Skocz do zawartości

Uwagi policji


matw74

Rekomendowane odpowiedzi

Niecałe 2 miesiące jeżdżę RAMem, a już 3 razy mnie policja kontrolowała. Tak z nudów chyba, bo wykroczenia nie było. Oczywiście wszystkie kontrole w małych wioseczkach. No i zaczęło się. "Zabieramy panu dowód rejestracyjny", wydech źle, brak tylnego przeciwmgielnego, szyby bez homologacji :shock: , światła asymertyczne itp.

Mam do Was pytanko, jakie macie doświadczenia z policją? Na razie mnie puszczają, bo mówię, że jestem świeżak itd.

Mój Ramik - 2004r. 1500 Hemi 5,7l

aut Caesar, aut nihil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do wydechu nie maja ci sie prawa przyczepic przepis ktory zakazywal ustawienia wydechu w prawa strone juz nie obowiazuje.

 

Światło przeciwmgielne tylnie musisz miec, jak nie masz musisz dolozyc.

 

szyby bez homologacji? pierwsze slysze jakas homologacje maja jak nie masz folii musi przejsc.

 

swiatła to niestety cos czego nie zmienisz, ewentualnie przerobisz za duze pieniadze a doczepia sie do braku europejskiej homologacji

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wydechu nie maja ci sie prawa przyczepic przepis ktory zakazywal ustawienia wydechu w prawa strone juz nie obowiazuje.

Znasz jakieś szczegóły - od kiedy i jak to zostało zniesione :?:

Bo właśnie przegląd mi się niedługo kończy i muszę mieć jakieś argumenty dla diagnosty :lol:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wydechu nie maja ci sie prawa przyczepic przepis ktory zakazywal ustawienia wydechu w prawa strone juz nie obowiazuje.

Znasz jakieś szczegóły - od kiedy i jak to zostało zniesione :?:

Bo właśnie przegląd mi się niedługo kończy i muszę mieć jakieś argumenty dla diagnosty :lol:

Przecież prosty był!? Sam przerabiałem :mrgreen: Na Twoim miejscu bardziej martwiłbym się o czerwone kieruki z tyłu, brak przeciwmgielnego, symetryczne mijania i pomarańczowe markery z przodu, przyciemnione szyby boczne, pękniętą szybę czołową itd itd... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież prosty był!? Sam przerabiałem

No już nie jest - poprzedni właściciel wypuścił rurkę z boku przed kołem :lol:

Na Twoim miejscu bardziej martwiłbym się o czerwone kieruki z tyłu, brak przeciwmgielnego, symetryczne mijania i pomarańczowe markery z przodu, przyciemnione szyby boczne, pękniętą szybę czołową itd itd...

Światła już dawno ogarnięte przez poprzednika, szyba przednia wymieniona. Została folia, którą za chwilę zrywam, bo tak zmatowiała, że muszę zgadywać co się dzieje poza autem :lol:

No i symetryczne przednie reflektory, ale z tym to już nic nie wymyślę - wszystkie przeróbki z postaci soczewek, ksenonów, czy innego wiejskiego tuningu pasują tu jak świni siodło :-/ A asymetrycznych niet do tej generacji

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sąsiada z drogówki, pójdę do niego, w niedzielę, z browarkiem i spokojnie pogadam. Jak dowiem się czegoś ważnego, napiszę Wam

 

Najgorsze jest to, że wiele przepisów jest niejednoznacznych, więc interpretacja może być różna. To co Twój kolega uzna za prawidłowe, drugi niebieski może zakwestionować. Lepiej się uśmiechnąć i mieć w portfelu zbędną stówkę, która łatwo ulega teleportacji. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że wiele przepisów jest niejednoznacznych, więc interpretacja może być różna. To co Twój kolega uzna za prawidłowe, drugi niebieski może zakwestionować. Lepiej się uśmiechnąć i mieć w portfelu zbędną stówkę, która łatwo ulega teleportacji. :-D

 

Mam może dziwny charakter, ale jeszcze nigdy nie dałem "w łapę". Na razie podpieram się faktem, że samochód jest zarejestrowany i ma ważny przegląd techniczny. Jeżeli przy jakiejś kontroli będzie poważniej, cóż, będę improwizował :lol:

aut Caesar, aut nihil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam może dziwny charakter, ale jeszcze nigdy nie dałem "w łapę"

To ja już chyba bym skończył w więzieniu, i pewnie sporo pickup'owców z tego forum :kasztan: także. Dokładnie jak napisał Misiek, jak się ma takie auto trzeba mieć zawsze "luźną stówkę".

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee ja tam jeszcze nic nigdy nie zapłaciłem, może dlatego że do auta na DE tablicach sie nie czepieją. Choć kiedys zona wracała dodgem i ja zatrzymali i chcieli jej wmówic ze neimieckiem przepisy są do dupy, oni się na przeglądach nei znają i trzeba zabrać dowod hehehehe. Skończyło się tym że zona chciała oddać kluczyki i umowic funkcjonariusza z naszym niemieckim adwokatem eheheheh. Po czym jednak mogła grzecznie odjechać d odomu :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z sąsiadem. Wydech muszę przerobić na tył i dorobić tylne, przeciwmgielne.

Resztą mam się nie przejmować. Co do kształtu świecenia świateł mijania, powiedział, że jak się będą czepiać to mam powiedzieć, że nie produkuje się innych lamp do tych aut i już. Nie oślepiam więc nie powinni się doczepiać.

aut Caesar, aut nihil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech muszę przerobić na tył

 

I Już się pomylił. Od tego roku nie trzeba przekierowywać wydechu. Może być w prawo.

 

Co do kształtu świecenia świateł mijania, powiedział, że jak się będą czepiać to mam powiedzieć, że nie produkuje się innych lamp do tych aut i już.

 

Co do tego, to też życzę powodzenia. Zatrzyma Cię jakiś zakompleksiony Policjant, któremu już od tygodnia żona nie dała, lub sam nie może i zaraz się przyczepi do symetryczności lamp. Wniosek - dowód do odebrania w WK. po przeglądzie. Przeglądu prawdziwego nie zrobisz, bo samochód ma symetryczne światła. Wiem, że to się do zrobić, jeżdzę tymi samochodami już od lat, ale jak trafisz na beton, to muru nie przebijesz i tyle. Kupując takie auto, trzeba się z tym pogodzić jak ze spalaniem 20/100.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech muszę przerobić na tył

 

I Już się pomylił. Od tego roku nie trzeba przekierowywać wydechu. Może być w prawo.

 

Misiek, kochany, masz jakiś numerek rozporządzenia lub przepisu, który o tym informuje?

Jeżeli mam poprawiać wiedzę policjanta na drodze, trzeba się porządnie przygotować:)

Poza tym masz pełną rację, wynik kontroli zależy od człowieka.

aut Caesar, aut nihil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zmieniłem to włożyłem w tylne klosze żółtą dwuwłóknową żarówkę ledową w miejsce czerwonego kierunku. Efekt jest taki, że w czerwonym kloszu mam pomarańczową barwę. Po za tym mam seryjnego Ram'a. Jeżdże już ponad trzy lata, kilka razy miałęm kontrole policji, ale tylko raz Pan policjant poprosił o włączenie awaryjnych celem sprawdzenia kierunków z tyłu pojazdu, po za tym nie spotkałem się z nieuprzejmością stróżów prawa, a raczej zaciekawieniem i niedowierzaniem odnośnie spalania na poziomie 6 galonów na 60mil :)

Badania techniczne to już inna bajka, każdy radzi sobie z tym na swój sposób, diagności z reguły są jacyś dziwni i patrzą na nasze taczki jak na samochód z innej planety.

Ciekawe jak sobie radzą np Audi Q7 z rynku amerykańskiego z ledowymi czerwonymi kierunkami z tyłu? U mnie na południu kraju jezdzi tego od groma.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzyma Cię jakiś zakompleksiony Policjant, któremu już od tygodnia żona nie dała, lub sam nie może i zaraz się przyczepi do symetryczności lamp. Wniosek - dowód do odebrania w WK. po przeglądzie. Przeglądu prawdziwego nie zrobisz, bo samochód ma symetryczne światła. Wiem, że to się do zrobić, jeżdzę tymi samochodami już od lat, ale jak trafisz na beton, to muru nie przebijesz i tyle. Kupując takie auto, trzeba się z tym pogodzić jak ze spalaniem 20/100.

 

To co napisał Misiek powinno wystarczyć za cały komentarz. Taka jest prawda w naszej kochanej Polsce. Jeśli chce się uderzyć psa, kij zawsze się znajdzie

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech muszę przerobić na tył

 

I Już się pomylił. Od tego roku nie trzeba przekierowywać wydechu. Może być w prawo.

 

Misiek, kochany, masz jakiś numerek rozporządzenia lub przepisu, który o tym informuje?

Jeżeli mam poprawiać wiedzę policjanta na drodze, trzeba się porządnie przygotować:)

Poza tym masz pełną rację, wynik kontroli zależy od człowieka.

 

 

juz kiedy kupowalem mojego 1,5roku temu tak bylo:

 

W Germanii - jak w całej UE - boczny prawy jest chyba niedozwolony...

 

 

W Germanii jest dozwolony wydech na prawa strone tak jak czerwone kierunki z tylu, obrysowki pomaranczowe z przodu i amerykanskie lampy z przodu jak nie ma oryginalnych zamiennikow. Z tym wydechem to nawet sie u nas zmienilo w kraju po nowej ustawie bo w 2010 zmieniono przepisy z:

 

"15) w tłumik wydechu - w odniesieniu do pojazdu napędzanego silnikiem spalinowym; wylot rury wydechowej nie może być skierowany w prawą stronę"

 

na:

 

"15) w tłumik wydechu - w odniesieniu do pojazdu wykorzystującego do napędu silnik spalinowy; wylot rury wydechowej nie może być skierowany w stronę otworów wlotowych urządzeń wentylacji;"

 

Czyli od dwóch lat sidepipy i inne pipy skierowane na prawo są najzupełniej legalne.

 

P.S. I dopiero od dwóch lat nielegalne są ciężarówki używane przez hitlerowców do doraźnego zagazowywania w transporcie :-D

 

Może na wypadek spotkania z panami policjantami, którzy nie są na bieżąco warto sobie rozporządzenie wydrukować:http://www.krbrd.gov.pl/prawo/prawo_krajowe_r_war_techn_poj.htm

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety numerów rozporządzenia nie znam. Mało tego, numer rozporządzenia wisi mi kalafiorem, bo jeśli nawet pokażę to policjantowi, to on albo wynajdzie mi brak literki E na szybach, lub kloszach lamp, albo i tak zabierze dowód z komentarzem, iż on nie jest od interpretacji przepisów, tylko stacja diagnostyczna i że on zatrzyma dowód a Ty udasz się do diagnosty, któremu pokażesz rozporządzenie, on podbije Ci przegląd, jeśli nie dopatrzy się innych kwiatków wynikających z poj..anych polskich przepisów. Następnie będziesz mógł jechać do WK, po odbiór dowody rejestracyjnego. Najlepsze jest to, że wyjeżdżając zadowolony z WK z odebranym dowodem, może zatrzymać Cię kolejny sfrustrowany miękką fujarą policjant, który zatrzyma Ci świeżo odebrany przez Ciebie dowód, każąc Ci jechać do diagnosty i tak kółko się kręci. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety numerów rozporządzenia nie znam. Mało tego, numer rozporządzenia wisi mi kalafiorem, bo jeśli nawet pokażę to policjantowi, to on albo wynajdzie mi brak literki E na szybach, lub kloszach lamp, albo i tak zabierze dowód z komentarzem, iż on nie jest od interpretacji przepisów, tylko stacja diagnostyczna i że on zatrzyma dowód a Ty udasz się do diagnosty, któremu pokażesz rozporządzenie, on podbije Ci przegląd, jeśli nie dopatrzy się innych kwiatków wynikających z poj..anych polskich przepisów. Następnie będziesz mógł jechać do WK, po odbiór dowody rejestracyjnego. Najlepsze jest to, że wyjeżdżając zadowolony z WK z odebranym dowodem, może zatrzymać Cię kolejny sfrustrowany miękką fujarą policjant, który zatrzyma Ci świeżo odebrany przez Ciebie dowód, każąc Ci jechać do diagnosty i tak kółko się kręci. :-D

 

Czyli potwierdza się prawo "luźnej stówki". :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety numerów rozporządzenia nie znam. Mało tego, numer rozporządzenia wisi mi kalafiorem, bo jeśli nawet pokażę to policjantowi, to on albo wynajdzie mi brak literki E na szybach, lub kloszach lamp, albo i tak zabierze dowód z komentarzem, iż on nie jest od interpretacji przepisów, tylko stacja diagnostyczna i że on zatrzyma dowód a Ty udasz się do diagnosty, któremu pokażesz rozporządzenie, on podbije Ci przegląd, jeśli nie dopatrzy się innych kwiatków wynikających z poj..anych polskich przepisów. Następnie będziesz mógł jechać do WK, po odbiór dowody rejestracyjnego. Najlepsze jest to, że wyjeżdżając zadowolony z WK z odebranym dowodem, może zatrzymać Cię kolejny sfrustrowany miękką fujarą policjant, który zatrzyma Ci świeżo odebrany przez Ciebie dowód, każąc Ci jechać do diagnosty i tak kółko się kręci. :-D

 

Czyli potwierdza się prawo "luźnej stówki". :kasztan:

 

Panowie-zwróćcie uwagę co mimochodem wynaleźliście-zastępczy lek na skutki miękkiej fujary-luźna stówka :kasztan:

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie-zwróćcie uwagę co mimochodem wynaleźliście-zastępczy lek na skutki miękkiej fujary-luźna stówka

 

Dobre. :-D

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co zmieniłem to włożyłem w tylne klosze żółtą dwuwłóknową żarówkę ledową w miejsce czerwonego kierunku. Efekt jest taki, że w czerwonym kloszu mam pomarańczową barwę. Po za tym mam seryjnego Ram'a

 

Z tego co napisales, to po tej przerobce przy nacisnieciu hamulca zapalaja sie czerwone stopy (gorne) i oba zolte (tez stopy, jesli inst. jest nie przerobiona)?

 

Przy wrzucaniu kierunkow, dzialaja tylko zolte - jako kierunkowskazy?

 

:?:

 

Nie pamietam juz jak dzialaja swiatla w Ramach, ale tak chyba wynikaloby gdy inst. jest oryginalna. Cztery czerwone swiatla z tylu, z czego dolne alternatywnie robia za kierunki. Przy hamowaniu i skrecaniu 3 swiatla swieca sie swiatlem ciaglym, a jedno (kierunkowskaz po stronie w ktora skrecasz) swiatlem przerywanym....

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.