Skocz do zawartości

czy ram z 2012r moze byc dawca do 2007r


majster

Rekomendowane odpowiedzi

mogą być różnice na instalacji elektrycznej....sterowniki, środek np. deska rozdzielcza czy pasuje mocowania/ kształt , fotele czy mają takie same prowadnice czy trzeba je przerabiać , boczki drzwi czy mają ten sam kształt, pasy , poduszki powietrzne, łapy silnika , mocowania skrzyni , musisz zmienić mosty,chłodnice ...... zastanawiałbym się bardziej co może pasować 😉

 


 

Jeśli samochód masz po pożarze to bałbym się problemów z blacharką weź pod uwagę jak masz wytrawioną ze wszelkiego rodzaju konserwacji , wosków,  lakierów itd.

 

osobiście nie podjąłbym się takiej akcji ze względu na koszty i świadomość powodzenia takiego zabiegu. 

 

Oczywiście trzymam kciuki jeśli się zdecydujesz i dawaj relację z przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pod maską spasować to akurat żadna mecyja w samochodzie na ramie. Ale wnętrze to już rzeźba. na youtube był film z usa gdzie gość do 3gen włożył cały środek z 4gen - dać się da... tylko czy ta robota jest warta zachodu. Przekładając wszystko z elektryką nie będzie problemu.

 

Inna kwestia to blachy w nadpalonym samochodzie. Co byś nie robił to po kilku latach zaczyna gnić na potęgę - miałem kiedyś do czynienia z takim samochodem w warsztacie. Kilka pryszczy na tylnej klapie błotniku i słupku w Vectrze C - jaki problem, czyszczę, epoxyd i malowanie. Po roku właściciel wraca z dużo większymi parchami i pretensją że spierniczyłem robotę. Więc ja grzecznie wziąłem to na klatę i robię na własny koszt. Zanim oddałem samochód przypadkiem dowiedziałem się że ten róg samochodu był spalony (skrzynka bezpieczników na lewym nadkolu) - ostatecznie pieniądze odzyskałem, ale sprawa oparła się już o zgłoszenie na policji o wyłudzenie na moją niekorzyść - dopiero wtedy właściciel zmiękł.

Teraz zastanów się czy chcesz mieć takie problemy z blachami, ewentualnie sprzedając taki samochód możesz się kiedyś ciągać po sądach.

 

PS: czy to ten biały mocno podniesiony RAM z Lublina, który kiedyś był wystawiony na sprzedaż?

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.