Skocz do zawartości

Train Horns - czyli jak powalić ludzi na chodnikach


jaber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 583
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ło, grubo :mrgreen: kiedyś jak będę miał wene i będzie chciało mi się z tym bawić to sobie takie sprawie :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jaber, mam zamontowany w hiluxie kompresor z butlą 9l

Dam radę tym zasilić jakąś sensownie głośną trąbę?

Dodatkowo by mi się marzyło, żeby ją wcisnąć pomiędzy chłodnicą i zderzakiem - miejsca jest dość sporo.

Zasilanie mogłoby być przez elektrozawór uruchamiany zwykłym klaksonem

Masz jakiś pomysł?

Hilux 3.0 '09 +2" Snorkel, osłony Asfir, konsola CB, WA-27, BFG MT, osłony reflektorów

Grand Cherokkee 4.7 V8 '99 - OFF-ROAD

Commander 3.0CRD '07 - BOULEVARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakąś fotkę?

W tym tygodniu się nie wyrobię żeby podjechać do Ciebie, ale chętnie bym się przygotował i nastawił pozytywnie :-P

Hilux 3.0 '09 +2" Snorkel, osłony Asfir, konsola CB, WA-27, BFG MT, osłony reflektorów

Grand Cherokkee 4.7 V8 '99 - OFF-ROAD

Commander 3.0CRD '07 - BOULEVARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną sztukę Kahlenberg Model S-0A horny do jachtów nówka .

Są zrobione na morskie warunki więc na polskich zimowych słonych drogach nic im sie nie stanie .

 

http://www.kahlenberg.com/catalog/product_info.php?products_id=83&osCsid=96afbcf86e2635eb5418c0b6826e99df

 

k1%20%5B%5D.jpg

specm.jpg

 

do 0:50 trąbie pojedynczą trąbką

 

322hz

131 dB

 

ps. powinienem byc KRK jakoś w przyszłym tygodniu tzn teraz po niedzieli .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Ja chciałbym skierować moje pytanie do Jaber'a. Otóż też mam zamiar zacząć jakże miłą zabawę w postaci train hornów :D Jednak obiektem moich zainteresowań są polskie kolejówki. I właśnie chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób nabyłeś SKW i SKN. Nie znalazłem w necie strony Inco (tzn. jest ale nie ma słowa o kolejówkach). Możliwym sposobem nabycia ich może być wycieczka na tereny PKP takie jak Zakłady Napraw Taboru Kolejowego i pogadać z personelem lub ewentualnie w czasie kasacji zdobyć odpowiednie materiały :D Bardzo bym prosił o odpowiedź :D

P.S Co sądzicie o produktach niemieckiej firmy ZÖLLNER, przykład:

Z góry dzięki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOllner robi bardzo wypaśne Horny Morskie.

A to co na filmiku to lipa jakaś bez porządnego niskiego tonu .

CO do Inco to komplet da sie załatwić nowy od producenta za jakieś 1200 - 1400 pln czyli SKN i SKW.

 

Załatwiając na lewo ceny są różne ale ogólnie łatwo nie jest .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku wydaje mi się, że to był dźwięk obu sygnałówek :D Niedługo prawdopodobnie zawitam do Polski na wakacje więc będzie czas aby się pokręcić po zakładach kolejowych :D

P.S. Ruscy też lubią się pobawić TH :D http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=0&u=http%3A%2F%2Fgydkov.net%2Fgalerea%2Ftifonologia.html&sl=ru&tl=en&swap=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku wydaje mi się, że to był dźwięk obu sygnałówek :D Niedługo prawdopodobnie zawitam do Polski na wakacje więc będzie czas aby się pokręcić po zakładach kolejowych :D

P.S. Ruscy też lubią się pobawić TH :D http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=0&u=http%3A%2F%2Fgydkov.net%2Fgalerea%2Ftifonologia.html&sl=ru&tl=en&swap=1

 

 

Obu obu ale widać niskotonowa jest lipna może mieć jakąś do bani częstotliwość .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elektrozawory podające ciśnienie na horny powinny być jak najbliżej hornów wtedy będzie szybki blow a im zawory dalej tym dźwięk będzie się dłużej rozpędzał .

 

Oczywiście zależy to od tego jakie horny podepniesz .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpływa ale klapa tłumi dźwięk spokojnie o 30% dlatego trabki najlepiej dać za atrapę albo pod auto.

 

 

No i powiększa się ilość nawiedzonych hehehehehehe .

Cieszy mnie to .

 

 

 

 

PS. ciekawe kiedy będą dla ciebie za ciche obstawiam że za niedługi czas ;).

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Train Horny zawitały i u mnie. Zdjęć jeszcze nie ma. Moja instalacja nie jest tak finezyjna jak MKmario, ale działa i to całkiem nieźle. Zdecydowałem się jednak na elektrozawór i podłączyłem pod klakson fabryczny, z tym, że na desce mam odłączenie zasilania elektrozaworu, przez co mogę decydować czym chce trąbić. Trąbi zawodowo. Film wkrótce.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału i u mnie wszystko trafia pod samochód, wreszcie jest chwila czasu żeby pomontować wszystko jak należy. Nadrzędnym celem było takie zamocowanie wszystkiego, żeby nie wiercić żadnych nowych otworów.

 

Butla na powietrze z gaśnicy, podwieszona przy prawych tylnych drzwiach, w otworach montażowych na akcesoria Dodga. Uchwyty to mocowania rur kanalizacyjnych o odpowiedzniej średnicy.

 

Uchwyty:

 

20100804066h.jpg

 

 

Butla:

 

20100804061.jpg

 

 

 

 

W tej chwili butla jest pomalowana na srebrno, żeby nie rzucała się w oczy, stoi i schnie.

 

 

Sprężarka to pompka z BMW X5, gdzie odpowiadała za ciśnienie w miechach w zawieszeniu. Sprężarka siedzi w oryginalnym metalowym koszu, gdzie mam nadzieje nie dostanie się żaden syf. Zamontowana zostanie pod samą skrzynia, wykorzystując otwory w belkach skrzyni.

 

20100805067.jpg

 

20100805068.jpg

 

 

W tej chwili butla wygląda tak:

 

20100805070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.