Skocz do zawartości

[TOYOTA HILUX/TACOMA] Hilux, 4x4 przez całą zimę


Szary

Rekomendowane odpowiedzi

No ok. Załóżmy że kupię tego pikapa ze standardowym układem napędu. Jak to wygląda jak sobie powiedzmy dopnę ten przód w sytuacji kiedy mocno z nieba leje, jest szklanka lub droga jest biała lub biało-czarno-burasta? Bo o takie sytuacje mi chodzi. Jak to się ma do prowadzenia, bezpieczeństwa i żywotności podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak będziesz jechał z 4x4 to nie znaczy, że na śniegu czy szklance samochód będzie się prowadził jako po szynach. Nie wiem jak uważają inni ale moim zdaniem 4x4 daje złudne wrażenie takiej pewności, że auto prowadzi się lepiej, że jest bezpieczniej.

Nie ważne czy masz napęd na tył, przód czy na wszystkie koła, jak nie będziesz uważał to i tak wpadniesz w poślizg lub znajdziesz się po za drogą. Oczywiście to nie znaczy, że 4x4 jest bezużyteczne jak najbardziej się przydaje zwłaszcza jak wjeżdżasz w drogi lub miejsca które są nie odśnieżane.

Ale to jest tylko moje zdanie i za pewnie inni uważają inaczej.

Gdy deszcz pada a wiatr wieje. Słychać Hiluxa jak rdzewieje. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. W RAMie 4x4 stosuję rzadko, raczej jak gdzieś nie można ruszyć, albo przez nieuwagę wpieprzy się człowiek w miejsce nie jedno osiowe :-P. Natomiast moim wcześniejszym autem było Pajero Sport i tam włączałem 4x4 gdy tylko robiło się mniej przyczepnie niż normalnie. Przejeździłem od groma kilometrów i wszystko było ok.

Co do prowadzenia to się nie zgodzę że

moim zdaniem 4x4 daje złudne wrażenie takiej pewności, że auto prowadzi się lepiej, że jest bezpieczniej.

Normalnie na białym trzyma kierunek jazdy dużo lepiej niż z jedną ośką.

Problem polega na tym, że nie poprawia się wcale hamowanie o czym często zapominamy.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.