Skocz do zawartości

jak ustawic przednie swiatla w Ramie


maasser

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, swiatla mam oryginalne amerykanskie i swieca jakby nie swiecily, praktycznie jak wieczorem jade i szczegolnie jak jest jeszcze mokro to zastanawial sie czy wogole swieca :-D ,

mam wrazenie , ze swieca tak jakbym zapalil halogena kiblowego (mialem kiedys w Hondzie CBR z przodu owiewke streetowa i wlasnie tam byly takie kiblowe halogeny i identycznie nic nie widzialem. Moze obnizenie by cos dalo aby tak nie rozpraszaly ale zajrzalem i nie widze nic co moznaby pokrecic aby je opuscic. Oswiecie mnie w tym temacie?

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem podobną sytuację tylko, że w Hilu świeciły mi metr przed maską jak jechałem nocą to zapalałem halogeny albo długie bo nic nie było widać (trochę wstyd się przyznać) dopiero po jakimś czasie się skapnąłem, że są źle ustawione na początku myślałem, że to wina żarówek (bo akurat wtedy miałem tani marketowy syf) .

W Hilu w kabinie jest pokrętło z przedziałem od 0 do 5 gdzie 0 ustawiamy gdy jedziemy na pusto a 5-przy pełnym załadunku, czym większa cyfra tym niżej świecą i nie wiem czy to przy myciu czy jak ale ustawiło się na 5.

Nie znam się na Ramie ale może też jest jakieś pokrętło do ustawiania wysokości.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła w Ramie to generalnie porażka i jeżeli świecą Ci do dupy to masz kilka opcji, ale nie jest to raczej kwestia regulacji.

1. Najtańsza opcja - wymień żarówki na nowe. Niektórzy będą się może smiać, ale stara żarówka nie ma sprawności takiej jak nowa, a kilkuletnia żaróka może stracić nawet kilkadziesiąt procent skuteczności.

2. Wymień lampy na nowe takie same, ale tego nie polecam, bo te lampy nawet nowe nie są zbyt udane.

3. Najdroższa i najlepsza opcja - przerób na soczewkowe xenony lub biksenony. Ja w swoim miałem xenony zaadaptowane z xenonowych lamp BMW. Poszukaj na forum, bo o tym już było. Przeczytasz tam wszystkie za i przeciw.

 

[ Dodano: 2012-12-15, 17:25 ]

Nie znam się na Ramie ale może też jest jakieś pokrętło do ustawiania wysokości.

Ram to proste auto i nie ma tam takich udziwnień. Lampy reguluje się śrubokrętem. Amerykanie generalnie mają w doopie dziwne obawy europejczyków takie jak asymetryczne światła , czy regulacje świateł :-D :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Najdroższa i najlepsza opcja - przerób na soczewkowe xenony lub biksenony. Ja w swoim miałem xenony zaadaptowane z xenonowych lamp BMW. Poszukaj na forum, bo o tym już było. Przeczytasz tam wszystkie za i przeciw.

 

Można też kupić, coś takiego tylko nie wiem jak z jakością.

http://allegro.pl/lampy-komplet-do-dodge-ram-2002-2006-angel-eyes-i2850436127.html

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Najdroższa i najlepsza opcja - przerób na soczewkowe xenony lub biksenony. Ja w swoim miałem xenony zaadaptowane z xenonowych lamp BMW. Poszukaj na forum, bo o tym już było. Przeczytasz tam wszystkie za i przeciw.

 

Można też kupić, coś takiego tylko nie wiem jak z jakością.

http://allegro.pl/lampy-komplet-do-dodge-ram-2002-2006-angel-eyes-i2850436127.html

Tak, dokładnie takie lampy przerabiałem, bo jeśli zamontujesz je w takiej postaci w jakiej są do kupienia, to lepiej zamontować lampę karbidową od wozu konnego. Soczewki w tej lampie spełniają funkcję bycia i są, ale nie działają. Pochłaniają z 70% światła pochodzącego z żarówki, a reszta, która dociera na ulicę jest ciemniejsza od świateł starego malucha.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro sa dostepne komplety ksenonow do samodzielnego zamontowania w swoim samochodzie. Nigdy nie bawilem sie w ten sposob ze swiatlami, wymienialem jedynie zarowki po spaleniu. Czy takie cos w miejsce starych zarowek jest mozliwe i czy przyniesie jakis wymierny efekt?

 

http://allegro.pl/xenon-zestaw-hid-ksenon-h1-h7-h3-h4-h8-h9-h13-led-i2798363233.html

 

oczywiscie z zarowka h13

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, poczytalem na necie, zobaczylem instalacje ksenonow na spryciarze.pl, zwiazene z ksenonami ewentualne problemy i zaniechalem tego pomyslu. Zostawie jak jest z nowymi zarowkami, tak bedzie najbezpieczniej.

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym się bał, że stracę dowód za taką pierdołę to nigdy bym nie miał Rama.

Też mam tylko oryginalne lampy i żarówki i potwierdzam, że świecą lipnie ale coś tam widać.

Brałem pod uwagę zamontowanie za atrapą lamp wspomagających światła drogowe, ale na braniu pod uwagę moje zapędy się zakończyły.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje takie cos (niby wiecej mocy bo 100/80 ale to moze byc sciema jak z tanimi glosnikami po 1000W :-) ) moze bedzie lepiej jak jest obecnie, moze to niebieskawe swiatlo i niby wieksza moc polepszy widocznosc

http://allegro.pl/hb5-xenon-blue-12v-100-80w-9007-zarowki-6000k-i2849777254.html

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://obrazki.elektroda.net/93_1189708418.jpg i poprzeczytaniu tego artykulu plus wypowiedz w artykule policjanta, zachęciło mnie do próby przerobienia świateł w moim dodgu. Kupie soczewki d2s bi xenonowe, jakiejs markowej firmy przetwornice, zarniki np Dens, Philips, Osram, zamontuje spryskiwacz i elektryczne silniczki regulacji soczewek. Bedzie manualne sterowanie z kabiny. Pojade na stacje diagnostyczna i zobaczymy co z tego bedzie :)...podziele sei efektami po nowym roku :), jak ktoś po drodze mnie nie zniechęci.

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat zmieniał w Dodge Durango 2004r. swiatla z przodu na ksenonowe+ spryskiwacze dorobione oczywiscie sprawne nie jako atrapa. I nie raz policja zlapala i nic do tego nie mieli, a dlaczego? Bo byly spryskiwacze reflektorów które działały. I pamietam ze to było do durango i do ramów tylko nie moge znalezc dokladnej nazwy tego pakietu (tam byly lampy ksenonowe z przetwornicami). Popytam brata to moze gdzies ma fakture to podam co i jak bo na prawde swietne to było i wlasnie szukam cos podobnego ale do rama II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wyjalem lampy i lewa miala ulamana regulacje odblysnika (byl z lekka uderzony w stanach w lewy blotnik, na szczescie b. niewiele, na zdjeciach lekko zagnieciony blotnik, grill i okazalo sie, ze tez poszly uchwyty od lewej lampy. W wewnętrznej obudowie spora dziura a w niej wcisnieta regulacja i kilka kawalkow plastiku. Wszystko wyjalem, dwa kawalki plus regulacja spasowalem z powrotem i zespawalem lutownica aby wszystko polaczyc ze soba. Jutro w pracy pospawam spawarka do tworzyw i bedzie gitara. przez ta dziure dostawal sie kurz i to tez bylo przyczyna slabego swiecenia. Napsikalem do srodka odtluszczacza Maglio, nastepnie wszystko wyplukalem, potem woda z sola do zmywarek i na koncu woda z nablyszczaczem do zmywarek. Wyszlo dobrze i co najwazniejsze bez zaciekow. Zostanie mi jeszcze polerka szybek , zakup nowych zarowek i zobaczymy jak bedzie swiecilo.

tworzywa Sztuczne

www.aluplex.com.pl

 

 

Dodge Ram 1500 5,7 Hemi 4x4 2003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Najdroższa i najlepsza opcja - przerób na soczewkowe xenony lub biksenony. Ja w swoim miałem xenony zaadaptowane z xenonowych lamp BMW. Poszukaj na forum, bo o tym już było. Przeczytasz tam wszystkie za i przeciw.

 

Można też kupić, coś takiego tylko nie wiem jak z jakością.

http://allegro.pl/lampy-komplet-do-dodge-ram-2002-2006-angel-eyes-i2850436127.html

Tak, dokładnie takie lampy przerabiałem, bo jeśli zamontujesz je w takiej postaci w jakiej są do kupienia, to lepiej zamontować lampę karbidową od wozu konnego. Soczewki w tej lampie spełniają funkcję bycia i są, ale nie działają. Pochłaniają z 70% światła pochodzącego z żarówki, a reszta, która dociera na ulicę jest ciemniejsza od świateł starego malucha.

 

Mam podobne chińczyki, i świecą _bardzo_dobrze_. A w relacji do gównianych oryginałów, to już w ogóle petarda. Może trafiłeś na jakiś całkiem chińskie chińczyki ;)

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni potwierdzam słowa Druga. Mam dwa komplety takich gówien. Przy zwykłych żarówkach świeciły jak zużyte oryginały. Przy palnikach ksenonowych świeciły trochę lepiej, ale ludzie jadący z przeciwka więcej Ch.i na mnie rzucili, niż w życiu dostałem. Drugie kupiłem i od razu przerobił mi majster, montując soczewki od beemki. Teraz mimo nieoryginalnych palników świecą ok i nie ma problemu z oślepianiem kierowców. Jeśli kolega Masser bardzo chce to mogę mu ten drugi komplet oddać za darmo, bo w życiu go bym już bez przeróbek nie założył. Jeśli Masser chce, niech se przerobi. A co? Raz w życiu mogę być świętym mikołajem.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puść mi namiary na PW. Mam je nawet w oryginalnych kartonach. Postaram się Ci je wysłać jeszcze w tym tygodniu.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni potwierdzam słowa Druga. Mam dwa komplety takich gówien. Przy zwykłych żarówkach świeciły jak zużyte oryginały. Przy palnikach ksenonowych świeciły trochę lepiej, ale ludzie jadący z przeciwka więcej Ch.i na mnie rzucili, niż w życiu dostałem. Drugie kupiłem i od razu przerobił mi majster, montując soczewki od beemki. Teraz mimo nieoryginalnych palników świecą ok i nie ma problemu z oślepianiem kierowców. Jeśli kolega Masser bardzo chce to mogę mu ten drugi komplet oddać za darmo, bo w życiu go bym już bez przeróbek nie założył. Jeśli Masser chce, niech se przerobi. A co? Raz w życiu mogę być świętym mikołajem.

 

Jestem trochę zaskoczony, gdyż w moim przypadku jedynie nowe auta z bardzo porządnymi światłami, jadące za mną są w stanie spowodować, że widzę cień własnego auta przed sobą ;) Co uprzednio (przed wymianą świateł) było uciążliwą normą. Teraz często widzę na drodze cień auta jadącego przede mną :mrgreen:

I nic nie kombinowałem ze źródłami światła, fabrycznie są przystosowane do H1, i tak pozostawiłem. Fabryczne soczewki. Ogólnie - wyjąłem z pudełka, zamontowałem (sam :-P ), jedynie przerabiałem sterowanie zasilaniem, żeby mijania nie gasły, jak się długie zapala. I pojechałem na stację żeby diagnosta wyregulował lampiony, gdzie usłyszałem, że "światła są bardzo mocne". Ot, i cała u mnie historia, z furmankowymi karbidówkami :-P

Ja ze swoich chińskich soczewek jestem _bardzo_ zadowolony. Ale niech Wam będzie, że są do dupy. Ja trafiłem bardzo dobrze.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zaraz po kupnie RAMa zakupiłęm inne lampy z soczewką i założyłem ksenony. Lampa jakaś chińska. Chodziło mi o poprawne oświetlanie drogi wg norm i spokój przy kontroli, a to zapewniała soczewka. Chciałem tanio i szybko.

 

Wczoraj odkupiłem swoje oryginalne lampy, czekam na przesyłkę, potem przeróbka w jakimś profesjonalnym zakładzie na biksenon HELLA.

 

Oryginalna lampa ma lepszy plastik, lepsze jakościowo szkło, nie paruje. W obecnych chińskich lampach nawet soczewka ma ślady kropel na swojej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem bardzo dobrze.

 

I tego Ci gratuluję z najlepszymi Świątecznymi Życzeniami.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.