Skocz do zawartości

czy warto ? taki RAM / zakup kontrolowany


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie ktoś może oglądał ten egzemplarz : https://www.otomoto.pl/oferta/dodge-ram-4x4-super-okazja-ID6yFZ1l.html#xtor=SEC-8 jest sens to odbudowywać ? czy raczej padaczka ? wydaje się ciekawą bazą do zrobienia " po swojemu " w opisie tak jakby nie zgadza się to 4x4 podobnie jak vin...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli dobrze poszukasz ogłoszeń dodge ram moim mieście- racibórz to znajdziesz co najmniej 3-4 które wyglądają jak nówki a brakowało im często pół kabiny lub przodu- były naprawiane u tego samego blacharza co mój chevrolet. mam chyba nawet jakieś zdjęcia.

 

wracając do w/w tematu to żadne uszkodzenie

cyvik

chevy g20 89'

dodge ramcharger 76'

vette 88'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda strasznie ale znalazłem ogłoszenie z 2012r. miał rozbity tył i przebieg 40 tys. mil.

 

http://new.crash-cars.ru/ru/lot/38119846

 

[ Dodano: 2016-12-30, 12:01 ]

Panowie ktoś może oglądał ten egzemplarz : https://www.otomoto.pl/oferta/dodge-ram-4x4-super-okazja-ID6yFZ1l.html#xtor=SEC-8 jest sens to odbudowywać ? czy raczej padaczka ? wydaje się ciekawą bazą do zrobienia " po swojemu " w opisie tak jakby nie zgadza się to 4x4 podobnie jak vin...

 

Pozdrawiam

 

Myślałem o tym 1500 ale chyba zmęczony za bardzo życiem i sporo nie wiadomych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę sie po nowym roku bo bede przejazdem to zdam relacje jak to w rzeczywistości wyglada, oczywiście rzetelnie to tutaj opisze ;) jedyne co trochę niepokoi to fakt iż firma ma tragiczna opinie na forum motorowodnym bo zajmują sie sprzedażą i naprawa silników do łódek,

Z drugiej strony niema co sceptycznie podchodzić tylko samemu zweryfikować.

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie

 

Mam trochę problem z Dodgem. Chodzi o pewnie znany Wam problem-przednie światła mijania. Wymieniłem stare klosze i xenona poprzedniego właściciela na nowe h13 i nowe klosze. Wydaje mi się, że są one mocne i jakiś czepialski niebieski może przyczepić się-mieliście takie sytuacje? Reflektory bardziej chyba rozpraszają światło, ktoś może pomyśleć, że długie, dopóki nie włączę drogowych.

 

Czy na przeglądzie diagnosta mimo, że wie, że symetryczne są światła podbije przegląd? Jak stwierdzi, że nikogo nie razi.

 

Przerabialiście lampy? Wg mnie przepisy są bez sensu, bo skoro ktoś ma światła i pojazd zadbany i sprawny to nie zrobią przeglądu a jakiegoś paska w tdi puszczą. Wg przepisów to z połowa pojazdów nie mogłaby jeździć po kraju...ech...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec,

teoretycznie nie powinien przejść badania, ale wiadomo co stacja to zwyczaj lub obyczaj

100% sposobu na to nie ma chyba

przegląd to jedno, kontrola to drugie

1 się da ogarnąć jak nie na 1 stacji to na 7

2 jak masz klosz z plastiku to można zapolerować to co na nim jest nadrukowane

dać do grawera i zrobić odpowiednie oznaczenia (E) zgodnie z tym jakie masz lampy

taka proteza, ale zazwyczaj działa

tdi engines are for senior citizens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zyga za pomysł:). Miałem podwójnego pecha ostatnio-niebiescy i diagności, więc na przyszłość może przyda się... żarówkę już malowałem na czerwono lakierem do paznokci i wyszedł różowy:).

 

Wk się bo kupiłem nowe lampy, stare były zmatowiałe, nówka H13 i jak pojeździłem to tak naprawdę mam świeczki, trochę mocniejsze niż ostatnio. Rocznie mi wyszło 30kkm więc zależy mi na dobrym świetle i bezpieczeństwie, pomijam służbistów.

Słyszałem, że można wsadzić soczewki i dać np. H4. Są firmy, które to robią a czy ktoś z Was robił samemu coś takiego, co kupić, jakie koszty? Chodzi o to aby to światło nie było rozproszone tak bardzo. Teraz jak stanę na wprost to razi oczy ale na drodze to wszystko w kosmos chyba leci.

Na marginesie, nie wiedziałem, że amerykanie mają takie słabe oświetlenie.

 

A wiesz Tadeusz szukałem swego czasu ciekawego pickupa, nie trafiłem na nic ciekawego-myślałem bardzo o 2500 w 5.9. Zakupiłem Durango w Hemi. Muszę go trochę na wiosnę przygotować:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Na początku tygodnia, jako, że mam do Wrocławia daleko, jestem umówiony z jedną firmą, która sprawdza samochody przed kupnem dla klientów i ogarną dla mnie ten oto egzemplarz: https://www.olx.pl/oferta/dodge-ram-1500-5-7-hemi-lpg-wroclaw-CID5-IDjqHhS.html#718b7aab52 Czy ktoś go kojarzy? Pół roku w Polsce i właściciel sprzedaje... Może ktoś opisać jak to jest z kosztami utrzymania takiego auta w porównaniu do L200, Rangera, Amaroka czy innych tego typu mniejszych pickupów? Nie chodzi mi o spalanie, tylko ceny części. Wiem, że rzadsze elementy trzeba sprowadzać, ale czy utrzymanie F150 albo Rama jest droższe niż popularnych pickupów z tych samych roczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POGADAJ CO DO OGLADANIA z Marcin Mscutoms z wrocka na fb tez Ramowiec i z wrocławia

 

[ Dodano: 2017-02-12, 13:35 ]

Co do cen części , wybierz sobie z jakiej półki chciał bys kupować części i wyślij zapytanie do amerykany.pl........albo jak sam ogarniesz import rockauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dodge'r :) Zadzwonie jutro i spytam czy mógłby podjechać, ale to MS Customs jest 60km od Wrocławia, także szanse małe w mojej ocenie :P Co do cen, to zapytania nie wysyłałem, ale patrząc na amerykany.pl to są porównywalne z częściami do L200 na przykład. Z kolei ostatnio sprawdzałem innego Rama w Koszalinie to mechanik stwierdził, że nie ma co patrzeć na ceny części w internecie, bo to wszystko tani badziew ;| dlatego nie wiem co sądzić o tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do HEMI i LPG. Pierwsza zima i problemy na mrozie-po pierwszym przełączeniu na gaz, gdy dojeżdżam do skrzyżowania lub gdy podczas jazdy mam niskie obroty gaśnie mi. Na benzynie raczej ok. Gaz był regulowany, nowe wtryski i świece (Autolite irydowe), niestety kable nie dojechały na czas.

Na nowych świecach też są problemy z gaśnięciem. Dodatkowo zauważyłem, że czasami delikatnie drży na gazie, gdzie na poprzednich świecach nie było tego. Wcześniej, mając zamknięte oczy nie czuć było, czy chodzi na LPG czy benzynie przy obrotach jałowych. Poziom oleju i chłodniczego ok.

 

I teraz tak:

-jakie świece do Hemi polecacie? Może mam przerost formy nad treścią, lepsze platynowe?

-jeżeli wymiana kabli nie pomoże to co to może być? Filtr gazu, przepustnica?

-po każdej wymianie świec i kabli podjechać do gazownika na regulacje?

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do HEMI i LPG. Pierwsza zima i problemy na mrozie-po pierwszym przełączeniu na gaz, gdy dojeżdżam do skrzyżowania lub gdy podczas jazdy mam niskie obroty gaśnie mi. Na benzynie raczej ok. Gaz był regulowany, nowe wtryski i świece (Autolite irydowe), niestety kable nie dojechały na czas.

Na nowych świecach też są problemy z gaśnięciem. Dodatkowo zauważyłem, że czasami delikatnie drży na gazie, gdzie na poprzednich świecach nie było tego. Wcześniej, mając zamknięte oczy nie czuć było, czy chodzi na LPG czy benzynie przy obrotach jałowych. Poziom oleju i chłodniczego ok.

 

I teraz tak:

-jakie świece do Hemi polecacie? Może mam przerost formy nad treścią, lepsze platynowe?

-jeżeli wymiana kabli nie pomoże to co to może być? Filtr gazu, przepustnica?

-po każdej wymianie świec i kabli podjechać do gazownika na regulacje?

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

 

1. Jakiekolwiek. Dopóki nie są popękane, zaśniedziałe, okopcone, etc i mają mniej więcej normatywną przerwę - będą działać. Tym bardziej nowe. Kup takie o parametrach dla tego pojazdu (dedykowany oryginał lub katalogowy zamiennik) i będzie działać.

2. filtry gazu sprawdzałeś ? Zwłaszcza fazy ciekłej. Jakość gazu ogólnie jest do dupy, szybko się zatykają, a rzadko się spotyka średnicę większą niż 5zł.

3. Nie wydaje mi się to konieczne.

 

Oczywiście poszukiwacze kosmicznej doskonałości i harmonii będą mieli inne zdanie... :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Luty 2017 sprzedawany w Strumieniu

Dodge ram 1500

rocznik 2003

silnik 5.9

Przebieg 195 000 km

465952753_3_644x461_dodge-ram-2003-59-gaz-zamiana-zamienie-na-busa-6os-boxer-jumper-inny-dodge.jpg

 

Wrzesień 2016 sprzedawany w Warszawie

... ten sam samochód.

Przebieg 231 289 km

837998373_3_1080x720_dodge-ram-1500-59-slt-v8-osobowe.jpg

 

Uwielbiam krajowych sprzedawców, wszechobecna magia!

 

[ Dodano: 2017-03-05, 13:49 ]

Oglądał ktoś poniższe auto? Sprzedawane od zeszłego roku ... wcześniej stał na niemieckich z uszkodzonym silnikiem.

 

Rudnik nad Sanem, niżański, Podkarpackie

https://www.olx.pl/oferta/dodge-ram-1500-CID5-IDihwhb.html#94146e9c1d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

dmisieekk, Zdaje sobie sprawe.... jechałem 4.7 .... padaka, lecz może był oglądany.

 

[ Dodano: 2017-03-11, 21:54 ]

Oglądał to ktoś jest od stycznia.

 

843449833_1_1080x720_1500-57-hemi-fvat-23-jawor.jpg

 

 

 

[ Dodano: 2017-03-14, 23:58 ]

Taka sztuka ... Bydgoszcz / Osielsko

Szkoda że w kwitach jest bank i brak dowodu rej.... Mogłoby z tego coś ładnego powstać.

 

845675523_7_1080x720_2006-r-57-hemi-4-4-uszkodzony-f-ra-vat-marza-35t-hak-35t-dmc-6-osob-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.