Skocz do zawartości

Problem z temperaturą silnika!!!!! DODGE RAM 5,7


Maarr80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Od jakiegoś czasu mam taki problem, mianowicie jadę sobie moim Ramem i nagle temperatura mi zaczęła rosnąć a nagrzewnica zaczęła wiać zimnym powietrzem. Zatrzymałem samochód zgasiłem go i otworzyłem mache i delikatnie odkręciłem korek w chłodnicy zabomblowało poburczało i git :) Temeratura wróciła do normy. Dzisiaj stało mi się to samo wiec odkręciłem korek od chłodnicy zajrzałem do środka a chłodnica nieco do połowy tylko zalana płynem chłodniczym a w zbiorniku wyrównawczym płynu jest ok. Przy tym wszystkim chłodnica jest zimna, i wąż między blokiem silnika a chłodnicą jest bardzo twardy a samochód mało się nie zagotuje. Co może być przyczyną????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była uszczelka, to przy rozruchu dymiłby na biaaaałoo, że hej. A przy pracy komprecha wydmuchiwałaby płyn ze zbiorniczka. Stawiałbym jednak na termostat, wymienił i uzupełnił płyn. Powinno działać.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od termostatu , sprawdź szczelność węży, jeśli masz gaz zobacz czy to samo dzieje się na benzynie co wskazuje na problem z reduktorami które rozszczelnione dają efekt uszczelki pod głowica ale są dużo bardziej niebezpieczne bo gaz ulatnia się wtedy przez zbiorniczek wyrównawczy i nie muszę mówić co się stanie jeśli dojdzie do zapłonu?

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gaz sprawdz czy plyn nie wali gazem jak tak to kanal wody w reduktorze sie roszczelnil i zapowietrza ci sie układ. Zapomnij o powyższym jak się wszystko unormuje po wymianie termostatu :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.