Skocz do zawartości

FULLSIZE - Sztywne przykrycie paki - niska zabudowa


jarek10

Rekomendowane odpowiedzi

no, no czy ktoś jeszcze ? ;-)

 

Ale na poważnie, sprawdzałem koszt w PL takich zabudów do Nissana i Mitsubishi

Firmy CarryBoy - ceny oscylują w okolicach 6000 zł netto z malowaniem.

A te zabudowy są bardzo małe tzn, wąskie i krótkie w porównaniu do Dodge"a

tak więc jeżeli byśmy się zbliżyli do naszych gabarytów z ceną niższą w stosunku

do wielkości NAVARY czy L-200 to mogła by to być konkurencyjna propozycja

w gamie akcesoriów do naszych maleństw.

 

Faktem jest super wykonanie i dopracowanie detali takich jak gniazda zapalniczek,

dodatkowe oświetlenie sufitowe (ja tego nie mam u siebie ;-(

ale te detale też można zaplanować w projekcie naszej zabudowy....

 

Dobra kończę już smęcić i przymierzam się do tematu - myślę, że warto ;-)

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mnie za bardzo sztywna jakoś nie podchodzi. Może jestem dziwny, ale te sztywne wydają się dość niepraktyczne. Jedyną ich niepodważalną zaletą jest wygląd. Mnie bardziej podchodzi coś rolowanego :lol: . Myślę, że tego typu zabudowa ma sporo więcej atutów niż sztywna. Ta niska sztywna zabudowa, to już nam wychodzi sedan, a czy my chcemy sedana?

Takie moje przemyślenia, a poniżej linki to alternatywa twardej zabudowy

 

 

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jarek10 mam taką niską zabudowę sztywną z grubego laminatu na siłownikach ..

jutro , lub w poniedziałek wkleję kilka fotek ..

jestem bardzo z niej zadowolony..

jeśli nadal będziecie poważnie myśleć o wykonaniu wiernej kopi mogę wam pożyczyć na jakiś czas..

 

Pozdrawiam :-D

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam rolowaną matę. Przypina się ją na guziki do prowadnic wzdłuż paki i na klapie. Za szybą jest prowadnica ze sznurkami do związania rolki.

 

Stoi to wszystko w garażu i generalnie to chyba bym to sprzedał. Skrzynia 8 FT. Zobacze ile zapłaciłem i trochę opuszcze, może ktoś się skusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jarek10 mam taką niską zabudowę sztywną z grubego laminatu na siłownikach ..

jutro , lub w poniedziałek wkleję kilka fotek ..

jestem bardzo z niej zadowolony..

jeśli nadal będziecie poważnie myśleć o wykonaniu wiernej kopi mogę wam pożyczyć na jakiś czas..

 

Pozdrawiam :-D

 

Noooo - jestem pod wrażeniem chęci pomocy !!!

Podeślij foty - i dzięki za zainteresowanie tematem.

Na pewno prościej byłoby klepnąć odbitkę niskiej zabudowy,

a jeżeli wszystko będzie O.K. - można zabrać się za wysoką....

Mniejsza ilość materiału na formę i można na niskiej potestować wytrzymałość,

zastanowić się nad dodatkowymi wzmocnieniami itd.

 

No jeżeli jeszcze byłby ktoś chętny - to koszt byłby niższy, gdyż materiał na kopyto

czyli formę można by było rozbić na kilku......jeżeli nie będzie potencjalnych

chętnych - wezmę koszty przygotowania na swoje barki :-)

 

Raz jeszcze dzięki za odzew i propozycję

- czekamy na foty Twojej sztywnej paki.....

 

pdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli jeszcze byłby ktoś chętny - to koszt byłby niższy, gdyż materiał na kopyto

czyli formę można by było rozbić na kilku......jeżeli nie będzie potencjalnych

chętnych - wezmę koszty przygotowania na swoje barki

Jarek, ja pisze się na zabudowe wysoką. Szukam czegoś takiego od roku, wiec jestem zdecydowany na 100%. Jak będziesz miał jakieś pomysły, projekty itp. to dawaj na forum. Obejrzyj zdjecie wyżej w moim poście. To jest jeszcze ciekawsza propozycja niż twoja zabudowa, bo szyby są wklejane i nie ma uszczelki, przez co mogą zachodzić na zawinięcie laminatu i stwarzać wrażenie większych okien dopasowanych wielkością z oknami kabiny. To wg mnie wygląda jeszcze lepiej. Dla ścisłości powiem, że Twoją zabudowę jakbyś sprzedawał to biorę od ręki i nie wybrzydzam, bo jest również w mojej czołówce... ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli jeszcze byłby ktoś chętny - to koszt byłby niższy, gdyż materiał na kopyto

czyli formę można by było rozbić na kilku......jeżeli nie będzie potencjalnych

chętnych - wezmę koszty przygotowania na swoje barki

Jarek, ja pisze się na zabudowe wysoką. Szukam czegoś takiego od roku, wiec jestem zdecydowany na 100%. Jak będziesz miał jakieś pomysły, projekty itp. to dawaj na forum. Obejrzyj zdjecie wyżej w moim poście. To jest jeszcze ciekawsza propozycja niż twoja zabudowa, bo szyby są wklejane i nie ma uszczelki, przez co mogą zachodzić na zawinięcie laminatu i stwarzać wrażenie większych okien dopasowanych wielkością z oknami kabiny. To wg mnie wygląda jeszcze lepiej. Dla ścisłości powiem, że Twoją zabudowę jakbyś sprzedawał to biorę od ręki i nie wybrzydzam, bo jest również w mojej czołówce... ;-)

 

Jutro wrzucę dokładne foty mojej zabudowy - myślę, że masz rację z tymi szybami

wklejanymi - omijamy system montażu ramek przesuwnych i obniżamy koszty.

Obiecuję, że zacznę rozkminiać temat - jutro jak mi sie uda, podjadę autem

do Marco Polo, żeby zrobili mi wycenę wklejki szyb bocznych na podstawie

mojej zabudowy. Myślę, że coś doradzą odnośnie tylnej szyby, żeby była podobna

do tej z Twojego zdjęcia.....Jeżeli nie mieli by patentu, to poszukam jakiegoś ładnego

systemu chowanych zawiasów.....

Montaż do budy jest na czterech elementach aluminiowych działających w skrócie

jak zacisk stolarski - nie rozkręca się i jest trwały. Ten element byłby najprostrzy

do wykonania. Generalnie wszystko jest do zrobienia.....tylko trzeba to wszystko policzyć,

aby się nie okazało, że gra jest nie warta świeczki i wychodzi za drogo.

Najpierw zrobię wycenę po kosztach:

- materiał

- kopyto (rozbite na 3-4 zabudowy)

- wklejki szyb

- system montażu do nadwozia

- robocizna (niestety znajomi też coś za taką usługę wezmą)

 

- pozostaje, ewentualne lakierowanie na właściwy kolor - mam również

niedaleko lakiernika (niestety nie najtańszy - ale lakierowanie może sobie zrobić każdy

we własnym zakresie, zwłaszcza, że kolor trzeba dopasować do nadwozia).

 

 

narazka

pozdrawiam Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam rolowaną matę. Przypina się ją na guziki do prowadnic wzdłuż paki i na klapie. Za szybą jest prowadnica ze sznurkami do związania rolki.

 

Stoi to wszystko w garażu i generalnie to chyba bym to sprzedał. Skrzynia 8 FT. Zobacze ile zapłaciłem i trochę opuszcze, może ktoś się skusi.

 

Wrzuć foty - jaki to typ zabudowy.....mogą być linki do stron.

Jeżeli cena byłaby O.K. - to mógłbym dorażnie dokonać zakupu.

Jak ściągnę swoją do zrobienia formy, to nie będę miał przykrycia :-(

a na pace wożę duużą butlę i zazwyczaj trochę betów - tak więc nie pożądane

jest aby pozostawiać to na widoku.....

 

daj znać na PW (coby komerchą nie leciało) - jaka cena, może mnie będzie stać.....:-)

 

I jeszcze jedno, jaką ty masz pakę - chodzi mi o długość:

podajesz w poście że 8FT - to prawie 245cm !!!! - możesz potwierdzic wymiar ?

Ja mam tą krótszą - trochę powyżej 200cm........

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jaką ty masz pakę - chodzi mi o długość:

podajesz w poście że 8FT - to prawie 245cm !!!! - możesz potwierdzic wymiar ?

Ja mam tą krótszą - trochę powyżej 200cm........

Widziałem Sebka auto na żywo, no i to nie Twój rozmiar, niestety...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wpisuje na niska sztywna zabudowe.

moze byc z silownikami i innymi bajerami.

 

No to będziemy musieli bardzo szeroko uśmiechać się do kolegi Prawego,

jeżeli byłaby aktualna oferta wypożyczenia jego zabudowy,

to można by było coś podziałać w temacie.

Jeszcze tylko trzeba potwierdzić wymiar zabudowy - ja mam 6FT

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska zabudowa to zadna robota, Na dniach wezmę od Prawego na 1 dzien pokrywę zeby zdjac formę, reszta to bajka, wstępny koszt materiałów wyliczyłem na ok 1500zł,bez malowania ,jest to juz cena z zapasem na bardzo pożądzną pokrywę. Trochę przy tym dłubałem,zrobiłem pare kajaków wiec wiem z czym się to je. Ja osobiscie podniosę ori pakę o 10cm w górę, będzie wyglądała bardziej na masywna,a i te pare cm wysokosci wewnątrz się przyda. Ponadto w miejsce zwykłych siłowników mozna zastosowac elektryczne np.taki:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=800633549&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E

 

Zamek do klapy będzie wtedy zbędny.

Jezeli ktos czesto kozysta z paki a ja do takich naleze,jest to duza wygoda ,dochodząc do auta otwieram klapę z pilota,zanim dojde klapa sie otwozy.Wystarczy jeden siłownik.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska zabudowa to zadna robota, Na dniach wezmę od Prawego na 1 dzien pokrywę zeby zdjac formę, reszta to bajka, wstępny koszt materiałów wyliczyłem na ok 1500zł,bez malowania ,jest to juz cena z zapasem na bardzo pożądzną pokrywę. Trochę przy tym dłubałem,zrobiłem pare kajaków wiec wiem z czym się to je. Ja osobiscie podniosę ori pakę o 10cm w górę, będzie wyglądała bardziej na masywna,a i te pare cm wysokosci wewnątrz się przyda. Ponadto w miejsce zwykłych siłowników mozna zastosowac elektryczne np.taki:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=800633549&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E

 

Zamek do klapy będzie wtedy zbędny.

Jezeli ktos czesto kozysta z paki a ja do takich naleze,jest to duza wygoda ,dochodząc do auta otwieram klapę z pilota,zanim dojde klapa sie otwozy.Wystarczy jeden siłownik.

 

Jestem za !!!

Mnie również dopisz do listy. :-)

Czy wierzch paki będzie gładki - czy bardzie skórka pomarańczy (celulit :-) ?

Dobrze by było jakby udało się zrobić głdką - jak te z foty na początku postu.

Zresztą Prawy ma wrzucić fotkę swojej zabudowy, to zobaczymy strukturę wierzchu...

 

Może byś jeszcze w formie przygotowania zrobił jakieś przetłoczenia na pace

- dość fajnie to wygląda i jest naturalnym usztywnieniem całej konstrukcji...

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wiekszosc jest za niska zabudowa. Czy to znaczy, ze rezygnujecie z wykonania górnej? Powiem szczerze, ze narobiłem sobie nadziei na górna, bo bardzo by mi sie przydała. No, chyba, ze Jarek chce sie pozbyc swojej, to z checia odkupie...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek10, Prawy ma pokrywę ze strukturą,ja zrobię głądką, jezeli chodzi o przetłoczenia mogę zrobic cos takiego :

 

51b0cb6dd7d07860.jpg

 

041a137d6d679d91.jpg

 

Zmieniłbym tylko jeden element, rant klapy który jest równy dookoła na taki co ma kacpero czyli tył wydłuzony ,bardziej zachodzący na burtę. ładnie to wygląda.

 

kacpero będziesz miał cos przeciwko? :pala: ;-)

 

81238dcf2538a8db.jpg

 

 

drug jak Ci sie nie spieszy to poczekaj, gdzes w styczniu będę miał więcej czasu to wezme się za wysoką,juz o tym myslałem. ;-)

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a może Jarek by się zajął wysoką, a ty Bodano niską? Mnie ogólnie się bardzo nie spieszy, bo już rok jeżdżę z plandeką i jakoś daję radę, z tym, ze zimą jest gorzej. Poza tym zgrzeszyłbym popedzajac kogokolwiek, bo równie dobrze mogliscie sie wcale nie chwalic o mozliwosciach zrobienia zabudowy i tematu by wcale nie było. Mam wrazenie, ze zawiazuje sie nam społecznosc, a nie tylko internetowy klubik :-D

Szczegóły mozemy omówic na najblizszym spocie i pózniej przeniesc to na forum dla nieobecnych.

Jesli z jakichs powodów wysoka zabudowa nie wypali, to wtedy pisze sie na taka piekna niska ja ma kacpero :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek10, Prawy ma pokrywę ze strukturą,ja zrobię głądką, jezeli chodzi o przetłoczenia mogę zrobic cos takiego :

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Zmieniłbym tylko jeden element, rant klapy który jest równy dookoła na taki co ma kacpero czyli tył wydłuzony ,bardziej zachodzący na burtę. ładnie to wygląda.

 

kacpero będziesz miał cos przeciwko? :pala: ;-)

 

Obrazek

 

 

drug jak Ci sie nie spieszy to poczekaj, gdzes w styczniu będę miał więcej czasu to wezme się za wysoką,juz o tym myslałem. ;-)

 

 

przeboleję :)22

 

tym bardziej że nie mam żadnych praw autorskich i chętnie odstapie "copyright" wszystkim użytkownikom forum :-D

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bodano - proponowana zabudowa jest piękna :-)

 

Piszę się na tę niską - gładką z elementami przetłoczeń - takimi jak na focie,

i oczywiście zachodzącą na tylną klapę (jak u Kacpero :-)

Jaki termin realizacji przewidujesz ?

Czy wpłacić jakąś zaliczkę ?

 

@Drug

Poczekaj chwilę - rozeznaję temat wysokiej.

Muszę dograć wszystkie elementy, szyby, uszczelki, system mocowania.

I Zabieram się za wysoką - jeżeli Bodano pomoże z zabudową niską....

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pierwsza sztuka moze byc dopiero w granicach 2 tygodni bo jestem teraz bardzo zajęty, Pierwsza najbardziej pracochłonna,trzeba zdjac forme ,zmodyfikowac tył na taki jaki ma kacpero wyprofilowac przetłoczenia. Jak bedzie forma dopracowana to reszta do bajka. Malowanie załatwiacie sobie sami, żadnych zaliczek nie potrzebuję. Acha chodzi jeszcze o te siłowniki elektryczne proponuję dac na obydwie strony,obsługiwane są i tak jednym pilotem,mysle ze jezeli bedzie tylko z jednej strony będą napręzenia materiału,z dwóch stron klapa piknie pójdzie do góry :-D kacpero jak bedziesz miał chwilę zmierz suwmiarką czy miarką grubość kalpy na którymś rancie.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne

 

dzisiaj po południu zmierzę ;-)

 

a siłowniki, lub nawet otwieranie z pilota to idealne rozwiązanie :!: (tak jak wcześnie pisałem), ja teraz żałuję że od razu tego nie zamówiłem. Teraz muszę dokupić siłownik pasujący :-(

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.