Skocz do zawartości

Dodge Ram VAN (salonka)


witoldkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum!

Noszę się z zamiarem kupna Dodge Rama VANa

 

Rok produkcji 2000

Silnik 5.2

224 KM

automat w gazie (2x 160L)

 

Chciałem Was zapytać, bo niestety w internecie ciężko znaleźć informacje, na co zwrócić uwagę? Co w tym aucie zazwyczaj jest problemowe? Jakie są jego wady itp.?

Mam nadzieję, że mi pomożecie :)

 

[ Dodano: 2015-02-12, 17:14 ]

Chodzi o tego potwora:

 

C35439069_18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na pewno trzeba zwrócić uwagę, jak w każdym aucie z USA, na ewentualne naprawy powypadkowe.

Korozja też może być problematyczna, bo elementy blacharskie u nas są trudno dostępne, a ściąganie ich zza oceanu jest niestety kosztowne.

Tylny most - jeżeli trzeba będzie wymienić łożyska wałka ataku lub kosza, to będzie problem. Wymiana tych elementów wiąże się z ponownym wyregulowaniem całego mechanizmu. Mało kto potrafi to naprawdę dobrze zrobić w Polsce, a ci co wiedzą i potrafią życzą sobie za to worek pieniędzy.

LPG - ten silnik słabo znosi zwykłe mieszalnikowe instalacje. Czyli jak siedzi tam taki zabytek, to trzeba będzie wymienić na jakąś sekwencję.

Generalnie z mechanicznymi częściami nie powinno być problemów - genetycznie to w zasadzie właściwy Ram (czyli pickup :lol: )

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika, skrzyni i osprzętu powinno pasować duużo części z Jeep'a. To niemal to samo, różnice są drobne lub bardzo drobne, wynikające z różnic zabudowy silnika. Ale to raczej pierdoły. Za to z blacharką, wnętrzem i plastikami będzie chyba ciężko.

Most sprawdź, bo może to zwykła jeepowska Dana by była ? Wówczas -> są części. Można by również przypuścić, że przekładnia kierownicza też byłaby z Jeepa. Ale to wszystko należałoby sprawdzić.

Osobiście nie kupowałbym nic, co nie ma 4x4. Ale tym się nie kieruj, może Tobie nie jest potrzebne ;)

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie użytkuję takiego Ramika i na razie słowa złego powiedzieć nie mogę.

Silnik 5.2 w tym aucie jest na prawdę bardzo żwawy, apetyt na paliwo LPG to 20l/100km więc jest dobrze.

Skrzynia jak to amerykańcach jest dość siermiężna , ale można się przyzwyczaić.

Z tyłu jest Dana 60 (248 RBI). Z przodu mamy niezależne zawieszenie. Niestety do jazdy zimą po śniegu na letnich oponach się nie nadaje :-D , ale z racji braku LSD przypuszczam, że na zimówkach będzie nie wiele lepiej.

Dołki, nierówności i inne aspekty naszych dziurawych dróg wybiera bardzo dzielnie, kulturalnie i cicho, ale trzeba pamiętać, że S-klasa to to nie jest i nadal trzęsie jak w pickupie.

Prędkość podróżna to 120km/h, ale potrafi dużo więcej, tylko po co?

Części do tego auta można kupić bez problemu w każdym sklepie z częściami do amcarów lub bezpośrednio w US, co zalecam, bo wtedy po doliczeniu kosztów przesyłki i cła i tak wychodzą o połowę taniej, ale oczywiście dotyczy to względnie niewielkich i nie bardzo ciężkich paczek.

Na co uważać? Najlepiej na wszystko, a najbardziej na sprzedającego :lol: Przy zakupie trzeba oglądać wszystko to co zawsze się sprawdza przy aucie i warto zaglądać pod wykładziny wewnątrz i sprawdzić czy nie jest mokro, ale również sprawdzić te wszystkie uchylane okienka, czy działają i czy nie ciekną.

Ogrzewanie oparte jest na dwóch nagrzewnicach, trzeba pamiętać, żeby sprawdzić czy leci ciepło z tyłu z tej drugiej.

Ogólnie bardzo przyjemne auto.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japacz, to była zamiana na Tweetiego. Potrzebowałem kasy na auto dostawczo osobowe i chciałem sprzedać Tweetiego, ale sprzedać dziś takie auto nie jest łatwo, a trafił się chętny na zamianę na Ram Vana i nie żałuję, bo na razie jestem bardzo zadowolony, a Tweety trafił do odpowiedniego człowieka. Jestem bardzo mile zaskoczony dynamiką tego auta.

No, ale teraz powiedz, co żeś ty kupił? Bronco? Zajebiste autko, z którego roku?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUTAJ znajdziesz trochę o moim "nowym" samochodzie. Nie będę zaśmiecał wątku o salonkach ;-) W każdym razie miłość do Forda jest nadal, a Bronek przypomina mi eFa :-P Też szukałem dostawczaka, tyle, że zależało mi na blaszaku, a właśnie u nas większość amcarów z tego gatunku to jednak salonki. Niewiele brakowało, a kupiłbym zwykłego Transita :-P Potem wpadł mi w oko Econoline (wklejam fotę) i w zasadzie byłem zdecydowany. Niestety sprzedał się cholera... No i w końcu zdecydowałem się na Bronco, które też od jakiegoś czasu obserwowałem. Wiem, że jest raczej mało dostawczy i mało blaszany ale cóż, miłość jest ślepa :)22

post-158-15323756579851_thumb.gif

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug, co jest? Zero luzu widze u Ciebie, przeciez wystarczy felgi na czerwono prysnac i juz :) a jak chcesz to Ty bedziesz "Buzka" ;)

 

Wiem ze GMC to nie Dodge, spedzilem pol zycia przed tv czekajac na Druzyne A i na McGyvera :) do dzis zachodze w glowe jak to robili ze nikt nigdy nie zginal

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug, co jest? Zero luzu widze u Ciebie, przeciez wystarczy felgi na czerwono prysnac i juz :) a jak chcesz to Ty bedziesz "Buzka" ;)

 

Wiem ze GMC to nie Dodge, spedzilem pol zycia przed tv czekajac na Druzyne A i na McGyvera :) do dzis zachodze w glowe jak to robili ze nikt nigdy nie zginal

 

Oj tam, oj tam, zero luzu od razu. Ja po prostu byłem fanem domku na prerii, a nie takich dzikarów. :twisted:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.