Skocz do zawartości

Jaki rozmiar opony wejdzie?


circos

Rekomendowane odpowiedzi

blacksmoke, na zdjęciu jest oponka 35" czy 37" ? Jeszcze mam jedno pytanie, jaki lift i jakiej firmy do mojego HD z 2003 na rozmiar oponek 37", patrzałem w U.S coś takiego http://www.suspensionconnection.com/cgi-bin/suscon/36005.html?id=hf5kCL9Y

oponka na zdjęciu to 35'' . Twoje zawieszenie jest bardzo proste do liftu więc to co podesłałeś jest bardzo dobre ( no i w dobrej cenie) możesz się pokusić o fabtecha http://www.fabtechmotorsports.com/products/cart.php?m=product_detail&p=781&display=DODGE%204WD ale Tuff Country co podesłałeś + Dodge Ram 2500/3500 "Long Arm" Lift Kits & Upgrade Kit co polepszy ci komfort i sterowność samochodu będzie już super

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

przy tym lifcie tylko felgi 18'' lub większe ?

 

dokładnie 18+ :-P

plus odległość od rantu do miejsca osadzenia felgi z tyłu musi być 4 1/2'' (backspace)

offset6.jpg

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się też waga opon czasami różnica pomiędzy 35 a 37 jest niewielka ale trafi się też tak że jest dosyć spora i dlatego przy 1500 i lifcie 6 zalecają opony 35 cali by można się pocieszyć z jazdy. A co do ukręcania półosi itp to główną role odgrywa przełożenie na oponach 37 i większych na normalnym przełożeniu autko będzie trochę ospałe

 

Przełożenia to sprawa wiadoma że im większa opona tym większy muł i trzeba zmienić przełożenia w dyfrach

Ale jakoś 6" to nie sporo liftu i opona 37 tez nie tragedia jakoś nie che mi się wierzyć ze ram 1500 nie da temu rady skoro blazer z 87 roku na najprostszym moście GM z seryjnym smallblockiem 5,7l dawał sobie radę bez zająknięcia .

 

Do tego w przednim moście były polskie albo niemieckie łożyska już nie pamiętam co wsadzałem .

 

A finalnie śmigał na 39" superswamperach szerokich na 15"

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaber w 100% się z tobą zgodzę że było i jeździło, tylko ja nigdy nie miałem rama 1500 na 37 i nie mam zielonego pojęcia jak to się może zachowywać. Ja tylko przekazuje informacje które zostały umieszczone na amerykańskich forach i relacje ludzi którzy mieli z tym do czynienie itp. Ja osobiście uważam że pełny most jest zawsze mocniejszy od półosi. Bo co do tego mam porównanie moje Silverado i Rama (2 inne światy). Więc pewnie jak założysz do 37 do auta które rocznie robi 3 tyś to będzie ok gorzej jak będzie to w aucie które robi 40 tyś rocznie. Bo zakładam że robiąc samochód nie chce stracić jego użyteczności drogowej ale uzyskać lepszą off roadową

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.