Skocz do zawartości

czy warto ? taki RAM / zakup kontrolowany


kucaro

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym nadbiegiem nie wiedziałem. Przyciski AWD, 4LOCK i LO, dla świętego spokoju wolę zatrzymać się:-)

 

Kurcze, to biegów 2 i 1 nie włączyłbym w życiu a tak to już jestem mądrzejszy. Czyli przed wjazdem w cięższy teren ustawiam na 2 albo 1 i 4LOCK lub 4LO. Teren staje się prosty przełączam na D i jeszcze trochę na biegach terenowych po czym wrzucam na początkowy czyli AWD w moim przypadku....bajka słowem:-)

 

Co do ksywki to bardziej branżowa, w szerokim pojętym znaczeniu budowlanka.... Czasem zdarza się, że muszę zjechać z utwardzonej drogi. Potrzebowałem samochodu na ramie do pracy i na co dzień. Pierwotnie miał być pickup ale wyszło co wyszło i jestem póki co zadowolony. Samochód dom, hehhe....

 

Wiadomo, trening czyni mistrza a przed kompem można sobie oczy popsuć....Dzięki za rozjaśnienie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator

Dziś byłem obejrzeć siano-woza :lol:

Lakier z jakąś wadą, ala kaszka, brak korozji, pewnie malowany, niestety nieudolnie, dodatkowo rysy, obdrapania. Zaprawki maskujące, progi wyglądały na zdrowe.

Ponoć maska i zderzak były wymieniane.

Wnętrze brudne, kierownica lekko wytarta, drobne obtarcia rysy, braki. Uszczelka drzwi prawych do wymiany, zniszczona od wojskowych buciorów, no bo farmowóz z armii USA :mrgreen:

odpalił z zastępczego aku , silnik ładna praca, poci się przy obudowie rozrządu. Silnik bardzo czysty wygląda na 60 tyś km, obudowa skrzyni też czysta jakby wczoraj wyjechał z fabryki, most suchy. Rama bez rdzy. prawy przedni kierunek pęknięty. Jest założony hak, ordynarnie wspawany w ramę.

Po wyjęciu burt robi się platforma 2x2,5m .

DMC 3500 i tyle samo na haku, przegląd kończy się w czerwcu. Z ceną nie ugięty 26 tyś netto lub brutto z niską fakturą. Z gotówką na 22 się nie zgodził. :mrgreen:

Jazdy próbnej nie było. Klima słabo chodziła.

 

 

 

13254460_2036218523270164_4262480874019033059_n.jpg?oh=e519cc8040fda55028ab8fd5d2f5c51e&oe=579F4D3C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek z Was widzał lub wie conieco na temat tego Rama:

 

http://allegro.pl/dodge-ram-1500-2002r-5-7-pierwszy-wlasciciel-i6184700803.html#thumb/3

 

Czy tak orientacyjnie wart jest swojej ceny?

Podobno w 2014 r. Miał wymieniony silnik.

Czy w ogóle w związku z tym warto się nim interesować?

 

Będę bardzo wdzięczny za informacje, bo żona nalega na zakup tego autka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to samo mialem pisac, 5.7 to to nie jest a jesli ktos nie wie co sprzedaje to niema co wierzyc w inne zapewnienia. I uwierz w naped 4x4, moze 99/100 razy nie bedziesz potrzebowal a w tym najwazniejszym momencie moze Ci zabraknac. Wiem z wlasnego doswiadczenia, mialem 4x4 ale wyjalem przednia półośke a czekalem na nowa z usa, lato, cieplutko....po co mi 4x4...a tu droga zablokowana przejazd tylko poboczem, przednionapędowe auta jada to i ja dam rade..., nie dalem rady- ciezki Ram osiadl a lekki tyl nie dal rady, kola krecily, nawet gdy pary ludzi wskoczylo na pake nie pomoglo, wyciagnal mnie facet Land Roverem :( z napedem 4x4 oczywiscie. Inna sytuacja to jak wybralismy sie na Gubalowke samochodami, ja Rangerem a kumpel tylnonapedowym Jaguarem, w pol godziny spadlo bardzo duzo sniegu i zostal na pierwszym podjezdzie, ostatecznie wjechalismy... Ja przodem a on za mna na lince. Osobowki staly i kierowcy zakladali lancuchy w czasie gdy padal ostro snieg a stare Pandy 4x4 czy Samuraje smigaly pod gorke :)

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to w 2014 roku właściciel wymieniał silnik, więc pewnie zamiast 5,7 wrzucił 5,9 Magnum :) Zastanawia mnie to, co było nie tak z autem, skoro musieli wymienić silnik po teoretycznie niecałych 200 tys ?

 

W kwestii 4x4 nie brałem w sumie tego pod uwagę - dzięki za zwórcenie uwagi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informacje z komisu, że "z oświadczenia klienta awarią silnika była usterka wewnętrzna silnika, do auta został zamontowany identyczny silnik jak ten uszkodzony pochodzący z używanego samochodu"

 

vin: 3D7HA18Z12G135193

 

Sprawidzłem już VIN różnymi decoderami i wynika, że fabrycznie:

- silnik: 5,9 l magnum

- paka: 6,5 ft

 

Reszta opisu się zgadza (co do wyposażenia, napędu i skrzyni).

 

@Sebastian, pisałeś, że HEMI był wprowadzony w 2003, auto jest z 2002 czyli na 100% nie może być HEMI? CO więcej według VIN checkera w środku jest Magnum. Chcę pomęczyć sprzedawcę o emblematy HEMI przy światłach, więc chciałem się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hemi 5,7 wszedł w 2003 zastępując Magnum 5,9 który był oferowany tylko jeden rok w III gen.

Inne skrzynie biegów. Hemi 5 biegów. Magnum 4 biegi.

Emblematy mógł sobie przykleić dla szpanu :mrgreen:

Albo buda, błotniki, przekladane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje :)

 

Znalazłem jeszcze jednego Rama, tym razem 4 x 4 jak polecaliście i już normalnej długości :)

 

http://otomoto.pl/oferta/dodge-ram-5-2l-v8-ID6yosJ9.html

 

Po rozmowie z właścicielem:

- sam sprowadzał do Polski

- użytkowany rekreacyjnie (max 5k km rocznie)

- w zeszłym roku wymienione tarcze w sprzęgle, wszystkie płyny, filtry, hamulce przód i tył (tarcze i klocki), układ hamulcowy wymieniony na miedziany,

- do zrobienia drobny przeciek w chłodnicy (puknięta w warsztacie) oraz kompresor klimatyzacji

- do drobnych poprawek lakierniczych (ewentualnie)

- bez LPG

 

Patrzę i mam wrażenie, że to całkiem sensowna okazja :)

Chyba, że koszty naprawy chłodnicy oraz klimy mogą przekroczyć 5000 PLN?

 

Co o tym sądzicie?

 

Ps. przepraszam, za dynamikę postów, ale w weekend rozkraczyło mi się auto firmowe i nie ma sensu go naprawiać, a czymś muszę jeździć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem że wygląda całkiem przyzwoicie, za te pieniążki nie znajdziesz nic lepszego, długo nie będzie wisiał. Ma 4x4 i to już bardzo dużo. Silnik słaby i osiągi będą mizerne ale wygląda na oryginalny stan, trzeba jechać i oglądać.

 

Kilka postów wyżej oglądałem sianowoza 2WD z Cumminsem i cena z 26 nie chce zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że już z rok, albo dwa temu widziałem takiego Rama w ogłoszeniu z identycznymi zdjęciami, ale mogę mylić.

- w zeszłym roku wymienione tarcze w sprzęgle
Co wymienione :shock:

Tak jak Sebastian napisał - cena jest przyzwoita, więc jeżeli postoi dłużej niż kilka tygodni, to będzie znaczyło, że to niezła kupa.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po tym jak dałem ciała z Ram'em od Seby, moze w końcu uda mi sie do Was pełnoprawne dołączyć?

 

Co myślicie o tym modelu ? Ktoś zna? Czy ta wersja była fabrycznie taka wieśniacka i bez znaczków np. z tylu?

Ten grill :(

Dodge Ram 5.7 HEMI 4x4 specjal edition Harley Davidson Super Stan

http://olx.pl/oferta/dodge-ram-5-7-hemi-4x4-specjal-edition-harley-davidson-super-stan-CID5-IDgoc19.html

Była NISSAN D22 NAVARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz nie pisałem że to nie możliwe tylko czy faktycznie jest to orginalny przebieg bo jak na 9 letnie auto to naprawdę rzadko spotykane ..

To Twój Ramik ?? ..... teraz już mnie cena nie dziwi :lol: z takim przebiegiem to wyjątkowy rodzynek .

 

Ale łatwo sprzedać go nie będzie w naszym pięknym kraju to nie spotykane i z doświadczenia wiem bo znam kolegę który sprzedawał Rama 2006 r z przebiegiem 83 000 km i z 5 klientów nikt mu nie wierzył że to orginalny przebieg ..

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
chyba wszystko zależy od kornika

jak masz blisko to można by zalukać

jak nie to na olx masz 2 podobne z tego jeden chyba forumowy

 

te na olx to już za duży budżet jak dla mnie.

1000 km żeby zalukać, daleko nie jest, tylko czasu brak, rodzina czuwa, żeby tatuś się nie nudził :roll:

 

 

a z drugiej strony - siedzi aktualnie ktoś w ontario kanada?

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.