Skocz do zawartości

zabudowy mieszkalne na pickup


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przeglądając OLX trafiłem na kilka "nakładek" kempingowych na fullsize'y, ale ceny zaczynały się od prawie 60k za używane sprzęty, więc jak dla mnie jest to kosmiczna wartość za coś takiego. za te same pieniądze można kupić przyczepę o nieporównywalnym komforcie i obszerności. 

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Musisz jeszcze sobie określić jej wielkość oraz czy chcesz gotowca czy sam aranżujesz. Podam Ci na przykładzie Ram’a . Ceny bardziej orientacyjne niż abyś trzymał się ich dosłownie.

 

1.Najmniejsze możesz wykonać przy wykorzystaniu nadstawki do pickup np.”Leer” koszt od 2500zł  oraz zamówienia „mebli” według własnej aranżacji i wyposażenia ale to wersja max 2 osoby (+dziecko) do komfortowego egzystowania, toaleta raczej nie wchodzi w grę. Możesz dołożyć markizę z boku co zwiększy przestrzeń życia.

2.Możesz zlecić stworzenie zabudowy pod konkretny samochód koszt ok.14000 (cena na 2020)  w cenie masz ocieplone ściany i drzwi. Zaczynasz zabawę w aranżację wnętrza oraz wyposażenie według potrzeb. Jest to konstrukcja z płyt z tworzyw sztucznych. Waga z tego co pamiętam pow.100kg pusta.. Wada to że musisz sam wszystko przewidzieć i przemyśleć, najważniejszy w tym przypadku jest system załadunku i rozładunku kompletna to już będzie spore obciążenie.

3.Kupujesz gotową tzw. kapsułę produkt masz na gotowo od producenta. Zerknij sobie na stronę Polskiego producenta AZAR 4 .Piękne wykonanie jednolita konstrukcja bez łączeń. Cena od 14 tys do 18 tys euro (2019/2020) o ile pamiętam to ceny i specyfikację umieszczałem już na forum. Chyba w Rosji blisko granicy jest firma Geocamper , która się tym zajmuje ale ceny i jakość były bardzo zbliżone.

4. Zabudowy używki np. ze Stanów tak jak Wiewiór Ci napisał koszt ok.60 K , ewentualnie starsze używki 

 

https://m.olx.pl/d/oferta/zabudowa-kamper-na-pick-up-zabudowa-campingowa-camper-pickup-CID5-IDMGq9s.html?isPreviewActive=1.     Tak samo jak z przyczepami trzeba to dobrze przejrzeć.

 

Zerknij sobie też jaką dysponujesz ładownością. Jeśli kupisz/ zrobisz zabudowę ok.400 kg ze zbiornikiem na wodę czystą brudną , ogrzewaniem na butle, zasilanie w prąd, lodóweczka,kuchenka gazowa ,zapasy na wyjazd ,bagaże ,4 osoby, do tego wyposażenie samochodu dodatkowe np.instalacja lpg to czy nie skończy się na przeróbce zawieszenia tylnego ? 😀


No to tyle tak pobieżnie , jeśli jeszcze coś to dawaj bardziej szczegółowo to może pomogę

 

ps. Co do przyczep to musisz sobie B+E zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was! zgadzam sie ze sa to wysokie ceny . ale myslalem ze jak na katB to jedyna sprawa dlatego bede myslal o dorobieniu  E.

Ale tak naprawde to nie mam pojecia jak z taka nakladka sie jezdzi czy ze wzgledu na wysokosc troche nie rzuca! a moze ktorys z WAS

juz  takim jezdzil.?  jezeli chodzi o moja tacome to myslalem zrobic tyl pneumatyczny.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jazda z wysoko umieszczonym środkiem ciężkości jest specyficzna, dodatkowo boczne podmuchy wiatru oraz trzeba uważać na wiadukty o czy kierowca kat.B może nie pamiętać 😁

Jak gdzieś znajdziesz taką zabudowę sprowadzaną z USA to zerknij że są podnoszone dachy do korzystania  na postoju i na pewno nie bez przyczyny. 
 

Jeśli zdecydujesz się na przyczepę to trzeba pamiętać o opłatach E-toll także na ekspresówkach i drogach krajowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 31.01.2022 o 08:44, machony_1 napisał:

Chodziło mi o coś takiego, na czas transportu składasz.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/dodge-ram-nakladka-kamper-na-pickup-palomino-1610-ID6EkIJr.html

 

Witam, 

 

Byłem ja oglądać w zeszłym roku, jest ona dedykowana pod pake 2,5 m. na zdjęciach robi dobre wrażenie, ale w rzeczywistości już jest słabo, nieprzyjemny zapach, była remontowana dach, podłoga, dużo miejsca w środku, cena wysoka  na plus że ma prysznic, mają dwie takie zabudowy na stanie. Troszke mi wygląda jakby chodział w wypożyczalni w Us.

 

Tu fajna oferta na pickupy 1500 ,   https://www.olx.pl/d/oferta/zabudowa-wyprawowa-pickup-kamper-dodge-ram-camper-CID5-IDNpgPu.html#f40620dedf

 

 

Azar4 fajne na ekstremalne wypady, ale jest wąska 185cm na zewnątrz, no i znowu ta cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Sebastian O. napisał:


2 lata temu znalazłem gościa , który robi takie zabudowy w sensie konstrukcje na zamówienie, samemu podawałeś wymiary, gdzie okno,gdzie drzwi itd. Wada to wygląd zewnętrzny że „kańciata” ( w porównaniu do np.AZAR) natomiast cena była atrakcyjna ok14k. U mnie te „duże” zabudowy upadły ze względu na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.