienić (np półosi) - nie grzebałem w fordowskich mostach. No i jeżeli jest LSD, to pamiętaj o oleju z dodatkiem do blokad LSD
 11. Dobrze widzę, że wałek satelitów (na filmie to ten pionowy) rusza się gniazdach w koszu? Jeżeli tak, to niestety cały kosz do wymiany. No, chyba, że są jakieś zestawy do regeneracji tych gniazd. Pamiętaj tylko, że przy wymianie kosza ponownie trzeba będzie ustawić luz między zębami wałka ataku i talerza. Generalnie o ile nie planujesz wożenia 2t lub kręcenia bąków pod supermarketem, to spokojnie możesz jeszcze na tym jeździć, ale powoli gromadzić części do naprawy.
 12. Po kształcie dekla od mechanizmu różnicowego: https://www.onallcylinders.com/2016/02/19/axle-id-a-quick-guide-to-identifying-common-rear-axles/
 13. Jakie rozbiorą? Przecież ta wystarczy zdjąć dekiel i wszystko widać jak na dłoni. Jeżeli warsztat twierdzi, że musi do oceny stanu mechanizmów rozebrać coś więcej to zmieniaj mechanika jak najszybciej. Jedyne czego nie da się sprawdzić po zdjęciu dekla to stan łożysk. Ale jeżeli, tak jak już pisałem, most nie wydaje żadnych dźwięków w czasie jazdy, to łożyska są OK, nie ma co tam grzebać. To co widać na filmie to naprawdę nieźle jak na tylu letnie użytkowe auto. Jeździłem z większymi luzami i nic się nie działo. Weź pod uwagę jeszcze dwie rzeczy. Raz, to mało który mechanik potrafi tak naprawdę ustawiać te mosty - większości wydaje się tylko, że to potrafią i faktycznie czasem im to wychodzi, ale czasem też niestety nie. A robocizna kosztuje zawsze tak samo, czyli dużo. Dwa, drugie tyle luzu, o ile nie więcej masz z drugiej strony wału, tzn w skrzyni biegów i reduktorze. No, ale to Twoja kasa i Twoja decyzja.
 14. 1 cm luzu to prawie żaden luz, biorąc pod uwagę, że to suma luzów całego mostu - tzn od wieloklinów na półosiach, przez całe wyposażenie mechanizmu różnicowego, po luz między zębami przełożenia (1cm, to mniej więcej szerokość zęba na wałku ataku). A auto ma już prawie ćwierć wieku. Jeżeli most nie wyje, nie szumi, to w ogóle bym tego nie tykał, bo szybko dobijesz do połowy wartości całego auta, a efekt będzie żaden. No, chyba, że wymienisz w moście wszystko na nowe, tzn półosie, mechanizm różnicowy i przełożenia. Dekiel i tak musisz zdjąć do wymiany oleju, więc pooglądaj co się tam w środku dzieje. Kupno używanego mostu nie będzie łatwe - one wszystkie są już w zbliżonym wieku i stanie zużycia, a ta generacja eFa w Polsce powoli odchodzi w zapomnienie. A, i kasowanie luzu międzyzębnego na starych przełożeniach to taki sobie pomysł - szansa na sukces jest znikoma. Dłużej pożyją przy takim ustawieniu jakie mają teraz - o ile oczywiście nikt tak już nie grzebał.
 15. Powiedziałbym, że raczej jesteś na początku tej drogi, skoro jeszcze nie oglądałeś auta. Zwrócić uwagę trzeba w zasadzie na wszystko - to ponad dwudziestoletnie auto, które pewnie wykorzystywane było zgodnie z przeznaczeniem. Szczególnie na tą odbudowaną ramę. Po pierwsze dlaczego trzeba było ją odbudować - czy przerdzewiała, czy po dzwonie, czy ktoś pakował towaru ile się zmieściło (to może świadczyć pośrednio o stanie pozostałych podzespołów). No i oczywiście jak to zostało naprawione. Bo dla jednego konkret będzie wtedy, gdy ulepi jakoś ceownik z ogrodzenia i przypadkiem nie odpadnie na pierwszej dziurze, a dla drugiego może oznaczać taką naprawę, że nawet nie laikowi będzie trudno znaleźć miejsce naprawy, a całość będzie mocniejsza niż fabryczna. Weź na oględziny kogoś znajomego, który ogarnia takie tematy. A najważniejsze, to nie napalaj się.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.