Skocz do zawartości

RAM 3500 Cummins vs. Ford F350 V8 PowerStroke


toolmetal

Rekomendowane odpowiedzi

To są po prostu numery nadane po wyrejestrowaniu i w miejscu tablicy wstawiają normalny karton z nadrukiem. To wszystko.

Teoretycznie miałem wyjechać z portu w Gdyni zgodnie z prawem na lawecie, ale dałem w łapę facetowi który chodził i załatwiał za mnie wszystkie formalności i załatwił też wyjechanie na własnych kołach bo okazało się , że RAM nie mieści się na lawetę. Co się potem będzie działo z samochodem do czasu oclenia to już inna bajka. Po prostu powiedz jak Cie policja zatrzyma, że nie mogłeś wyjechać na lawecie bo samochód okazał się za duży i zrobili dla Ciebie wyjątek byś wyjechał na własnych kołach przez "szlaban" bo nie możesz zostawić tak samochodu i musiałeś wykupić tymczasowe ubezpieczenie i dojechać o własnych siłach. Sądzę że nie powinno być problemu jak zobaczą , że samochód nie jest nowy i drogi. Najważniejsze jest ubezpieczenie. I możesz jeszcze na wszelki wypadek zrobić tłumaczenie odpowiednich dokumentów by udowodnić, że w USA przed wyrejestrowaniem pojazd był dopuszczony do ruchu.

 

Zastanawia mnie jak upchną do konterera tego mastodonta. Prawdopodobnie trzeba będzie odpinać nadkola tylne i zdjąć zewnętrzne koła tylne.

 

Co do tego, że to kastarat , to po prostu jak uzbierasz kasę to przerób go na 4x4 i po kłopocie. No i koniecznie w przypływie gotówki zmotaj troszke twojego powerstroka, bo aż szkoda go by jeździł seryjnie (taki mułowaty) :twisted:

 

szczerze Ci powiem, że mnie to też zastanawia jak go załadują i co na miejscu sam mam go sobie poskładać??? wybrałem wysyłkę do Łomży bo jest trochę taniej niż do Gdyni i może będzie mniej zamieszania. Jakieś 3 lata temu sprowadzałem rozbitą a4 to alufelgi pokradli nie wspominam tego najlepiej.Piszesz o podniesieniu mocy tylko to jest suchar bez turba da się to zrobić??? no i ten napęd 4x4 dużo przeróbek??? i ile pi razy drzwi może to kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

przynajmniej w stanie CT w którym mogłem szukać), benzyny na pęczki

 

jakie w tej chwili są pełne koszty z CT do Polski? Twoi kumple z CT ogólnie handlują? szukam jakiegoś v8 hd.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej w stanie CT w którym mogłem szukać), benzyny na pęczki

 

jakie w tej chwili są pełne koszty z CT do Polski? Twoi kumple z CT ogólnie handlują? szukam jakiegoś v8 hd.

 

koledzy nie handlują, byłem tam jakiś czas i jak mam jakieś potrzeby z US to mi załatwiają a jak im potrzeba coś załatwić u nas to wtedy ja się produkuje na takiej zasadzie to działa.Płacę tylko za wysyłkę i koszty ich paliwa wysyłka do Łomży to koszt 1600$ + opłaty u nas około 400zł czas oczekiwania 5 tyg, a do Gdyni 1200$ + opłaty 1800zł czas oczekiwania 3 tyg takie info podali im w NJ ale jak byś coś chciał to znam gościa który się tym zajmuje licytuje na copar-cie itd mógłbym Ci podać do niego nr i próbujcie się dogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze Ci powiem, że mnie to też zastanawia jak go załadują i co na miejscu sam mam go sobie poskładać
Chyba raczej tak, to nie jest jakiś problem w sumie. W Ramie się po prostu odkręca z burt bocznych panele i z odkręceniem kół cała operacja trwa pół godziny, może godzinę.

 

Piszesz o podniesieniu mocy tylko to jest suchar bez turba da się to zrobić???
Na pewno łatwiej to zrobić niż uturbić jakiekolwiek auto europejskie. Takich zestawów jest na kopy w sklepach wysyłkowych, musisz tylko poszukać, no ale to się wiąże z niemała pewnie kasą, mimo wszystko warto bo to bardzo mocne silniki . Pytanie tylko czy sam silnik ma taką sam konstrukcję jak ten doładowany. Trzeba poszukać info na ten temat, a sądzę , że jest tego sporo.

 

no i ten napęd 4x4 dużo przeróbek??? i ile pi razy drzwi może to kosztować

Nie mam pojęcia bo nikt tego jeszcze nie robił. Trzeba by z forumowym omnibusem (Japaczem) zagadać. Ale musiałbyś kupić most, całe przednie zawieszenie, wały i reduktor. Mylślę, że za wymontowane części jakieś 1500$ powinno spokojnie wystarczyć. Najlepiej gdybyś już teraz to wszystko kupił i wrzucił na pakę to nie zapłacisz nic za transport (oczywiście pakę trzeba jakoś zamknąć :-P ) i to wpiszesz jako części zamienne do samochodu.

 

A co do wysyłki to termin jest komplenie nierealny. Moim zdaniem to conajmniej 1.5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze Ci powiem, że mnie to też zastanawia jak go załadują i co na miejscu sam mam go sobie poskładać
Chyba raczej tak, to nie jest jakiś problem w sumie. W Ramie się po prostu odkręca z burt bocznych panele i z odkręceniem kół cała operacja trwa pół godziny, może godzinę.

 

Piszesz o podniesieniu mocy tylko to jest suchar bez turba da się to zrobić???
Na pewno łatwiej to zrobić niż uturbić jakiekolwiek auto europejskie. Takich zestawów jest na kopy w sklepach wysyłkowych, musisz tylko poszukać, no ale to się wiąże z niemała pewnie kasą, mimo wszystko warto bo to bardzo mocne silniki . Pytanie tylko czy sam silnik ma taką sam konstrukcję jak ten doładowany. Trzeba poszukać info na ten temat, a sądzę , że jest tego sporo.

 

no i ten napęd 4x4 dużo przeróbek??? i ile pi razy drzwi może to kosztować

Nie mam pojęcia bo nikt tego jeszcze nie robił. Trzeba by z forumowym omnibusem (Japaczem) zagadać. Ale musiałbyś kupić most, całe przednie zawieszenie, wały i reduktor. Mylślę, że za wymontowane części jakieś 1500$ powinno spokojnie wystarczyć. Najlepiej gdybyś już teraz to wszystko kupił i wrzucił na pakę to nie zapłacisz nic za transport (oczywiście pakę trzeba jakoś zamknąć :-P ) i to wpiszesz jako części zamienne do samochodu.

 

A co do wysyłki to termin jest komplenie nierealny. Moim zdaniem to conajmniej 1.5 miesiąca.

 

eeee odpuszczę sobie te przeróbki może za jakiś czas ściągnie się coś nowszego a termin to mi się nie spieszy poczekamy dzięki za wszystkie info

Pozdrawiam wszystkich miłośników HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że to kastarat , to po prostu jak uzbierasz kasę to przerób go na 4x4 i po kłopocie. No i koniecznie w przypływie gotówki zmotaj troszke twojego powerstroka, bo aż szkoda go by jeździł seryjnie (taki mułowaty

Bull - nie rób koledze niepotrzebnego apetytu ;-)

Po pierwsze - jeśli to 92 rok i wolnossące 7.3 (444 cale) to nie jest to Powerstroke. Jest to większy z diesli z wtryskiem pośrednim montowanych w cięższych wersjach, który do "dziewiątki" przeszedł z poprzedniej, ósmej generacji serii F. Ten silnik w serii oferował 185 koni i 490 niutonometrów. Dość szybko pojawiła się jego wersja turbo ale moim zdaniem zabawa w przeróbki nie jest warta świeczki, bo zmian konstrukcyjnych było dość sporo, a przybyło zaledwie 5 (!) koni i 40 Nm. Dopiero później pojawił się pierwszy Powerstroke o tej samej pojemności (oczywiście turbo, nie było wolnossących), który oferował co prawda niewiele większą moc, bo 235 koni ale moment wynosił już niebagatelne 712 Nm. Oczywiście wszystkie parametry dotyczą wersji seryjnych.

Po drugie - przeróbka na wersję 4x4 może się okazać droższa od samego samochodu. Kompletnie inny przedni most z przyległościami, inna skrzynia (plus reduktor), inne wał tylny, trochę dupereli w kabinie... To na dzień dobry.

Niestety takie przeróbki to nie jest prosta, a przede wszystkim tania sprawa (przepraszam, że studzę zapał) ;-)

Nie zmienia to faktu, że fura (przynajmniej na zdjęciach) jest zajefajna i zadbana! Nowemu właścicielowi życzę, żeby w jak najlepszym stanie dotarła do kraju i jak najmniej problemów z rejestracją i załatwianiem dokumentów ;-) Niech dobrze służy. W końcu to Ford HD, a Ford Build Tough :luz:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wybrałem wysyłkę do Łomży bo jest trochę taniej niż do Gdyni i może będzie mniej zamieszania...

To w Łomży jest port? Ale się pozmieniało w tym kraju... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wybrałem wysyłkę do Łomży bo jest trochę taniej niż do Gdyni i może będzie mniej zamieszania...

To w Łomży jest port? Ale się pozmieniało w tym kraju... :kasztan:

 

port z pewnością nie ale jakiś punkt celny czy przeładunkowy pewnie tak skoro można wysłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wybrałem wysyłkę do Łomży bo jest trochę taniej niż do Gdyni i może będzie mniej zamieszania...

To w Łomży jest port? Ale się pozmieniało w tym kraju... :kasztan:

 

port z pewnością nie ale jakiś punkt celny czy przeładunkowy pewnie tak skoro można wysłać

 

Może teleport ;-)

 

dzuma25 fajna bestyja :-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
... wybrałem wysyłkę do Łomży bo jest trochę taniej niż do Gdyni i może będzie mniej zamieszania...

To w Łomży jest port? Ale się pozmieniało w tym kraju... :kasztan:

Portu nie ma, ale Łomża to miasto cudów celnych :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.