Skocz do zawartości

Ram 97r 5.9 magnum


pit373

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej fotki mojego najbardziej pechowego auta :)

 

img0331uk.jpg

 

img0332ld.jpg

 

 

Auto kupione pod koniec maja tego roku.

Odstawione do mechanika na początku czerwca. Mechanik polecany na jeep.org forum :)

Najpierw (temu mechanikowi) rodziła żona, później złamał nogę, później dostał zamienne łożysko i się wysypało, więc zamówił oryginał z usa. Później na cle leżało, kurier itp itd.

Koleś wynajmował halę na warsztat i nie płacił czynszu więc właściciel mu zamknął na swoje kłódki. A ten mechanik tak się ślizgał.

Efekt - auto odebrałem od niego lawetą. Bez kluczyka, który został w zamkniętym warsztacie. policja nie chciała przyjechać, powiedzieli, że mam dochodzić drogą cywilnoprawną.

Kluczyk dorobiłem, teraz problem z immo, muszę go rozłączyć.

Natomiast co do auta, zamierzam wsadzić większe balony, ale nie wiem co wejdzie na tę seryjną felgę i do tego buschwackery takie jak mam misiek :)

Rurki ze skrzyni pójdą na złom. Natomiast te w progach chyba lekko obetnę i usunę lampki.

 

edit:

dwa zdjęcia z czerwca:

29602227.jpg

 

53779987.jpg

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce od nowości.

Pierwszy właściciel sprowadził go nowego z Kanady.

Przebieg 128 tys km.

Od paru lat stało w garażu. Oc nie zapłacone chyba od dwóch lat, przeglądu brak od chyba 2006 r.

W latach świetności auto kilka razu ciągało łódź do Chorwacji ;)

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajebisty sprzet, bardzo mi sie podoba, tez uwazam, ze po tych wszystkich perturbacjach teraz zostanie jedynie fun

ps. mnie sie rury podobaja bardzo, nie wyrzucaj ich, zostaw, jak dla mnie nadaja charakter auciskowi (ale ja mam we krwi ofrołd ;-) ).

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie rury podobaja bardzo, nie wyrzucaj ich, zostaw, jak dla mnie nadaja charakter auciskowi (ale ja mam we krwi ofrołd ).

 

Niby do czego ma służyć ta instalacja hydrauliczna? Przed dachowaniem nie osłoni, więc po co to potrzebne jest, bo urody wg. mnie jest to wątpliwej :-/ . Jedyne co można z tym zrobić to zamontować na tym D.S.D.M :-P .

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie podoba, a poza tym to jeszcze co najmniej 1 cal wiecej w kalesonach :-D :-D :-D

jak na krotkich nic nie widac to zawsze mozna zapodac cos takiego z dachu :-D , ale w terenie to takie swiatla sa naprawde nieocenione.

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce od nowości.

Pierwszy właściciel sprowadził go nowego z Kanady.

Przebieg 128 tys km.

No to mozna powiedzieć, że rodzynek - prawie 15 lat w jednych rękach :luz:

Rurki ze skrzyni pójdą na złom
Jak masz wyrzucać, to ja mogę znaleźć dla nich nowy dom, pod warunkiem, że do eFa przypasują ;-)

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne blachy pójdą niestety precz jak go przerejestruję.

Auto było na chodzie w czerwcu. Palił się chceck engine, ale to podobno jeden wtrysk gdzieś wypadł i już jest ok. Notabene teraz nie odpala, silnik kręci, ale immo go blokuje.

No i do zrobienia jest przedni most, to był powód odstawienia auto do mechanika.

Po załączeniu przodu, most szumi. Mechanik stwierdził, że był wyciek oleju i łożyska się pozacierały. teraz auto stoi z otwartym mostem i z wymontowanym przednim wałem.

Jak usunę immo, to mam zamiar odstawić do innego mechanika już jadąc na kołach.

Trochę mnie przeraża ściąganie deski rozdzielczej, żeby się dostać do immo :/

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik polecany na jeep.org forum

hehe, toś sie wpier...................

 

ja sie wypisałem z tego klubu, zaliczyłem kilku 'polecanych' - nie bede pokazywał palcem i mam dośc.

Sorki ze to powiem, ale w Wawie i okolicach nie ma dobrego mechanika od Jeepów, chyba ze szukasz drwala (jak z reklamy ubezpieczalni)

....

jeden to mi oddał Jeepa po lifcie z przesunietym mostem w prawo i bez termostatu (po wymienie płynu chlodniczego). Zapierdzielałem przez pół warszawy przy minus 30 bez ogrzewania do domu.

A jak sie chlopaka na warsztacie zapytałem jaki olej nalali do silnika to zapytał - a to miała być zmiana oleju ???

W d.. kopany specjalista z M.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaliczyłem kilku 'polecanych' - nie bede pokazywał palcem i mam dośc

 

Mam to samo, "polecani" fachofcy od Jeepów i w ogóle amerykanów, to szopenfeldziarze. Od tamtej pory oszczędzam kase i robię sam. Czasu tracę tyle samo, a ewentualne pretensje mogę miec tylko do siebie.

Jeśli ktokolwiek ma sie uczyć za moje pieniądze, to powinienem to byc ja.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie byłem na jeep.org/forum, alejest temat o tym moim magiku:

http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=82749

 

[ Dodano: 2013-01-15, 16:10 ]

Edit:

Dodzia odpalona :)

 

Mam pytanie o przedni most. Sytuacja jest taka - przedni wał jest ściągnięte, most jest suchy. Rozumiem, ze jak będę jeździł autem to przedni most się kręci razem z polosiami? Mam mechanika, który zrobi most ale muszę auto dostarczyć 70km. Co zrobić, żeby już niepogorszyc stanu?

 

[ Dodano: 2013-01-28, 16:55 ]

EDIT:

 

 

Dodzia odebrana od mechanika, most zalany i chodzi jak ta lala :)

Jedyny problem to końcówka drążka, auto się trzęsie przy większych prędkościach.

 

Ale jest banan na twarzy. Na końcu parkingu miałem takie zaspy po odśnieżaniu wysokie na 1,5m, dodzia na 4l przeszła przez nie bez zająknięcia. Dla porównania jeep gc by wcześniej połamał zderzak :) podoba mi się :)

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.