Skocz do zawartości

Dane techniczne Dodge Ram


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się zwrócić z prośbą do posiadaczy samochodów Dodge Ram 1500 i Ford F150 o spisanie danych technicznych z dowodów rejestracyjnych bo z tego co już się dowiedziałem są rozbieżności w podobnych modelach(i to nie małe) . Najważniejsze to: Dopuszczalna Masa Całkowita, Dopuszczalna Ładowność, Największy Dopuszczalny nacisk osi, Maksymalna masa przyczepy i inne tego typu Dane mogą być z aut po 2003 roku. Z góry dziękuję za pomoc.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

modele które podałeś są głownie sprowadzanie z USA, więc przegląd zerowy robiony jest w Polsce. Panowie diagności nie mają tak duzej wiedzy informacyjnej o pojazdach z USA więc pytaja włascicieli o dane techniczne, tak było w moim przypadku.

 

Ja przeliczałem z strony dodge.com , jest tam podstawowa specyfikacja.

 

Nie mam teraz dowodu ale o ile dobrze pamiętam to Ram 1500 waży 2380 kg, ładowność 660 kg, DMC 3040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź!

Właśnie też się dowiedziałem że diagnosta przymykając oko wpisuje to co mu się mówi. I teraz pytanie. Czy dać mu większe parametry czy mniejsze? Twoje jak widzę nie są przesadzone. Ale jak się uprze jakiś mundurowy to teoretycznie może wlepić mandat za wjazd pod 2,5 tony albo tam gdzie jest zakaz wjazdu sam. ciężarowych, także chyba nie robi różnicy czy DMC 3040kg czy 3495kg. Na koniec jeszcze jedno pytanie o masy przyczepy?

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mały pikuś z tymi 1500 macie.. mnie się wydawało, że 3500 waży 2.6 T bo tak gdzieś znalazłem i sobie przeliczyłem z funtów no a po zważeniu wyszło nieco inaczej 3.2 T :mrgreen: w papierach mam 2.215 T a całkowitą w papierach 3.49, przyczepę mam wbitą 2.5 T

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

jeśli ci nie zależy na dopuszczalnej masie holowanej przyczepy to podaj prawdziwe dane.

 

Mi diagnosta wyliczał z jakiegoś wzoru że jeśli DMC mojego ramika jest 3040 kg to przyczepa może być 2600 DMC, uprosiłem go zeby mi wpisał 2700 kg i się zgodził. Tyle mają najwięcej dwuosiowe lawety.

 

Podam wam ciekawostke, nowy Wrangler unlimited z dieslem, masa własna coś koło 2 tony może ciągnąć przyczepe 3,5 t. dobre co :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Woziliście jużna pace Ramem 1500 materiał budowlany(czy cokolwiek innego) o wadze 1200kg? Bo ja właśnie będę taką mase na pace wiózł teraz do FFM, mam nadzieję że Ramik da rade. Pytanie mam czy przy tak doładowanym aucie trzeba dopompować koła, i czy jechać na skrzynie ustawione Tow/Hall czy normalnie?

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przy Ramie 1500 powyżej 800 kg może już usiąść na odbojach lub dobijac na małych dziurach,

Tow haul wskazany, skrzynia pominie 5 bieg. Ciśnienie dałbym maksymalne jakie jest wybite na oponie, tył oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wiozłem 1190kg i powiem, że delikatnie zadziera nos do góry. Jest problem z świecącymi światłami za samolotami ;-) Włączony Tow/Hall i dawał sobie spokojnie radę. Ładunek to worki z zbożem były bardzo dobrze rozmieszczone na pace. Co prawda trasa była krótka 30km ale normalnie serce mnie bolało, że bydlak musi tak popracować :-P

Opon nie pompowałem więcej ale pewnie jakby lekko "podbił" tył, to nie zaszkodzi

W zeszłym tygodniu wiozłem dwa silniczki elektryczne, jeden ponad 500kg a drugi ponad 350kg i przy takim ciężarze zapominałem, że coś na pace leży... :lol:

 

[ Dodano: 2013-01-27, 21:58 ]

dobijac na małych dziurach

Sebastian w Niemczech dziury? :lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś trzeba dojechać do tych Niemiec :mrgreen:

 

Z Żor A1 do Sośnicy a później juz A4 prawie do samego FFM :) światła wczoraj opuściłem wiec luz zobaczymy jak bedzie się jechać, dzisiaj przed trasą jeszcze napompuje powietrza :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłbym uwagę na rodzaj mostu w 1500-jeśli nic się nie zmieniło to ma półosie OBciążone w odróżnieniu od 2500, który półośki ma ODciążone. O półośki bym się martwił w takich okolicznościach(1200kg).

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

Delikatny szmer Cumminsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cięższych to woziłem paletę kostki/krawężników, paleta kostki to waga ok. 1.5 - 1.8 tony, mam rama 2500 a dupka jednak i tak trochę usiadła, HEMIk trochę dyszał ale tragedii nie było, odczuwałem jedynie, że mam coś na grzbiecie a tak to silnik radził sobie bezproblemowo. Raz załadowałem całą pakę torfu, waga dla mnie nie znana ale wiem, że mokry torf dużo waży : ) Dupka trochę usiadła i oponki coś trochę wymiękały, były to jeszcze oryginalne rozmiarowo 17" czyli 265/70 o ile dobrze pamiętam, tak więc podsumowując, oponki Twoje bym podpompował na max. i szerokiej drogi : )

poniżej wrzucam fotę : )

https://plus.google.com/photos/101289964186252578210/albums/5603715447976074817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek nie zrobiłem, zapomniałem. Trasa przebiegla bez problemów, po A4 jazda całkiem przyjemna predkosc w przedziale 110-130km/h, spalanie gazu wyszlo 21 litrow. Po stronie niemieckiej jak sie zaczęły górki przełączyłem na Tow/Haul co by skrzynią nie mielił za bardzo, i musze przyznać ze Hemik dał radę. Teraz kiedy jestem już na miejscu ciesze się że już pusty :>....PS opony dopompowałem i troszku sie na gumach podniósł :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wożę tonę paliwa (bądź to na palecie, bądź worki poukładane na pace) i nawet nie dobija na dziurach, jak się bez wygłupów jedzie. Nie wiem czy we wszystkich tak było, ale u mnie jest dodatkowy resor paraboliczny pod każdym resorem.

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.