Skocz do zawartości

Witam z zachodniej Polski - V8 freak :-D


barthez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono.

Na chwilę obecną nie jestem jeszcze w posiadaniu pickupa, jednak w najbliższym czasie rozważam zakup i nie ukrywam, że liczę na wsparcie użytkowników tego forum.

Waham się między Ford F-150, a Dodge RAM 1500.

Wymagania:

1. Będzie to drugie auto w rodzinie 4, a może 5-cio osobowej, więc kabina Crew-cab lub podobna. Wyjazdy krótkie, ewentualnie max 100km

2. Dużo będzie jeździła żona - lubi duże auta, ogarnia kierownicę i gabaryt, więc z parkowaniem sobie poradzi.

3. Silnik: benzyna V8 >5,0l. Marzy się 5,7 HEMI. Jestem skrzywiony na punkcie V8, więc inne 1,3l ecoboosty nie wchodzą w grę. Nie chodzi mi o moc, tylko o dźwięk

4. LPG

5. Raczej 4x4 niż 4x2

6. Wielkość paki ma drugorzędne znaczenie

7. Budżet do 30 kpln, więc roczniki chyba od 2004 - ...2010?

 

I teraz kilka pytań:

1. Użytkownicy z zachodniej Polski są na forum? Chętnie podjadę pogadać

2. Jakie główne i standardowe problemy w powyższych autach? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

3. Namiary na ogarnięte warsztaty, najlepiej w zachodniej PL?

4. Czy w tym budżecie jest sens w ogóle czegoś takiego szukać?

 

Zaznaczę od razu, że mam zwyczaj najpierw używać opcji szukaj, co też uczyniłem, ale odpowiedzi na te pytanie nie znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, barthez napisał:

7. Budżet do 30 kpln, więc roczniki chyba od 2004 - ...2010?

Z tym budżetem w wymienionych przez Ciebie rocznikach to najwyżej grube problemy kupisz, a nie auto.

Z taką kasą możesz celować  w późne lata 90-te lub początek lat dwutysięcznych.

No niestety, starcze roczniki mocno podrożały, a młodsze za cholerę nie chcą tanieć.

Co do wyboru - bierz to co w ogóle uda się znaleźć w stanie rokującym, ew to co Ci się bardziej podoba.

Bo przy dwudziestoletnich letnich auta raczej ciężko mówić o typowych usterkach - nawet w najbardziej zadbanych ma prawo walnąć wszystko.

Na pewno, jak w każdym starym aucie z USA, problemem będzie korozja. Albo z powodu powypadkowej przeszłości, albo z racji tego, że najczęściej to auta typowo użytkowe - mało kto przejmuje się wyglądem Lublina, ma jeździć i tyle.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30k się da się kupić początek zakresu tych roczników, ale musisz być świadomy tego, że dołożysz bardzo dużo. Na swoim przykładzie powiem.

Rok temu: RAM 1500 2004r 4.7V8 4x4 - zapłaciłem 29,5k mając świadomość że jest ogrom do zrobienia. Na tą chwilę, części kosztowały mnie 8,5k - robota moja, bo jestem mechanikiem. Ale gdybym miał "sobie zapłacić", to kwota za robotę, którą zrobiłem, wynosiła by grubo ponad 10k. A jeszcze nie koniec walki.

 

Mając 30k na pickupa, nie kupisz przyzwoitego FULLSIZE w podwójnej kabinie tak żeby nie dołożyć drugie tyle. Szybciej jakiś Nissan Frontier, może Toyota Tacoma, ale ciężko znaleźć kombinację podwójnej kabiny, dużej benzyny i 4x4.

taką ciekawostką może być taki wynalazek: https://www.otomoto.pl/oferta/dodge-dakota-raider-dakota-l200-4x4-v8-benz-lpg-automat-ID6D10FW.html?

Dodge Dakota w wydaniu Mitsubishi (Raider)

 

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.