Skocz do zawartości

Jakie amortyzatorki ?


v8city

Rekomendowane odpowiedzi

ho ho straszna męka ściągnąć amor normalnie jakieś 20 minut roboty jak nie mniej :roll:

No akurat w Ramie 2006 wyjęcie przednich amorów to nie jest taka prosta sprawa, bo amor jest w środku sprężyny i spręzyna jest na nim osadzona.

http://www.fourwheeler.com/techarticles/suspension/129_0911_2009_dodge_ram_1500_leveling_kit/photo_04.html

Voytek

Na asfalt - 2005 Ram 1500, Quad Cab, Hemi 5.7L, 4x4, Nitto Terra Grappler

W teren - 1996 Cherokee, 2-drz, 4.0L, Manual, NP231, Lift RE 5,5", 33"Nitto Mud Grappler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ho ho straszna męka ściągnąć amor normalnie jakieś 20 minut roboty jak nie mniej :roll:

No akurat w Ramie 2006 wyjęcie przednich amorów to nie jest taka prosta sprawa, bo amor jest w środku sprężyny i spręzyna jest na nim osadzona.

http://www.fourwheeler.com/techarticles/suspension/129_0911_2009_dodge_ram_1500_leveling_kit/photo_04.html

uu, to już gorsza sprawa, ale można w sklepie kupić ściągacz do sprężyn za jakieś 70pln

i zmienić amorki w 27 minut :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho ho straszna męka ściągnąć amor normalnie jakieś 20 minut roboty jak nie mniej :roll:

No akurat w Ramie 2006 wyjęcie przednich amorów to nie jest taka prosta sprawa, bo amor jest w środku sprężyny i spręzyna jest na nim osadzona.

http://www.fourwheeler.com/techarticles/suspension/129_0911_2009_dodge_ram_1500_leveling_kit/photo_04.html

uu, to już gorsza sprawa, ale można w sklepie kupić ściągacz do sprężyn za jakieś 70pln

i zmienić amorki w 27 minut :mrgreen:

W 27 min. nie da rady. Potrzeba co najmniej 27 min i 43 sek. :lol:

Voytek

Na asfalt - 2005 Ram 1500, Quad Cab, Hemi 5.7L, 4x4, Nitto Terra Grappler

W teren - 1996 Cherokee, 2-drz, 4.0L, Manual, NP231, Lift RE 5,5", 33"Nitto Mud Grappler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej

Wczoraj odebrałem Rama z warsztatu , amortyzatory działają rewelacyjnie !!

Prosiłem żeby utwardzić nowe o około 10% - 15% w stosunku do oryginalnych..

To było właśnie to o co mi chodziło ..! Auto jest sztywniejsze , naprawdę przyjemniej się jeździ..

Co do kosztów: 600 zł brutto sztuka ( do wykonania nowych firmy Bilstein niezbędne były moje stare z których wycięto górne mocowanie i przyspawano do nowych) dotyczy tylko przodu.

Przyszła regeneracja będzie kosztować około 160 zł/szt.

Ważne ! Szef firmy udzieli mi rabatu w wysokości do 15% od następnych zamówień !!

Więc jeśli ktoś jest chętny ZAPRASZAM !!

Zdjęcia wkleję jutro..

Pozdrawiam

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mówiłem że są dobre :mrgreen:

ja u siebie mam koplet i tył i przód i naprawdę różnica jest zauważalna

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey zobacz czy czujnik od abesu nigdzie nie obciera bo z tego co widac po fotkach kabel dotyka zwrotnicy i moze sie przetrzec a wtedy bedzie problem...

czemu problem, po prostu abs nie będzie działać. Wystarczy zlutować :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!

 

Tył założony ,klocki wymienione w warsztacie u naszego kolegi Darka , fachowo ! szybko i cena rozsądna !! ( Darek dziękuję !! )

 

 

Aktualnie zrobione już 1500 km!

Jeździ się rewelacyjnie na całym nowym komplecie..

 

Pozdrawiam i pamiętajcie że mam 15% rabatu na te amory gdyby ktoś chciał skorzystać!!

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzwoniłem do gości z Bilsteina, cena już jest większa. Kosztują 900zł za sztukę na tył i 800 na przód, a tymczasem z US są po 72$ i to w oryginale w wersji Heavy Duty. Fabryczne do 1500 są po 45$. Tu macie link http://www.car-stuff.com/store/

Z transportem kpl HD Bilsteina powinien wyjść nie więcej niż 400-500$ czyli 1600zł.

Chłopaki w Polsze spawają amory i drogo się cenią.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze w PL możesz w sumie amorki na zamówienie zrobić. panowie robili do różnych amerykańców, kumpel miał od nich w Caprice i było bene w połaczeniu ze spręzynami do Impali.

 

a z Summit'a ktoś coś ściągał już?

Nie rozumię do czego zmierzasz, po co mam spawać amortyzator bilsteina za 900 zł skoro dedykowany do Rama bilstein z US wyniesie mnie 300zł z transportem. Skoro to ten sam amor to nie widze sensu, żeby aż tak przepłacać.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci nie każe. mamy demokrację.

Pewnie, że tak, tak samo jak Tobie nie zabroni nikt płacić za coś dwa razy więcej niż jest warte. :shock:

zapotrzebowanie wzroslo to ceny wywalili - to im teraz interes siadzie - ja staram sie wszystko z usa ciagnac bo ceny u nas to kosmos

Podobnie jak ja, mimo, że dopłacasz za transport, cło, i prowizję dla znajomego który mi to pakuje w US to i tak jest o połowę taniej w tym przypadku. Jeśli ktoś chce zapłacić tylko za to, żeby można było powiedzieć, że ma zrobione specjalnie dla niego na zamówienie to niech płaci, ja tam nie mam nic do tego.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w przypadku wielu innych czesci. Juz kilka razy uslyszalem, ze Dakota jest malo popularna, wiec ceny sa wysokie. Gumy gornych wahaczy -160zl. Paranoja, skoro w Stanach komplet poliuretanow na przod kosztuje jakies 56 dolarow... Doliczajac nawet koszty przesylki w USA (10dolkow) i wysylki do PL, to sa smieszne pieniadze. A to tylko drobny przyklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest w przypadku wielu innych czesci. Juz kilka razy uslyszalem, ze Dakota jest malo popularna, wiec ceny sa wysokie. Gumy gornych wahaczy -160zl. Paranoja, skoro w Stanach komplet poliuretanow na przod kosztuje jakies 56 dolarow... Doliczajac nawet koszty przesylki w USA (10dolkow) i wysylki do PL, to sa smieszne pieniadze. A to tylko drobny przyklad.

Czegoś nie zrozumiałem, bo 56 $ to akurat jest więcej niż 160zł...

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki bez paniki..!

Jeśli chcecie amory Bilsteina do Rama dajcie znać ..

dla mnie oferowana cena na dzień wczorajszy( rozmawiałem z szefem w celu potwierdzenia ) wynosi 600 zł za przód i 700 zł za tył /sztuka :-P

www.tmtwentylacja.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo szybko zbliżam się do wymiany tylnych amortyzatorów i mam takie pytanie

co myślicie o tych ??

 

http://allegro.pl/item1072430615_amortyzator_nowy_tylny_dodge_ram_1500_02_08.html

 

Od indiańców nie ma mi kto wysłać :(

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem dzisiaj do mojej kruszynki amorow na rockauto i mam problem bo kurde zaznaczylem w wyborze modelu auta Crew Cab nie mam pewnosci czy to wlasnia to cholera jasna, jesli byscie mogli napisac ze wlasnie do takiej wersji powinienem szukac amorow bylbym wdzieczny...na pewn owiem ze nie jest to mega cab, i regular cab(bo to chyba to samo co mega ale nie mam pewnosci)..nawiasem piszac komplet moonroe 900zl bez przesylki :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalem dzisiaj do mojej kruszynki amorow na rockauto i mam problem bo kurde zaznaczylem w wyborze modelu auta Crew Cab nie mam pewnosci czy to wlasnia to cholera jasna, jesli byscie mogli napisac ze wlasnie do takiej wersji powinienem szukac amorow bylbym wdzieczny...na pewn owiem ze nie jest to mega cab, i regular cab(bo to chyba to samo co mega ale nie mam pewnosci)..nawiasem piszac komplet moonroe 900zl bez przesylki :)

 

Pytasz już któryś raz z kolei o coś do swojego mastodonta, ale trzeba by mieć pamięć intela, żeby spamiętać wszystkich auta. Wpisz w opisie proszę, czym jeździsz ;-)

W Ramie 2002-2006 Crew Cab to podwójna kabina.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.