Skocz do zawartości

Jaki rozmiar opony wejdzie?


circos

Rekomendowane odpowiedzi

Cały dzień spędziłem praktycznie na serwisie allegro i stronach z oponami i już zgłupiałem...

 

Miałem opony 255/70 R16, wyglądały one tak:

 

853984484_1.jpg

 

Moje pytanie - jakie oponki tutaj wejdą max?

 

Pół dnia szukałem rozmiarówki 285/75 R16 i znalazłem np te: http://www.oponysklep.com.pl/opona/bfgoodrich_mud-terrain_t-a_km_26462.html

Ale teraz doszedłem do wniosku, że może są za duże, przewinęły się też modele 275/75 R16 oraz 265/75 R16... Zgłupiałem do reszty już... Może ktoś "na oko" ma taką zdolność i mi pomoże siek:

:arrow: FORD F150 XLT 4,6V8

:arrow:JEEP GRAND CHEROKEE Limited 5,2V8

CIRCOS PHOTOGRAPHY

http://hidentity.org/hid/PL820756_skin1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.net-comber.com/tirecalc.html

tak dla ułatwienia kalkulator rozmiarów

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 cale może i wejdą ale jestem prawie pewien, że będą gdzieś obcierać. Albo przy maksymalnych wykrzyżach albo przód przy maksymalnym skręcie, albo przy kombinacji jednego i drugiego. Poszperałem trochę po amerykańskich forach i generalnie seria kończy się na 31 calach. Można co najwyżej kombinować z szerokością ale chyba nie o to Ci chodzi. Z resztą pole manewru też nie jest tu zbyt duże. Natomiast do 33 cali większość zaleca 3 calowy body lift.

Inna sprawa, że jeśli miałbyś możliwość przymierzenia gdzieś tych 33 cali, to nie zaszkodzi spróbować. Ja mam co prawda starszy model i w tym momencie na kołach mam serię 31x10,5 R15 (Maxxis) ale jak go kupiłem to było 31x11,5 R15. Rozmiar trudno dostępny (w Polsce) ale mimo tylko 1 cala różnicy w szerokości i podobnego bieżnika miałem wrażenie, że wtedy auto wyglądało lepiej. No i nic nie obcierało.

Daj znać, co wymyśliłeś.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanąłem dzisiaj pod bankiem obok Mitsubishi L200, które miało założone BF Goodrich 265/75 R16 i porównałem je metodą "przyłóż nogę, zaznacz wysokość opony i porównaj je z moją" z założonymi na moim BF Goodrich 235/70 R16... W perspektywie tego, że planowałem zakup 235/85 R16 chyba zrezygnuję, bo rozmiarówka 265/75 R16 już ledwo mi się mieści - chodzi głównie o obcieranie przodem... Tak więc chyba na razie zakupię 265/75 R16 i będzie OK :) Dam znać jak tylko do mnie dojdą i zamontuje :)

 

Dzięki za info i pomagasy poleciały :)

:arrow: FORD F150 XLT 4,6V8

:arrow:JEEP GRAND CHEROKEE Limited 5,2V8

CIRCOS PHOTOGRAPHY

http://hidentity.org/hid/PL820756_skin1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drug, dzięki :) Kiedyś na tej stronce byłem ale to z forum jeep'a :) jak szukałem. Pomagas poszedł :)

Dzieki za pomagasa, ale tu nikt nie odmawia pomocy i na razie wszyscy jestesmy otwarci na pomoc. Mam nadzieje, że utrzymamy taki stan rzeczy.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekamy co sobie zafunduje cricos w Nowym Roku :-)

A w nawiązaniu do drugowego linka - tutaj znajdziecie kalkulator rozmiarów opon, z którego mi zdarzało się korzystać. Co prawda nie "po polskiemu" ale za to z graficzną wizualizacją :mrgreen:

Miłego przeliczania! ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japacz, super kalkulator!

 

Po opony jadę jutro do Krakowa. Zna ktoś może jakiegoś dobrego wulkanizatora, który by mi je w Krk przełożył sprawnie ?

Jak wrócę do Łodzi, dam znać jak to wygląda :)

:arrow: FORD F150 XLT 4,6V8

:arrow:JEEP GRAND CHEROKEE Limited 5,2V8

CIRCOS PHOTOGRAPHY

http://hidentity.org/hid/PL820756_skin1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bullterrier, heheh opony odebrałem już. Szersze dłubanie planuję na maj-czerwiec, więc na razie muszę zadowolić się tym co mam i nowe oponki już leżą na kipie, tylko nigdzie po drodze z Krk nie było otwartej stacji wulkanizacyjnej, a w większych mówili mi że mają umówionych klientów (ach te pieprzone komputery :-P ) i dopiero na 17-tą... I tak wróciłem z nimi do Łodzi, jutro będę podbijał do znajomego, który mi je założy. Co do rozmiaru, to na fiszce znamionowej na drzwiach odczytałem info, że standardowe opony na F150, to 255/70 R16, więc moje nowo zakupione 265/75 R16 już i tak troszkę podniosą autko, a naprawdę prześwit ten mi już wystarczy (na serii jest większy od Jeepa). Na marzec-kwiecień planuję wymianę tapicerki i welurów na skórzaną tapicerkę, a potem lift :)

:arrow: FORD F150 XLT 4,6V8

:arrow:JEEP GRAND CHEROKEE Limited 5,2V8

CIRCOS PHOTOGRAPHY

http://hidentity.org/hid/PL820756_skin1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta. Kończą mi się opony i muszę coś wykombinować, z tego powodu pytanie: jaki max rozmiar zmieszczę do Rama 2500 HD i jaki model/producenta polecacie. Auto służy jako wół roboczy do pracy, 60% czarne, 40% tereny kopalni itp. Zależy mi również na wyglądzie, bo prawda jest taka, że przy seryjnym ogumieniu i MegaCabie wygląda mizernie. I jeszcze jedno, felgi zostają standard, czyli 17'' i w najbliższym czasie nie planuje liftować samochodu.

 

Czekam na pomoc i jeżeli źle się wstrzeliłem to proszę moda o wydzielenie tematu.

 

Pozdrawiam

Michał

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał_CTD, do mojego 2500 HD wcisnę max 315/70R17 BFGoodrich, nie mogę potwierdzić na 100% bo jeszcze ich nie założyłem dopiero po zimie, ale też przerobiłem ten temat i po dokładnych wymiarach jetem niemalże pewien, że taki rozmiar wejdzie bez liftowania. Zimę mam zamiar przejeździć na Cooperach M+S, opony dobrze miewają się w terenie jak i na śniegu. Jedynie mogą się szybko zużywać w okresach letnich kiedy asfalt mamy cieplutki. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mogą się szybko zużywać w okresach letnich kiedy asfalt mamy cieplutki.

Mam je już ponad rok i rzeczywiście lato im nie służy, za to zima bajka.

 

MichałCTD, może ta TABELA ci pomoże. Przydatne zestawienie maksymalnych rozmiarów opon przy różnych liftach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta. Kończą mi się opony i muszę coś wykombinować, z tego powodu pytanie: jaki max rozmiar zmieszczę do Rama 2500 HD i jaki model/producenta polecacie. Auto służy jako wół roboczy do pracy, 60% czarne, 40% tereny kopalni itp. Zależy mi również na wyglądzie, bo prawda jest taka, że przy seryjnym ogumieniu i MegaCabie wygląda mizernie. I jeszcze jedno, felgi zostają standard, czyli 17'' i w najbliższym czasie nie planuje liftować samochodu.

 

Czekam na pomoc i jeżeli źle się wstrzeliłem to proszę moda o wydzielenie tematu.

 

Pozdrawiam

Michał

Też mi się kończą a mam w tej chwili 315/70/17 Nie pogniewam się gdy będą odrobinę węższe ( lepsza jazda po naszych koleinach). Więcej sztuk, tym pewnie można lepszą cenę dostać. Jak coś wpadnie Ci do oka daj znać. A może zastanowić się nad importem od Niemca ?

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdAm, jak czegoś się dowiem to dam Ci znać.

 

Znalazłem COŚ takiego, ale czy wejdą ?

Do mojego wejdą na 100% http://pickupklub.pl/viewtopic.php?p=11231&highlight=#11231

jest tylko jedno małe ale. Ja mam rama 1500 a i cena mnie zwala jak na moje możliwości w tej chwili

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
33 cale może i wejdą ale jestem prawie pewien, że będą gdzieś obcierać. Albo przy maksymalnych wykrzyżach albo przód przy maksymalnym skręcie, albo przy kombinacji jednego i drugiego. Poszperałem trochę po amerykańskich forach i generalnie seria kończy się na 31 calach. Można co najwyżej kombinować z szerokością ale chyba nie o to Ci chodzi. Z resztą pole manewru też nie jest tu zbyt duże. Natomiast do 33 cali większość zaleca 3 calowy body lift.

Inna sprawa, że jeśli miałbyś możliwość przymierzenia gdzieś tych 33 cali, to nie zaszkodzi spróbować. Ja mam co prawda starszy model i w tym momencie na kołach mam serię 31x10,5 R15 (Maxxis) ale jak go kupiłem to było 31x11,5 R15. Rozmiar trudno dostępny (w Polsce) ale mimo tylko 1 cala różnicy w szerokości i podobnego bieżnika miałem wrażenie, że wtedy auto wyglądało lepiej. No i nic nie obcierało.

Daj znać, co wymyśliłeś.

 

Ja się podłączę pod temat, i poproszę o opinię.

Chciałbym wpakować 35'' do rama II gen. Trochę pogrzebałem po necie i wynika, że z takimi kołami najczęściej spotykany jest lift 5''.

Czy to jest body czy suspension lift ? Czy jak podniosę auto tylko o 3'' np, to te 35'' wejdzie ? Czy przy zmianie opon, felgi też trzeba zmienić ? Jeśli nie, to jaki byłby zalecany offset, żeby nic nie tarło ?

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

33" stock 4x4

35" 2 or 3 inches of lift

36" 5 inches of lift

37" 7 or 8 inches of lift

38x12.50 8 inches of lift

38x15.50 10 inches of lift

39" 10-12 inches of lift

40" 12-13 inches of lift

42" 15 inches of lift

44" 18 inches of lift

 

od HD trzeba odjąc ok 2-3 cale bo fabrycznie stoi już wyżej.

 

Zazwyczaj w ramach nie robi się więcej niż 3" bodyliftu. 35x12.5 wyejdą na seryjnych felgach z jak dasz 2" bodyliftu i podkładki pod sprężyny 1-2" To najtańsze rowiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33" stock 4x4

35" 2 or 3 inches of lift

36" 5 inches of lift

37" 7 or 8 inches of lift

38x12.50 8 inches of lift

38x15.50 10 inches of lift

39" 10-12 inches of lift

40" 12-13 inches of lift

42" 15 inches of lift

44" 18 inches of lift

 

od HD trzeba odjąc ok 2-3 cale bo fabrycznie stoi już wyżej.

 

Zazwyczaj w ramach nie robi się więcej niż 3" bodyliftu. 35x12.5 wyejdą na seryjnych felgach z jak dasz 2" bodyliftu i podkładki pod sprężyny 1-2" To najtańsze rowiązanie.

 

Dzięki :up: Mam już niemal pełną jasność zagadnienia.

 

[ Dodano: 2011-02-06, 14:05 ]

w ramie podkrecasz drazek

 

U mnie nie ma drążków do podkręcania :mrgreen: mam sztywny most 8-)

 

To jakie będzie optymalne ET felgi, żeby nie było żadnych problemów ?

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tego co wiem to przy 35" mogą być seryjne felgi, tylko że felga może być za wąska jeśli chcesz szerość opony 12.5" . Weść, to wejdzie ale właściwośc drogowe się podorszą, ale o tym to dobrze wiesz ;-) .

Co do odsadzenia to nie pamiętam jak będzie w przypadku 35x12.5, sprawdze to dam znać. Ale jakby był problem to po prostu kupisz sobie dystanse i już.

 

Jakie chcesz kupić opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie chcesz kupić opony?

 

BFG KM2 MT. Mam w jeepie 31'', i jestem w miarę zadowolony. Żywotne są, robią naprawdę duże przebiegi. I ciche, jak na MTki. Wady też mają, ale za dużej alternatywy nie ma.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie, mam takie oto felgi... straaasznie szerokie 15"... na tyle mam 265/70 a na przodzie 255/70 i przy zakładani muszą strzelać z podciśnieniowej "bomby" żeby wlazła i się naciągnęła. Felga ma szerokości coś około 300-310 (nie pamiętam, a teraz nie mam dostępu do auta, bo "się robi się" :) ).

 

Foto:

cimg2955i.jpg

 

sideways1.jpg

 

Chciałbym wsadzić jakieś 31... tylko teraz ile ma mieć szerokości ? Czy darować sobie te felgi i zakupić jakieś stalusy, bo chciałbym osiągnąć coś w tym stylu:

 

CIMG0029-707797.JPG

 

PS: wiem, że to nowszy model, ale tu jest chyba bez lifta na 31 nieprawdaż? Tak mi się podoba :)

 

Pozdro

Lox

 

EDIT:

 

32" wejdzie? :)22

92' Chevrolet C1500, 350 cu in, 6ft long bed, RWD, LPG, ITP, ITD... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.