Skocz do zawartości

Pickup do transportu motocykla


Tykus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jestem posiadaczem motocykla dlugosc okolo 2 metrow.

 

Poszukuje samochodu z na tyle dza pakaom zeby go tam zmiescic.

 

A zarazem chcialbym aby to byl samochod rozdzinny i zeby mial cztery miejsca.

 

Czy istnieje wogole cos takiego ?:)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja polecam przyczepkę do transportu motocykli, bo trzeba ten "motór" jeszcze na tę pakę wsadzić ;-)

Sebastian - napisz nowemu koledze na jakiej wysokości jest podłoga paki w Ramie (i innych tego typu pickupach), zakładam, że "dwumetrowy" motocykl nie jest lekki jak piórko :mrgreen: Gdyby to był quad, to co innego...

No chyba, że ten motocykl zawsze podróżuje na pace, to wtedy wystarczy raz załadować i spokój... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie najazdy i można wjechać .

 

A ten tylko ram i ram - furę trzeba dobrać do klimatu motoru i ridera a nie do ilości ramów na forum :):).

 

Ja to bym obstawiał wiadomo jakieś starsze modele bo takie mam klimaty :)

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

F-150 to sie zrobił jakiś europejski ;-) , krótka paka, zrównoważony wyglad :mrgreen:

 

ja nadal przystaje przy III genracji Ramika :-D

 

 

Paka jest wysoko i z motorem napewno trzeba mieć wprawe,

widziałem Jakuba Przygońskiego w Szczyrku swoim Hiluxem, dwa KTM na pace oczywiście otwartej i jakos dawał rade je załadować. Nawet mam gdzieś foto

post-7-15323755099049_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie najazdy i można wjechać .

 

wątpię, chyba, że najazd ma z 10m długości i 2m szerokości.

 

BTW ja swojego motocykla, który waży 210 na sucho, w życiu bym na pickupa sam nie wsadził. we dwoje jest co robić. na busa samemu z większym problemem wsadziłem sam, ale krawędź załadunku dużo niższa.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są patenty typu najazd a w nim szyna na opony żeby nie skręciło przedniego koła+ wyciagarka ale trzeba kontrolować żeby motura nie ni gibło .

 

A na necie gdzieś widziałem wersje rozwojową typu stojak na motor na szynie przpinasz motor stabilizujesz i potem wyciagarka czy tam jakiś siłownik wciąga po tej szynie cały stojak .

 

 

Ps. Crossem dało się wjechać na liftowanego Chevroleta Crew Caba z długa paką :).

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagarka

 

Jak z wyciągarką to żaden problem.

 

Ps. Crossem dało się wjechać na liftowanego Chevroleta Crew Caba z długa paką :).

 

ale cross jest leciutki.

 

 

a dla autora tematu, kupuj tundrę:

 

http://www.duccutters.com/ToyotaTundraDucatiTransporter.tpl

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos ladowania na pake to widzialem gdzies foto Chevy'ego Cheyenne ktory mial na pace Vitarke, to dopiero fajnie wygladalo :lol:

Był: XJ 96' 4.0 HO, NP 242, BFG AT, Mangels, 3"

Był: WJ Laredo 04' 4.0 2"

Jest: Jeep GrandCherokee ZG 97 4.0

Jest: GMC Sierra 04' 5.3 V8 Vortec 300KM Flowmaster 6" lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za to dubel kabina
dubel to u mnie u ciebie 1 i 3/4 :twisted:

 

ktos kiedys wrzucal zdjecie pickup-a z przyczepa zbudowana z paki tego samego auta - nie moge tego znalezc, pamietacie gdzie to bylo?

Szukaj w postach Miśka69, to on wklejał.

 

Temat jest tutaj http://pickupklub.pl/viewtopic.php?t=1032 Tylko niestety link już nie hula :-( .

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do pytania.

Od jakiegoś czasu właśnie zastanawiam się nad pickup'em głównie ze względu na motocykl, ale zależy mi także na miejscu w kabinie, jak do tej pory zawęziłem wybór do Hiluxa (1,5 cab).

Sądząc po wymiarach motocykl o długości 210cm będzie troszkę wystawał, ale oba kola zmieszczą się na pace.

A czy ktoś próbował przewozić moto na Hiluxie Double Cab? Z samych wymiarów wychodzi, że wtedy tylne koło będzie całkowicie na otwartej klapie. Czy to nie będzie zbyt duże obciążenie (szczególnie jeśli planuję dłuższa trasę)?

Gdzieś wyczytałem, że według producenta maksymalne obciążenie klapy to 100kg, tylne koło pewnie waży mniej, ale czy to wytrzyma na nierównościach?

A co z załadunkiem? Większość najazdów jakie widziałem w sieci jest opierane o krawędź klapy, czy to wytrzyma?

Dodatkowo, czy otworzona klapa nie zasłania rejestracji? Nie będzie problemów z policją?

 

Z góry dzięki za pomoc, jak się wreszcie uda wybrać odpowiedni pojazd to może stanę się 'pełnoprawnym' użytkownikiem tego forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj taki zwyczaj, że zanim zaczniemy pytać to witamy się ze wszystkimi w Powitalni. Nie zrozum mnie źle, ale dużo lepiej zostaniesz przyjęty jak się przywitasz i napiszesz jakies minimum o sobie. Proponuję zobaczyć jak to zrobili inni, zrobić podobnie i korzystać bez ograniczeń z naszego forum. Życzę owocnych dyskusji. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie bardzo rozumiem w czym problem.

jest paka.

 

Znajdujemy:

-szeroka deske dlugosc ze 2-3 metry,

-nasyp ziemny wysokosci jak paka ,

 

Moto z nasypu wjezdza po desce ulozonej prawie poziomo (margines na drobne roznice w wysokosci) na pake.

Stawiamy na podstawce lub na bocznej stopce.

Wiazemy moto pasami albo grubymi linami w minimum 2 miejscach do paki po obu stronach samochodu.Konce liny wchodza w rame/resory/itp.

Wiozlem tak na lawecie kilka razy moto.

Dojechal 300 km.

 

Pasy lepsze,ale nie kazdy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.