Skocz do zawartości

reflektory do RAMa 1996 i nie tylko


dodram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów.

Mam Rama 1500 5.2 z 1996.

Jeżdzimy kilka lat razem po Polsce i Europie bez problemów. Niestety w ostatni weekend pewnemu Milicjantowi nie spodowało się, że ktoś może mieć taki wyróżniający się samochód i zaczął szukać... Zabrał mi dowód za przednie światła, bo są bez literki E (to dla niego było najważniejsze).

Wiem, że nie ma świateł z europejską homologacją do tych Ramów. Potrzebuję samochód do pracy.

Wiecie Panowi, czy mogę dopasować jakieś inne światła z homologacją?

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

dodram

RAM 1500, 5.2 SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie możesz, a ustawa mówi o spełnianiu wymogów, a nie o literce E. Niestety światła masz symetryczne przez co nie masz szans na spełnienie warunków w Polsce. "Załatw" to sobie i nie kombinuj. Wszystko zależy od tego czy spotkasz kretyna w mundurze czy też policjanta. Pies ma to do siebie, że czasem gryzie, a glina zawsze się czepia. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpopwiedż :). Będę oczywiście próbował załatwić to z diagnostą. Jeżeli jednak nie przepuści Rama z tymi światłami to będę miał kłopot. Widzę na allegro reflektory-zamienniki, które świecą asymetrycznie ale są bez homologacji (u tamtego Milicjanta to by nie przeszło siek: ).

 

http://www.allegro.pl/item1011632466_lampy_reflektory_dodge_ram_94_01_ringi_black.html

 

Czy ktoś słyszał coś o takich zamiennikach, jak świecą?

RAM 1500, 5.2 SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał coś o takich zamiennikach, jak świecą?

Mam takie tylko do mojego rocznika i mogę Ci powiedzieć, że jakość światła na standartowych żarówkach jest żenująca. Wyprodukowane są w Tajwanie i taką mają jakość. Ja wstawiłem xenony i dopiero zaczęły świecić, ale wtedy niedość, że lampy nieoryginalne, bez homologacji to jeszcze z niedozwolonymi xenonami własnej produkcji. Ja podjąłem to ryzyko.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego teraz chcę kupić przednie światła, ale też chciałbym znależć coś co będzie jaknajbardziej zgodne z normami euro. Jak coś znajdę to dam znać. W Stanach można kupić wersje euro każdych headlightów, ale tak na prawdę one tylko w nazwie mają euro, a rzeczywistych wymogów nie spełniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego teraz chcę kupić przednie światła, ale też chciałbym znależć coś co będzie jaknajbardziej zgodne z normami euro. Jak coś znajdę to dam znać. W Stanach można kupić wersje euro każdych headlightów, ale tak na prawdę one tylko w nazwie mają euro, a rzeczywistych wymogów nie spełniają

bo dla nich euro oznacza gładkie klosze, nie kupisz reflektorów z homologacją...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lamp ja bym ich nie zmieniał

sam założyłem te tajwańskie soczewkowe z xenonami ale one niestety zbytnio nie pasują do tego auta

strasznie ciężko je dopasować no i później wyregulować

a co do policji to się nie martw - miałem klika przypadków zatrzymania i każdy czepiał się o lampy. Po wykonaniu telefonu do przełożonego odjeżdżałem bez problemu.

Przestępstwo byś popełnił w momencie gdy występuje zamiennik europejski a ty go nie zakupiłeś. Ale niestety nie ma takich w ogóle w produkcji i nie masz żadnego obowiązku zmiany lamp - bo ich po prostu nie ma.

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam założyłem te tajwańskie soczewkowe z xenonami ale one niestety zbytnio nie pasują do tego auta

No ale nie chcę soczewek, takie mi sie widzą:

 

SDT-2LHRAM94JMABM.jpg

http://www.octanemotorsports.com/Dodge-Trucks-&-SUV-Ram-94-01-Dodge-Ram-Lighting---Head-/-Tail-Lights/c14_435_5840_1290_1948/p10143/94-01-Dodge-Ram-JDM-Black-Euro-Headlights/product_info.html?osCsid=f900a

 

 

 

Przestępstwo byś popełnił w momencie gdy występuje zamiennik europejski a ty go nie zakupiłeś. Ale niestety nie ma takich w ogóle w produkcji i nie masz żadnego obowiązku zmiany lamp - bo ich po prostu nie ma.

Jesteś pewien co do tego w 100% ??? Bo jeśli tak to bardzo ważna informacja dla na s wszystkich i w razie ewentualnej kontroli jest się czym podeprzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bullterrier co do tych lamp bez soczewki to dobry wybór kiedyś takie miałem w f350 00'(7.3powerjoke) i do tego xenon wyglądały jak oryginalne, nie oślepiały i wow jaka widoczność bo ja w tych moich mam zamiar za niedługo zmienić soczewkę na jakąś lepszą hella albo valeo bo w tej tajwańskiej światło się słabo rozchodzi i zanik światła dosyć duży. ale to szczegół choć kosztowały 800zł

 

Co do tego 2giego pytania jestem pewien na 99% bo niestety u nas w POLSCE za nic ręki nie dam sobie uciąć. Odbyłem 2 dosyć ciekawe rozmowy z komendantami policji i kilkanaście z diagnostami.

 

Jest jeszcze jedna droga ale to trochę zachodu i pieniędzy - uzyskać wpis w dowodzie rejestracyjnym właśnie o tym że oświetlenie tego samochodu na dzień dzisiejszy jest jest takie a nie inne

 

Ogłaszają się jeszcze jacyś kolesie ze wstawiają soczewki za 1800zł z xeno i wszystko ok. - uzyskanie homologacji na te lampy znowu graniczy z cudem - "haczyk" bo aby uzyskać homologację to musisz być producentem tego przedmiotu i produkować to na dosyć dużą skalę no i wszystkie podzespoły muszą być twoje

 

Tak samo wydech w pickupach jest skierowany na prawą stronę - a polskie przepisy mówią że powinien być skierowany na lewo lub na wprost - ale znów iveco ma na lewo i jest ok - ale właśnie ta homologacja europejska na to pozwala

 

jest dosyc dużo takich ciekawostek i tematów - ale czy jest sens sie denerwować i (sądzić się o oddanie 500zł za karte pojazdu która jest bezprawna) :P

 

Pozdrawiam no i ps. 100lat DRUG!!!!!!!!!!!!!

00' Chevrolet Silverado 5.3 V8 4x4 LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kuźwa.. chciałem soczewki założyć bo na oryginałach to już po zmroku nie jeżdżę bo nic nie widać tym bardziej jak sie ma lampy na wys. 1.5 metra od gleby :mrgreen:

gdzieś widziałem takie niby od niemieckiego producenta więc powinny mieć homologację zgodną z europejską :roll:

może jekieś inne reflektory dopasuję po 2 na stronę i tyle.. albo co by drogę oświetlały to do mostu coś przykręcę :mrgreen:

mi kiedyś w jeep'ie dowód zabrali za pomarańczowe lampki na dachu.. bo z przodu ma być tylko białe światło! z tyłu czerwone a pomarańczowe ewentualnie z boku!! nie pomogło gadanie, że to przecież nie ja montowałem :mrgreen:

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nadgorliwy milicjant pracuje w Tczewie :pala: .

Od diagnosty dowiedziałem się, że pewien właściciel cadillaca znalazł firmę w pobliżu Gdyni, która wytwarza same klosze (oczywiście z homologacją E). Jak dowiem się czegoś więcej to dam znać.

RAM 1500, 5.2 SLT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous
ja znam takiego jednego bardzo ciętego na samochody z za oceanu. Znajdziecię go w Tarnowskich Górach :P - FANATYK (ze złotym łańcuchem na szyji) zatrzymal mnie juz 3 razy z rzędu tylko z tego powodu że rozpoznał auto :-P

 

No i co ? za każdym razem inna gadka? mandaty wlepia, czy czepia się tak ogólnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek gadałem z rzeczoznawcą PZM.. generalnie jest to temat rzeka i sami nie wiedzą jak to interpretować ale jest nadzieja, wspomniał coś, że ponoć EU ma wprowadzić światła symetryczne :!: :?: między innymi poprzez nasilenie się ruchu miedzy stałym lądem a wyspami chyba.

Dodge Ram'98 3500 HD CTD

 

czarno go widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no dobra panowie, i na czym stanęło ? kusi mnie ten RAMik od corrado_vr6, ale nie bede jezdził z lampami (przod i tył) bez homologacji. Znalazł ktoś w końcu takie 'europejskie lampy' do 2500 HD MegaCaba ? :-)

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra panowie, i na czym stanęło ? kusi mnie ten RAMik od corrado_vr6, ale nie bede jezdził z lampami (przod i tył) bez homologacji. Znalazł ktoś w końcu takie 'europejskie lampy' do 2500 HD MegaCaba ? :-)

W skrócie oznacza to, że nie będziesz jeździł Ramem... :-/

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu to dla Ciebie taki problem. Po polsce jeździ kilkaset Ramów z lampami bez homologacji i tysiące innych aut zza wielkiej wody, a część z nich nawet nie przerabia swoich lamp i jeżdżą z czerwonymi kierunkami. Jak trafisz na mende to i tak Cie upitoli na czymś.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie, posiadam F 150 z 2003 roku auto ma przednie lampy teoretycznie europejskie (chinczyki) swieca jak trzeba przy przegladzie bez problemow no ale oczywiscie policja zabrala dowod za brak homologacji. Potrzebuje informacji czy i gdzie mozna dostac lampy z wymagana homologacja lub jakie lampy pasuja zamiast fordowskich. bardzo prosze o pomoc bo bez homologowanych lamp bede musial sprzedac to piekne auto :-(

post-442-15323754726103_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.