Skocz do zawartości

jakiego (prawie) nowego pick up'a wybrać ?


maciekx875

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na imie Maciek.

Mieszkam w niemczech i prowadze jednoosobowa firme zajmujacą sie remontami mieszkań.

Z racji tego iz potrzebuje auta do pracy ale i do prywatnych podrozy wybor padl na auto typu pick up.

Potrzebuje auto do wozenia materialu, narzedzi i śmieci :P

Z pick upami do tej pory nie mialem nic wspolnego - no prawie bo od jakiegoś czasu dojezdzam na budowe ze znajomym vw amarok 2013r 2.0bitdi 179ps highline. Powiem szczerze ze to auto mi sie podoba :) znajomy jest z niego bardzo zadowolony.

 

Chcialbym kupic auto roczne.

W gre wchodza tylko trzy modele.

Wizualnie najbardziej podoba mi sie :

1 amarok

2 hilux

3 d max

L200 i navara odpadaja.

A moze Ranger ?

Chcialbym aby auto bylo dosc komfortowe. Wiem ze w amaroku mozna spokojnie jechac 160kmh na dluzszej trasie i czlowiek wysiafa wypoczety. Jest to dla mnie dosc wazne bo czesto jezdze do Polski.

Podsumowujac ...

Auto ma byc w miare komfortowe, do pracy i automat.

Ktory z tych trzech modeli wybrac i jakiej wersji wyposazenia szukac ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amarok! ewentualnie przejdź się Rangerem

 

A wyposażenie jak największe.

Cała reszta to woły do pracy dla elektrowni albo leśniczego.

 

Amarok zapewnia największy komfort no i w niemcowni nie będziesz miał problemu z serwisem etc. Ma sprawdzony automat, ładne wykończenie i niedużo pali.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ograniczasz się do tych marek? A swoją drogą już wybrałeś VW ... :kasztan:

A ja stoję na stanowisku, że jeśli pickup, to tylko hamerykański. ;-)

Nie wybralem wcale jeszcze amaroka - po prostu do niego sie odnosze bo tylko nim jezdzilem - niestety jako pasazer. Sorry ale hamerykance odpadaja bo to auto ma zarabiac a nie zostawiac kase na serwisach i stacjach paliw.

Co sadzicie o ranger 3.2tdci 200ps wildtrack ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Sorry ale hamerykance odpadaja bo to auto ma zarabiac a nie zostawiac kase na serwisach i stacjach paliw...

Tia... Jest takie powiedzenie, że wszystko złożone do kupy z części prędzej czy później się rozleci. Skoro ma "tylko" jeździć i zarabiać kup co Ci się podoba. Nikt w Europie myślący jedynie rozsądkiem i kalkulatorem nie zastanawia się nad kupnem amerykańskiej fury. Dla mnie osobiście Amarok to kupa. Golf/Passat z paką. Mechanicznie i wizualnie. Miałem okazję chwilę pojeździć jak się pojawił na rynku i zdania nie zmienię. Ale swoje zadanie spełnia (jeździ, towar wozi, na głowę nie leje) więc Niemce i zakochani w niemieckiej technice Polacy go kupują. Podobnie jak Skandynawia kupuje Navary, Tajlandia D-Maxy i Rangery, a Afryka i Daleki Wschód Toyoty 8-)

 

A skoro odpowiedzi przybierają formę głosowania to mój głos dostają Ranger i Navara. Po równo.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Sorry ale hamerykance odpadaja bo to auto ma zarabiac a nie zostawiac kase na serwisach i stacjach paliw...

 

 

Chodzi tylko i wylacznie o wzgledy ekonomiczne. Lubie duze mocne benzynowce ale nie stac mnie zeby tankowac 15l benz / 100km. Jezdze 50kkm rocznie i nie moge tyle wydawac na paliwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko i wylacznie o wzgledy ekonomiczne. Lubie duze mocne benzynowce ale nie stac mnie zeby tankowac 15l benz / 100km. Jezdze 50kkm rocznie i nie moge tyle wydawac na paliwo...

 

Skoda felicia pick-up będzie zatem Twoim wymarzonym autem...

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko i wylacznie o wzgledy ekonomiczne. Lubie duze mocne benzynowce ale nie stac mnie zeby tankowac 15l benz / 100km. Jezdze 50kkm rocznie i nie moge tyle wydawac na paliwo...

 

Skoda felicia pick-up będzie zatem Twoim wymarzonym autem...

Jakis ty cwaniaczku dowcipny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko i wylacznie o wzgledy ekonomiczne. Lubie duze mocne benzynowce ale nie stac mnie zeby tankowac 15l benz / 100km. Jezdze 50kkm rocznie i nie moge tyle wydawac na paliwo...

 

Skoda felicia pick-up będzie zatem Twoim wymarzonym autem...

Jakis ty cwaniaczku dowcipny ...

 

Obawiam się, że Misman ma rację. Jeśli ty myślisz, że amerykance palą 15 l/100, to ciekawe jakie masz wyobrażenie o spalaniu np. Navary lub demaksa? Obawiam się, że masz nadzieję na spalanie 8l/100 , a to się nie ziści. :->

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko i wylacznie o wzgledy ekonomiczne. Lubie duze mocne benzynowce ale nie stac mnie zeby tankowac 15l benz / 100km. Jezdze 50kkm rocznie i nie moge tyle wydawac na paliwo...

 

Skoda felicia pick-up będzie zatem Twoim wymarzonym autem...

Jakis ty cwaniaczku dowcipny ...

"Natryskowy" buja się już ładne parę lat felcią pickup i jest bardzo zadowolony. Auto robi też u niego porządną robotę. Propozycja jest więc jak najbardziej trafiona skoro to ma być auto też do pracy.

 

Wracając jednak do tematu. Ja kupowałem pickupa z podobnym zamysłem jak Ty. Auto do firmy, a jednocześnie wypadowe i rodzinne. Wydawało mi się to wtedy genialnym pomysłem. To się niestety nie uda. Pickup przy swej ogromnej praktyczności jest też masakrycznie niepraktyczny :-/ Najlepiej do działalności kup sobie jakiegoś busa z dużą skrzynią, a do reszty rzeczy jakąś terenówkę czy suva. Ja bym przynajmniej tak zrobił, a taczkę kupił chyba raczej tylko hobbystycznie. W przyszłości zresztą planuje tak zrobić, ale na razie pickup jeździ w firmie i mi się serce czasem kraje jak w dostaję po dupie szczególnie, że mam jedną z najbardziej wypasionych wersji :-( Pakę mam dużo większą niż w europejczykach a i tak zawsze brakuje miejsca :-/ Jeżdżę już z przyczepą, a teraz planuję zrobić B+E żeby jeździć z ciężką przyczepą, do tego dojdzie viatoll. Lepiej już było kupić np renault masterkę i bym miał po problemie :lol:

 

Jak już chcesz pickupa to tylko amerykański z długą paka 8 stóp ( jakieś 2,5m). Europejczyki maja malutkie paki ponadto ich spalanie bardzo odbiega od tego co jest w broszurach czy tego co pokazuje komputer, szczególnie gdy są załadowane. Nadają się jako osobówki, jako auto do lansu, ale do pracy nieszczególnie :-/

Spalanie np mojego 5.4 v8 oscyluje w granicach 20 litrów gazu (czasem około 18 niekiedy 23). Ilość gazu można przy kosztorysie spokojnie dzielić przez dwa (aktualnie mnożnik to jakieś 1,9 ale często dochodzi nawet 2.3 - 2.4), więc wylicz sobie spalanie. Z awaryjnością też wcale nie jest tak źle zarówno pod kątem częstotliwości jak i kosztów. Myślisz że te auta co wymieniłeś się mniej psują ? ;-)

 

Przemyśl sobie na spokojnie sprawę. Jak już pisałem - podobne miałem przemyślenia jak Ty i przyznaję się otwarcie, że były błędne. Jeśli jednak się upierasz przy swoim do polecam nowego Rangera.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.