Skocz do zawartości

Witam i od razu pytam


Krzemien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 
Prawdę mówiąc byłem w szoku że takie forum istnieje. Nie dość że forum ( co juz jest w dobie grup FB rzadkie ), to jeszcze o pickupach.  Znalazłem przez przypadek i dobrze. Będzie z kim pogadać. 

Aktualnie nie mam żadnego pickupa. Jestem w fazie przejsciowej. Pare sztuk juz posiadałem. Ostatniego pozbyłem sie w zeszłym miesiącu. Nadal czuję nutkę goryczy i pustkę po sprzedaży. Poniżej fotki 2 sztuk które miałem przyjemność ujeżdżać. To 2004 Ram 2500 5.9 Cummins - genialny silnik. Ten starszy to Dodge D350 z 85 roku - przeklimatyczna maszyna, niestety 2WD. 

Myślę, że na wiosnę będę się nosił z koncepcją zakupu kolejnego pickupa. Będzie to mój jedyny samochód. Jeden z powodów posiadania pickupa to potrzeba ciągnięcia ciężkiej przyczepy - tak pod 3 tony min. Ciężko znaleźć inne samochody które są w stanie to ogarnąć.  Chętnie bym wszedł w Cumminsa lub Powerstroke'a - ale te samochody same z siebie mogą mieć niestety za dużą wagę i nie da sie ich załadować porządnie bez przekraczania 3.5 tony. A wiem że na pakę bede musiał załadować przynajmniej quada i troche sprzętu. Dlatego pewnie temat zamknie się na wersji F150 lub Ram1500 - one ważą z tego co wiem około 2700-2800 kg, więc da rade jeszcze troche wsadzić na pakę + wozic 4 ludzi w kabinie. 

Teraz pytanie formalne. Czy ktoś ogarnął temat homologacji świateł lub wymienił na takie które sa faktycznie homologowane i Policja nie bedzie sie miała o co przyczepić. Nie chodzi mi tylko o wymiane na pomarańczowe kierunki. Będę śmigał na wyscigi po po całej Europie i nie chce mieć pietra za każdym razem jak mam rozmowe z Policją. A jestem pewien, że będzie ich wiele - tak jak było dotychczas. Czasami zatrzymują z ciekawosci, czasami bo rutynowa kontrola itp. A teraz jak będę targać jeszcze duża zamkniętą przyczepę to każego będzie kusić żeby zerknąć. 

Chciałbym tego uniknąć. Wiem, że można teraz zakupic nowego Rama z homolagacja EU i odstępstwem indywidualnym itp. Niestety to sa tylko nowe Ramy, które sporo kosztują. Wolałbym przyoszczedzić i zakupić starszego. Pod warunkiem, że da się ten temat ogarnąć na 100%, bez heniowania i zciemniania z naklejkami które wyglądają jak wytłoczenia itp. NIe mogłem znaleźć żadnych zamienników z homologacją pasujących do takich kształtów świateł. W tych totalnie starych - z 90tych, pewnie sie da - bo tam są prostokątne. Więc jakieś tam się dobierze z innych samochodów. W nowszych gerenacjach nie udało mi się do tej pory znaleźć żadnego stuprocentowego rozwiązania. 


 

D350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witamy na forum,

Temat przeniesiemy do działu elektryka, oświetlenie ważna rzecz, nie spotkałem sie z homologowanym oświetleniem na EU, poprostu przerabiamy na światła asymetrycznie i musi przejść przegląd. Wielka trójca Ford, Dode, Chevy ma w nosie rynek EU, jesteśmy małym promilem sprzedaży i dla nich nie istniejemy, zostawiają sprawe importerom prywatnym. Reasumując dobry warsztat z przeróbka oświetlenia załatwi sprawe.

 

P.s 

Cummins jest wspaniały,  ja miałem jeszcze 12v na mechanicznej pompie Bosch P7100, pieknie chodził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Witamy serdecznie na forum ?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wszystko zależy od diagnosty, jak sie uprze to ci powie że szyby nie mają literki E, opony na rynek USA, czy brak zagłowka w środkowym fotelu w przednim rzędzie.  

 

Dobrze przerobione światła na komponentach z deklaracja CE powinny wystarczyć. 

 

Ja przerabiałem w tej firmie, https://blog.auto-west.pl/marka/dodge/

 

a ten był mój z 2007 

DODGE-RAM_2007_20.jpg

DODGE-RAM_2007_15.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.