Skocz do zawartości

Zakup Rama 2014 - Sport czy Laramie - dylemat


Barabasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - mam dylemat , stoje przed zakupem Rama 2014 i zastanawiam sie czy brac Sport czy Laramie ?

Jak na razie jestem troche bardziej przekonany w strone Sporta.

Prosze o opinie Kolegow.

W wyposazeniu nie ma praktycznie zadnych roznic , pozostaje raczej glownie kwestia wizualna.

Biore pod uwage ogol czyli rowniez ewentualna odsprzedaz po 3 - 4 latach.

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cześć

 

Ja kupiłem sporta jakoś mi bardziej pasuje szczególnie z maską sport :) ale to kwestia gustu danego użytkownika różnic jest kilka

 

wyposażenie:

 

- brak podgrzewania foteli z tyłu w sporcie

- brak pamięci foteli w sporcie

 

- inne zderzaki

- inna maska

- inne lusterka

 

i pewnie jeszcze kilka różnic o których nie wiem

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel20vt4, O tych 2 roznicach wiem , co do pamieci foteli to mi zupelnie nie szkoda , mam w autach od lat i praktycznie nigdy nie korzystam , bardziej szkoda podgrzewania foteli ale to tez na uparetego mozna dolozyc.

Napisz jak mozesz szerzej o swoich ogolnych wrazeniach , odczuciach zwiazanych z autem , jego eksploatacja , porecznoscia i ogolnie plusy i minusy :-)

Ew. gdzie kupowales i jak wrazenia , jak widze to sa chyba tylko 2 miejsca w Polsce

Nikar kolo Wawy i Samal w Poznaniu , dealerzy grupy Fiat,Jeep itd. chyba nie przyjmuja zamowien na Dodga.

Pozdrawiam

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel20vt4, O tych 2 roznicach wiem , co do pamieci foteli to mi zupelnie nie szkoda , mam w autach od lat i praktycznie nigdy nie korzystam , bardziej szkoda podgrzewania foteli ale to tez na uparetego mozna dolozyc.

Napisz jak mozesz szerzej o swoich ogolnych wrazeniach , odczuciach zwiazanych z autem , jego eksploatacja , porecznoscia i ogolnie plusy i minusy :-)

Ew. gdzie kupowales i jak wrazenia , jak widze to sa chyba tylko 2 miejsca w Polsce

Nikar kolo Wawy i Samal w Poznaniu , dealerzy grupy Fiat,Jeep itd. chyba nie przyjmuja zamowien na Dodga.

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Co do plusów i minusów:

 

Ja posiadam SPORT-a PERFORMANCE 2011 rok czyli przed liftem. Auto mam od nowości z homologacją na europę czyli wszystkie światła i zegary są ok. A to będzie miało znaczenie przy odsprzedaży...

Nigdy nie było problemów z policją etc.

 

Zamówione w NIKAR - polecam firmę Pana Piotra, cała transakcja bez zastrzeżeń.

 

PLUSY - silnik , wszechstronne auto, super nadaje się do ciągnięcia przyczep i lawet. Świetny efekt wizualny z czarnymi matowymi kołami jak u mnie :kasztan:

Pełne odliczenie VAT, po przejechaniu 40 tys km żadnych usterek (brak instalacji gazowej)

Tylko z dużą kabiną - miejsca z tyłu jest wtedy więcej niż w A-8 long :-P

Eksploatacja - oleje, klocki, filtry kosztują grosze jak do zwykłych osobówek i są dostępne od ręki.

Dźwięk, dźwięk, dźwięk....

 

MINUSY: spalanie ale po odliczeniu VAT-u mniej boli..., nie jest tak komfortowy jak osobówka i czuć, że jedziesz ciężarówkąl, mi brakuje "niemieckiego środka" jak np. w nowym X5. No ale to Dodge a nie "niemiec"... :-)

Parkowanie to czasami problem....

 

Dla przykładu podam, że rok temu zaliczyłem wyjazd na narty do Włoch. 3000 km. Średnie spalanie 14L/100km. - VAT oczywiście :-) a więc przyzwoicie.

 

Dla mnie plusów więcej niż minusów :-D

RAM 1500 SPORT 5,7 HEMI 4x4 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd na narty do Włoch. 3000 km. Średnie spalanie 14L/100km. - VAT oczywiście

 

Tyle, że zdaje się iż Rozbójnicy Fiskalni stoją na stanowisku, że nie można odliczać VAT od faktur za paliwo, nabyte (i zużyte :mrgreen: ) za granicą.

Może ktoś ma inne info, niech mnie wyprostuje.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, no wlasnie jestem mocno przyzwyczajony do aut niemieckich , od lat jezdze glownie premium - BMW i czasem Audi , aktualnie X5 4.8i ktore po zakupie Rama zostanie dla Zony , tez bede kupowal w Nikarze bo nie widze innej sensownej alternatywy ,eksploatacja , koszty itp. mnie nie martwia , bardziej porecznosc w codziennym uzytkowaniu i ew. odsprzedaz po 3-4 latach.

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Ja też kupiłem w komisie Nikar mój stoi jeszcze na placu i czeka na rejestracje :) ja również jeżdżę tylko Niemcami audi i porsche ale ten środek w tym nowym ramiku nie jest taki tragiczny myślę że na poziomie VW, przynajmniej wizualnie nie wiem jak będzie w użytkowaniu

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel20vt4, zalatwiasz leasing przez tego czlowieka z EFL z polecenia Nikaru ?

Czy gdzies we wlasnym zakresie ? Jestem ciekawy jakie warunki udalo Ci sie wynegocjowac zarowno z Nikarem jak i w sprawie leasingu - moze byc na PW.

Oczywiscie zachowam dyskrecje ;-)

Bo nie wiem czy warto szukac na wlasna reke leasingu i ubezpieczenia czy skorzystac z tej.

Brales jakies dodatki typu zabudowa paki lub cos innego ?

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od nowości z homologacją na europę czyli wszystkie światła i zegary są ok. A to będzie miało znaczenie przy odsprzedaży...

Uwierzę jak zobaczę literkę E na kloszu lampy, a nie DOT, taki ze mnie niewierny Tomasz ;-).

po przejechaniu 40 tys km żadnych usterek (brak instalacji gazowej)

Instalacje gazowe nie psują aut, psują je pseudo gazownicy, którym się wydaje, że umieją założyć instalację i sami użytkownicy, którzy zapominają o tym, że regularne wymiany filtrów gazu to połowa sukcesu.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od nowości z homologacją na europę czyli wszystkie światła i zegary są ok. A to będzie miało znaczenie przy odsprzedaży...

Uwierzę jak zobaczę literkę E na kloszu lampy, a nie DOT, taki ze mnie niewierny Tomasz ;-).

Chłopie, nie sprzedawaj, bo to egzemplarz rzadszy niż Yeti (i nie chodzi mi o Skodę) :mrgreen:

 

NIE MA Rama, eFa, Silverado z homologacją europejską. To, że niektóre kraje EU rejestrują normalnie takie samochody, jest tylko i wyłącznie zasługą normalnych przepisów, które w nich obowiązują. To co jest wciskane klientom przez nieuczniwych sprzedawców jako "wersja europejska" to po prostu jest wersja kanadyjska.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

nie do Końca w wyposażeniu dodatkowym jest nawet pozycja:

 

EU - Pakiet Europa: Metryczne instrumenty z prędkościomierzem w km/h, zwiększone chłodzenie silnika, zwiększone chłodzenie oleju

przekładniowego

 

Z lampami to nie wiem jak jest , ale tyłu mam dołożone halogen i sw cofania :)

 

Paweł

2014 DODGE RAM 1500 Sport 5,7 HEMI BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Japacz już pisał ostatnio, że w Canadzie maja skale w kilometrach i mówią po francusku a mieszkają w Ameryce :mrgreen:

Te wasze wersje europejskie to podświadome 30% prowizji sprzedawcy w Polsce :mrgreen: ,

nie neguje ze to dużo, możecie brać kredyt, leasing , widząc auto w Pl, albo wplacicie 10% i czekacie jak przyplynie. Kupując tą samą "europejska wersje" w Canadzie musicie miec gotówkę i dużo czasu na załatwianie rożnych spraw z importem, ale jest taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od nowości z homologacją na europę czyli wszystkie światła i zegary są ok. A to będzie miało znaczenie przy odsprzedaży...

Uwierzę jak zobaczę literkę E na kloszu lampy, a nie DOT, taki ze mnie niewierny Tomasz ;-).

po przejechaniu 40 tys km żadnych usterek (brak instalacji gazowej)

Instalacje gazowe nie psują aut, psują je pseudo gazownicy, którym się wydaje, że umieją założyć instalację i sami użytkownicy, którzy zapominają o tym, że regularne wymiany filtrów gazu to połowa sukcesu.

 

 

no dobra może się lekko zagalopowałem z ta europejską homologacją... :-) miałem na myśli wersję gdzie przy okazji badania technicznego nie trzeba "dawać bokiem" żeby przeszło :twisted: czyli potocznie można nazwać "wersja przystosowana do przepisów europejskich".

RAM 1500 SPORT 5,7 HEMI 4x4 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd na narty do Włoch. 3000 km. Średnie spalanie 14L/100km. - VAT oczywiście

 

Tyle, że zdaje się iż Rozbójnicy Fiskalni stoją na stanowisku, że nie można odliczać VAT od faktur za paliwo, nabyte (i zużyte :mrgreen: ) za granicą.

Może ktoś ma inne info, niech mnie wyprostuje.

 

 

zakup paliwa byłe refakturowany (inny towar) przez "pewną" firmę zarejestrowana na terenie Niemiec dlatego przechodzi - trzeba tylko zawsze być o 1-2 kroki przed skarbówką :-)

RAM 1500 SPORT 5,7 HEMI 4x4 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, gdzie sie zaopatrujesz w czesci i gdzie serwisujesz Rama :?:

 

www.markauto.waw.pl/Kontakt.htm

 

są o nich różne opinie ale w moim przypadku w grę wchodzi tylko wymiana oleju, filtra i ostatnio klocków. Wiec nie ma gdzie czegoś spaprać :-)

RAM 1500 SPORT 5,7 HEMI 4x4 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, no wlasnie jestem mocno przyzwyczajony do aut niemieckich , od lat jezdze glownie premium - BMW i czasem Audi , aktualnie X5 4.8i ktore po zakupie Rama zostanie dla Zony , tez bede kupowal w Nikarze bo nie widze innej sensownej alternatywy ,eksploatacja , koszty itp. mnie nie martwia , bardziej porecznosc w codziennym uzytkowaniu i ew. odsprzedaz po 3-4 latach.

Barabasz co spowodowało że po jeździe klasą premium BMW i …czasem Audi jesteś zainteresowany Ramem ? Odpis Vat odpada bo zmieniły się przepisy.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to że chcesz siedzieć wyżej :)

Boska jest mina gościa z np. X6 gdy na światłach spojrzy w bok na Rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

askor, Ram bedzie jako 3 auto w domu wiec z tytulu jego zakupu z BMW sie nie rozstaje :-D

Vat nie odpada bo do konca marca obowiazuje pelen odpis.

A moje zainteresowanie Ramem wynika wlasnie z tego powodu co napisales , zawsze jezdzilem BMW i Audi ,

nigdy nie mialem duzego pickupa a yawsye mi sie podobaly , pozatym przyda sie w mojej branzy.

Jak chce posiedziec wyzej to mam Wranglera TJ na 5 calowym lifcie i 33ą kolach zmotanego w teren ale ostatnio zadko nim smigam i stoi glownie pod plotem.

To moze wypowiedz sie co Toba kierowalo przy zakupie ?

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

askor, Ram bedzie jako 3 auto w domu wiec z tytulu jego zakupu z BMW sie nie rozstaje :-D

Vat nie odpada bo do konca marca obowiazuje pelen odpis.

A moje zainteresowanie Ramem wynika wlasnie z tego powodu co napisales , zawsze jezdzilem BMW i Audi ,

nigdy nie mialem duzego pickupa a yawsye mi sie podobaly , pozatym przyda sie w mojej branzy.

Jak chce posiedziec wyzej to mam Wranglera TJ na 5 calowym lifcie i 33ą kolach zmotanego w teren ale ostatnio zadko nim smigam i stoi glownie pod plotem.

To moze wypowiedz sie co Toba kierowalo przy zakupie ?

Ram od zawsze miał odpis a do końca marca możesz mieć BMW ciężarowe.

Wrangler TJ jest w teren nie na miasto codzienne a skoro żona będzie śmigać X5 4,8 to będziesz cienkim bolkiem do setki :)

Ja przyjechałem… zobaczyłem i zakochałem się.

Auto cudowne. Każdego dnia rano uśmiecham się gdy słyszę dźwięk silnika.

Jazda to sama przyjemność. I jeszcze jeden wielki plus.

Czuję się normalnym człowiekiem. Nie musiałem dopłacić za : grzane fotele i kierownicę, nawigację , el. pedały i fotele , skórę , szyberdach , koła 20 cali i wiele innych.

pzrd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety pickupy po zmianie przepisow straca swoja uprzywilejowana pozycje ...

Wszystko co ponizej 3,5 tony DMC trafi do jednego wora :roll:

V8 w BMW tez ma super dzwiek :-D na szczescie zona za duzo nie jezdzi ;-)

To fakt ze full wypas w standarcie to super sprawa , ja tez sie zakochalem w Ramie , ciekawe na jak dlugo ...

RAM 1500 3,7 single cab 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd Wy bierzecie te informacje ze pickupy stacą możliwosc odliczania VAT ???

Jak mnie jedna k*** z drugą ze skarbówki sprawdzi czy ja korzystam prywatnie z pickupa czy do pracy ??

Zarejestrowany jest jako ciężarowy, wciągnięty w ewidencje środków trwałych płace pier****** viatol jak za jakaś je**** ciężarówkę to do k**** nędzy co jest w tym POje***** kraju ??

Moze trzeba by tych wieśniaków z wiejskiej pogonić i zrobic porządek bo jak tak dalej pójdzie wszyscy wyjada do Anglii.

I sie zrobi tuskoland.

 

Zgadzam się z Przedmówcą w całej rozciągłości, tym nie mniej... dzieci też czytają to forum, a wystarczy chyba, że "poprawną polszczyznę" słychać na każdym kroku w kraju i za granicą :-| O regulaminie forum nie wspomnę, bo rozumiem frustrację... Zamiast mocnych "męskich" słów proponuję działanie przy urnach wyborczych.

I proszę o nie kontynuowanie tego tematu, bo czuję, że offtop polityczny może przerosnąć główny wątek.

 

Japacz

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia , ale możesz go nie stracić !!!

 

Ford kuga 2,0 '15

Opel vivaro 2,0 '11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pickupy po zmianie przepisow straca swoja uprzywilejowana pozycje ...

Wszystko co ponizej 3,5 tony DMC trafi do jednego wora

 

Co za bzdura... :roll: Czytać źródła, a nie forum Onetu... :roll: :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.