Skocz do zawartości

Train Horns - czyli jak powalić ludzi na chodnikach


jaber

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 583
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak jak Ci mówiłem, to niezbyt dobre rozwiązanie zarówno z gaśnicą jak i ze sprężarką. Sprężarka będzie miała uzasadnienie jeśli zbiornik z powietrzem będzie duży. Żadna sprężarka samochodowa nie utrzyma ciśnienia podczas trąbienia. Ja mam swoje horny już trzeci tydzień i wciąż trąbie bez doładowywania butli. Butla 300 bar jest bardziej obsługowa, bo trzeba ją oddac do nabicia, ale komfort trąbienia rekompensuje te niedogodności. Doładowanie butli kosztuje mnie 20 zł u zaprzyjaźnionych strażaków.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak szybka będzie ta sprężarka, tzn jak szybko nabije mi zbiornik 20 litrów (gaśnica wyjeżdża) do jakiś 120 PSI. Wczoraj nabite 20 litrów starczyło na 8 sekund pełnego gwizdu i jeszcze kilka słabnącego, a wiadomo że aż tyle trąbić nie będziesz tylko krótkie rwane sygnały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
Zobaczymy jak szybka będzie ta sprężarka, tzn jak szybko nabije mi zbiornik 20 litrów (gaśnica wyjeżdża) do jakiś 120 PSI. Wczoraj nabite 20 litrów starczyło na 8 sekund pełnego gwizdu i jeszcze kilka słabnącego, a wiadomo że aż tyle trąbić nie będziesz tylko krótkie rwane sygnały.

 

jak to nie będzie się tyle trąbić :)

 

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co zamontujesz ale 8 bar to najlepsze ciśnienie do większości hornów.

 

A reduktory są i owszem a możesz mieć do butli wyłącznik ciśnieniowy ustawiony na 8 bar który wyłączy kompresor.

 

Bo butla musi być sam kompresor nie daje 10 bar tylko dobija do tej wartości .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się udać do sklepu z pneumatyką albo pogadac z nimi .

 

prosty

 

http://air-com.com/reduktor_cisnienia_z_przylaczem_wtykowym_pod_przewod.html

 

albo wypaśny

 

http://air-com.com/reduktory_cisnienia_multifix_rozmiar_0_600_lmin.html

 

Wydaje mi się że mas zw butli jeszcze jedno wolne gniazdo zaślepione , tankuj do 10 bar do wolnego gniazda podepnij instalke horna a w instalkę do blokady wepnij reduktor .

 

A jak nie ma wolnego to tak jak myślałeś do wyjscia na blokade trójnik i jedno idzie do hornów a drugie razem z reduktorem do blokady .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowanie butli kosztuje mnie 20 zł u zaprzyjaźnionych strażaków

 

Drogo placisz za doladowanie

 

Pogadaj z peintbalowcami oni doladowuja tez butle i to znacznie czesciej, sam to robie i u nas placi sie 10 zeta u strazakow (zaprzyjaznionych), a w firmie gdzie nabijaja butle CO TLEN i powietrze to raz na jakis czas za flaszke, nabijaja butelke co 2 tygodnie :)

RAM 1500 `04 5,7 HEMI MAGNUM

BLUE SKY :-)

www.biderman.pl

Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dziwie, ze nie oparliscie systemu o kompresor i zbiornik - bezobslugowe, efekt ten sam, a dodatkowo masz jeszcze mozliwosc wyprowadzenia zlacza do pompowania kol, blokady, i innych narzedzi pneumatycznych

Też się dziwie... ;-) ale ja mam już jeden boiler na pace 230l, a na drugi nie chce zabierac sobie miejsca. Butlę z powietrzem mam pod autem i pewnie tę do kompresora też bym wcisnął pod auto, ale kompresor musi być na pace, a ja nie chce już nawet kompresorem zmniejszać ilości miejsca na pace. Zastanawiam się czy nie wywalić LPG z paki, ale 230l to komfort jazdy bez tankowania. Wszędzie jest ale... :-/

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie dziwie, ze nie oparliscie systemu o kompresor i zbiornik - bezobslugowe, efekt ten sam, a dodatkowo masz jeszcze mozliwosc wyprowadzenia zlacza do pompowania kol, blokady, i innych narzedzi pneumatycznych

 

Z prostej przyczyny nie da się dłużej trąbić ciągiem niż parę sekund i potem trzeba czekać aż kompresor dobije bo nie jest w stanie sam tym co pierdzi przedmuchać horna żeby wydał jakikolwiek dźwięk .

 

oczywiście są kompresory o mocnej wydajności ale to kasa 1000 ln za kompresor i tez raczej lepiej mieć dwa .

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesilie lubi sobie dmuchnąć zdrowo !

 

 

Przez chwilę wyobraziłem sobie że ty jaber będąc na badaniach technicznych się zirytowałeś na gościa bo sie o coś dopier.. i mu jak był przy samochodzie...Lesilie dmuchneła w ucho..

 

:-D :-D :-D :-D zwieracze by się mu rozjechały i przez tydzień by chodził do tyłu :-D :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaszczepiliście mnie tym cały trąbieniem. Jako, że nie znam się na tym kompletnie to prosze Was o opinie co myślicie o czymś takim ??

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Triple-Train-Air-Horn-Kit-110-PSI-Air-System-150dB-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem53e4ba127cQQitemZ360319685244QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak myślałem, że to jakaś popierdółka ;-)

w tym Twoim wszystko do instalacji jest w zestawie czy trzeba coś dokupić ??

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.