Jump to content

Kuba M.

Klubowicz
 • Posts

  722
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Kuba M.

 1. O jakim wałku piszesz?
 2. 29 za sprawnego cumminsa z 4x4 nawet 3 lata temu to już było dziwnie tanio. Nie ma tez oczywiście co oczekiwać, że ktokolwiek w Polsce zapłaci tyle, co chcą za takie auta w DE. Wracając do auta kolegi, to jak Sebastian pisał, trzepak na pace, wyciągarka, lampki raczej obniżają wartość tego auta - doprowadzenie tego do stanu fabrycznego będzie kosztowało parę złotych. Ale zakładając, że nie ma problemu z korozją i mechanicznie nie jest śmietnikiem, to te 50-70 za jest w miarę realne.
 3. W przypadku ustalania wartości takiego auta ważniejsze jest to, w jakim jest teraz stanie i z jakiego został odbudowany, potem jaka to wersja (napędy - 4x4 czy 4x2, długość kabiny, długość paki, itp). To czy ma kamerę i czujniki parkowania to raczej najmniej istotny element. O halogenach i rurkach już nawet nie wspominając.
 4. Kuba M.

  Witam

  Jak sobie przypomnę ile kosztowało mnie doprowadzenie do stanu używalności pierwszego Jeepa, to się dziwę, że wtedy zawału nie dostałem😁 Za to od tego czasu (czyli będzie prawie 20 lat) nie wtopiłem już na żadnym aucie
 5. Lewa półoś jest bez zabezpieczenia. Prawa, o ile dobrze pamiętam, ma. Ale tylko wewnętrzna(tj. ta część, która wchodzi bezpośrednio do dyfra). Zewnętrzna (miedzy jednym krzyżakiem a drugim) jest bez zabezpieczenia. Żeby wyjąc półosie musisz zdjąć ze zwrotnic piasty i ich czopy. Poszukaj informacji o Explorerze I, bo to jest ten sam zawias.
 6. Auto było tym ucywilizowaniem😁 Dopiero w GMT 900 pojawiła się skrzynia rozdzielcza ze stałym napędem na obie osie, ale za to jednobiegowa, tzn bez reduktora, i tylko w Escalade oraz GMC (ale chyba tylko w najbogatszych wersjach, tj, Denali)
 7. "Auto" w tym reduktorze to w uproszczeniu "part time", tyle, że dopinany i rozpinany automatycznie w razie uślizgu którejś osi - spinane na sztywno obie osie, bez jakiegokolwiek mechanizmu różnicowego. Sprzęgło jest po to, żeby moment dopinana i rozpinania był w miarę mało odczuwalny.
 8. Dobra, pomyliłem z innym reduktorem, tak to jest gdy się szybciej czyta niż rozumie😁 To co opisałeś, to raczej prawidłowe działanie - w pozycji "auto" sprzęgło spina napędy "na sztywno" w razie wykrycia uślizgu którejś osi.
 9. U mnie strona działa bez logowania na facebooku. Co do klucza to pojęcia nie mam, skojarzyłem tylko, że jakiś gość dość regularnie ogłasza się ze swoimi usługami, jeździ nawet po kraju. Tematu nie zgłębiałem, bo nie miałem potrzeby.
 10. https://www.facebook.com/groups/1418276501791823 Tutaj czasem ogłasza się jakiś gość, który rozwiązuje takie problemy.
 11. Jeżeli do jutra zamówisz, to czwartek-piątek możesz mieć w domu. O ile tylko nic się ostatnio z przesyłkami z rockauto nie pop....szyło.
 12. Wejdź na rockauto, wybierz Swój model, wejdź w "Brake & Wheel Hub" i poszukaj "Parking Brake Cable". Przy każdej lince będą numery - sprawdź w jakiekolwiek wyszukiwarce do czego jeszcze pasują i już👍
 13. Kuba M.

  Pickup AWD

  Amarok, ale w automacie to dopiero od 2013 albo 2014 roku Cadillac Escalade EXT 3 generacji, ale to taki pickup-niepickup. Może w bogatszych GMC Sierra był ten sam napęd - Yukon miewał coś takiego w wersji Denali, więc może i pickup miał taką wersję.
 14. Kuba M.

  Pickup AWD

  Co masz na myśli pisząc AWD - stały napęd na obie osie, czy możliwość dopięcia napędu na przód?
 15. To 8 generacja😉 Jaki silnik?
 16. Cześć. Masz na myśli 9 generację eFa? Jeżeli tak, to poza podstawowymi gratami, jak niektóre filtry czy krzyżaki (czyli pasujące od innych aut z USA), nie dostaniesz u nas nic. Trzeba ciągnąć części samemu z USA. Z drobniejszymi to nie problem, ale przy dużych gabarytach ceny przesyłek robią się odstraszające.W USA części w cholerę w każdej półce cenowej. Pewnie dlatego, że dwie poprzednie generacje, tj. 7 i 8 mechanicznie były praktycznie identyczne, poza jakimiś drobnymi zmianami. Auto jest w zasadzie debiloodporne, ale obecnie to może być jego wada - 25-30 lat jeżdżenia bez napraw może oznaczać, że teraz do zrobienia będzie wszystko. Generacja obecnie praktycznie wyginęła na polskim rynku. Pewnie dlatego, że już za stare żeby ciągnąć rozbitki, naprawiać je na sztukę a potem sprzedawać jako super niezużyte cacka. A jeszcze za młode, żeby zatyrane na śmierć paździerze wyciągnięte za darmo spod stodoły rednecka , wciskać w Polsce za 30-40 dychy jako modne zabytki.
 17. Sprawdź sobie też tutaj: RockAuto
 18. Kuba M.

  Szukam felgi

  Na ramionach felgi od wewnątrz masz przecież wybite jej parametry - porównaj z tymi z aukcji i po problemie. Rozmiar opony nie ma przecież nic do rzeczy.
 19. Jak już do do Fiata - swojego czasu można było kupić u nich moparowe graty do Ramów.
 20. Biorąc pod uwagę wyje...ne w kosmos ceny na allegro nie zdziwiłbym się, gdyby ściągniecie ze stanów całej żaluzji wyszło taniej niż kupno samego silnika u nas. Sprawdź sobie np na rockauto, czy nie ma samych silników.
 21. No to pech. Nie wiem, czy nie najłatwiej będzie przywyknąć😉
 22. Radek, a próbowałeś doczytać w fabrycznej instrukcji? Bo szczerze, to nie wydaje mi się, żeby nie można było tego zmienić z poziomu auta - jeżeli nie w komputerze pokładowym, to odpowiednią kombinacją różnych przycisków, niekoniecznie związanych z otwieraniem drzwi. Mam o jedną generację nowszy (GMT 900) i osobno można ustawić punkt zablokowania i odblokowania zamków. A masz już nie pierwsze amerykańskie auto, więc wiesz, że u nich raczej rzadko zdarzają się rewolucyjne zmiany
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.