Jump to content
Sign in to follow this  
wiewioor.fm

Ford Explorer Sport track (Bielsko-Biała) - przestrzegam, szrot

Recommended Posts

Ku przestrodze przed nieuczciwym sprzedającym.

Ford Explorer Sport Track 4.0 V6 2002rok

kolor zielony, nr. rej.: SB6405U

https://www.olx.pl/oferta/ford-explorer-sport-track-4-0-v6-211-koni-naped-4x4-CID5-IDvkcS5.html#207d8992d9

Sprzedający zapewniał, że poza tym co widać na zdjęciach (mankamenty blacharsko-lakiernicze) samochód jest sprawny. Rama miała być po konserwacji tej zimy, dużo nowych części, etc...

Wiedział, żę w jedną stronę przyjadę prawie 500km.

Oględziny były dla mnie szokiem (jako mechanika) że samochód może być takim wrakiem (tydzień wcześniej zaliczył przegląd - diagnosta powinien dostać "po dupie").

Po konserwacji ramy nie znalazłem śladu. Elementy nadwozia trzymające budę z ramą (lewy przód pod słupkiem A) nie istnieją - pozostała rdza. Lewy zawias tylnej klapy trzyma się na słowo honoru. Lewy przedni błotnik ma duże pęknięcie szpachli w pobliżu kierunkowskazu. Ilość rdzy pod spodem jest przerażająca. Wiązki skrzyni i reduktora wiszą luzem, część okablowania zbiornika LPG pod samochodem uszkodzona. Wycieki z wszystkich elementów układu napędowego. Wnętrze brudne. Uszkodzony rezystor dmuchawy (działa tylko 4 bieg). Wydech wielokrotnie łatany, a i tak dziurawy. Lewa tylna lampa pęknięta i byle jak zaklejona, brak jednej oprawki podświetlania rejestracji.

Sprzedający był nieobecny, reprezentował go ojciec. Jak zacząłem wyliczać mankamenty to bez kontaktu z synem sam zszedł z ceny z 14800 z ogłoszenia na 12000 i dorzucenie kompletu opon, czyli miał na to przyzwolenie, starał się namówić mnie mimo mojej niechęci na zakup tego samochodu jak już przyjechałem 500km.