Skocz do zawartości

Ford F 150 vs Toyota Hilux w terenie


Delasid

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.Interesuje Mnie zakup Forda f 150 lub Toyoty Hilux, oba w wersji kabiny 1.5.

Zastanawiam się jak sprawuje się Ford na łąkach ,polach ,zaspach, bezdrożach , ale żaden hardkoor. Może macie porównanie do "małych" pickupów?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ,nie napisałem jakie wersje.

F 150 rocznik 2004-6 chyba 11 wersja. Toyota 2009- 2011.

Nie są to może najlepsze samochody w teren, ale potrzebuje paki w samochodzie więc tylko taczki wchodzą w grę.Czasami trzeba przejechać po błotnistym terenie,piachu albo dojechać do domu przez zaspy i zastanawiam się czy Ford nie jest za ciężki , bo za wielki to na pewno :-) .Jednak pół tony różnicy.

Jeśli chodzi o Toyotę to wiem czego można się spodziewać w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid i Goliat a który ma dane imię będzie zależało od warunków drogowych :)

Aczkolwiek nie przypuszczam aby F150 jakoś gorzej radził sobie w "sensownym" terenie niżeli Hilux. I jedno i drugie można wkleić w błocie, tylko później hila będzie łatwiej wyciągnąć ze względu na masę. Hilux ma również sprawdzone mosty, skrzynie etc. Nie powinno być niespodzianek używając go w terenie dość często. F150 nie wiem.

Hilux dla mnie typowy toporek, pomimo że Toyota ma ładny design itd. To wciąż jest traktor. Silnik uważam ze powinien być 3.0 i dobrze mieć go w automacie. Łączy to wtedy cechy auta podróżno-taczkowego :)

Różnica jest kolosalna w środku. Dla mnie w Hiluxie jest mało miejsca dla wysokiego kierowcy. Podłoga jest wysoko względem wysokosci siedzenia kierowcy.

Ford... inny świat, inny komfort. Jest to taczka ale po amerykańsku :) czyli wszystko wieksze, kolorowe.

Piękne skory, przyjemna praca zawieszenia. Silnik i charakterystyka. . Tez inny świat. A co do reszty to niech się wypowiedzą experci.

Dodam, że ciężko chyba znaleźć hilla w 1,5cabie. Nie zajezdzonego.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te auta to tylko ciężarówki z delikatnie podniesionymi możliwościami "terenowymi" nie ma się co po nich spodziewać jakiś cudów w terenie. Zakładając, że porównujemy seryjne auta.

Dopóki nie będzie zbyt ciasno dla eFa, to większą wagę spokojnie nadrobi nadmiarem momentu obrotowego i mocy :twisted: Tego nawet w trzylitrowej toyce nie znajdziesz - jeździłem i 2.5, i 3.0, i naprawdę szału to tam nie ma :-/

Resztę opisał dobrze Natryskowy :git:

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie , ani jeden ani drugi nie posiada możliwości terenowych większych niż przejechanie przez błoto. Ford w standardzie nie ma blokady przedniego mostu ani tylnego, czasem zdarzy się lsd na tylnym moście ale to jest nic nie warte w terenie. Oczywiście po zakupie mechanizmów z lock-erami jego możliwości rosną diametralnie.

 

rożne są tez możliwości transportowe na forda możesz spokojnie załadować 1.5 tony i drugie tyle ciągnąc na przyczepie za sobą, w hiluxie prawdopodobnie zrobisz to samo ale 1 raz ;D

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forda 1.5 tony? :shock: Chyba na 350-tkę?

Już mi się zdarzyło - nawet mój styrany dwudziestolatek podołał zadaniu :mrgreen:

 

Eeee... Kuba, nie wiem czego kupiłeś półtorej tony ale Cię oszukali na conajmniej jakieś 600 - 700 kilo :kasztan: No chyba, że wzmacniałeś tylny zawias, bo "za moich czasów" poddał się przy około 900 kilogramach ;-)

Z drugiej strony, jak już resory oprą się o ramę (odbojniki) to górną granicą jest chyba wytrzymałość opon 8-) No i szczęście do ITD... :kasztan:

 

A tak już na poważnie, to ludzie chyba najczęściej mylą funty z kilogramami i stąd chyba ta wiara w przysłowiowe "pótorej tony" :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japacz, wiem ile ma ładowności, ale niestety nie miałem innego wyjścia.

Resory faktycznie są wzmocnione - pękło mi kiedyś pióro, a jedyne co udało mi się kupić to kompletne resory do F350.

Zrobiłem więc mały misz-masz oryginalnych resorów z tymi dokupionymi - bardziej z konieczności naprawienia auta niż podniesienia jego ładowności, bo najczęściej powietrze wożę :mrgreen:

Tak więc jakoś te 1.5 tony udało się przetransportować. Powtórki nie mam w planach :lol:

A towar około 1m3 piasku, czyli nawet chyba powyżej 1.5 tony :oops:

Z drugiej strony, jak już resory oprą się o ramę (odbojniki) to górną granicą jest chyba wytrzymałość opon
No nie do końca, bo zostaje jeszcze najważniejsze, czyli wytrzymałość samego mostu. Tu jest Ford 8.8, więc najsłabszy z montowanych ;-)

F150 302 V8 4x4 - sprzedany 😞

Escalade 6.2😍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forda 1.5 tony? :shock: Chyba na 350-tkę?

Już mi się zdarzyło - nawet mój styrany dwudziestolatek podołał zadaniu :mrgreen:

Ja swoim Ramem wiozłem równie ciężkie rzeczy, ale to nie oznacza, że jest do tego stworzony. Swojego czasu Żukiem wiozłem 3 tony drutu i też jechał, nawet podobnie jak przeciążony Ram ... trzeba było się mocno spocić, żeby to utrzymać na drodze.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ładowność to nawet hinduski Xenon targał na sobie 2 tony i nic mu nie było ,więc Hilux pewnie też da rade.

Co sądzicie o tym Fordzie http://tablica.pl/oferta/ford-f-150-lariat-osobowy-lublin-pickup-f-vat-23-homologacja-ciezarow-CID5-ID4qdnW.html#7e754f75bd

Te mechanizmy z lockerem to wiela kosztują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ładowność to nawet hinduski Xenon targał na sobie 2 tony i nic mu nie było ,więc Hilux pewnie też da rade.

Co sądzicie o tym Fordzie http://tablica.pl/oferta/ford-f-150-lariat-osobowy-lublin-pickup-f-vat-23-homologacja-ciezarow-CID5-ID4qdnW.html#7e754f75bd

Te mechanizmy z lockerem to wiela kosztują ?

Nawet ładny, w opisie jest błąd bo auto nie ma dwu-strefowej klimy. Radio cd+kaseta, bez zmieniarki i bez mp3. Spalanie też nieco z przymrużeniem oka trzeba traktować, bo podane wartości są jak najbardziej do osiągnięcia ale przy niezwykle ekonomicznej jeździe i bez ładunku :-> Duży plus to paka 6.5 stopy, pokrywa paki też duży plus pod warunkiem, że się nie wozi rzeczy wystających ponad burty.

Co do dzielności terenowej to ja nigdy nie miałem z tym problemów, a jeżdżę dużo po budowach i to dość często załadowany dość konkretnie. Co prawda mam LSD w tylnym moście, ale to raczej pomaga przy ruszaniu na śliskim niż robi dużą różnicę w terenie ;-)

Blokady można oczywiście zamontować, ale to jest koszt około 3000-4000zł na jedną oś w przypadku firmy ARB, a do tego jeszcze kompresor dochodzi, sporo robocizny i koszt ponownego zalania mostów olejem. Ja jeszcze niedawno byłem strasznie na blokady napalony, ale doszedłem do wniosku, że tak na prawdę by mi się przydały z 2-3 razy odkąd mam samochód i na razie odpuściłem :-D

No i tak podsumowując - Hilux jest malutki w porównaniu z eFką, mała paka, ciasno w środku, słabe silniki :-/

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jednak przekonałem się do forda :-)

 

Byłem zobaczyć tego forda co wcześniej podałem. Moim zdaniem trochę styrany w terenie musiał być kiedyś bo podniesiony jest na sprężynach i chyba na resorach ,nie ma osłony od spodu i coś nie działa 4x4 low. i maglownica się poci ,ale wizualnie pierwsza klasa .Trzeba przemyśleć zakup.

Mam jeszcze jednego na oku ale ma silnik 4,6l v8 . Nie za słaby do tego auta?Coś możecie powiedzieć o tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Forda 1.5 tony? :shock: Chyba na 350-tkę?

 

A jakiż to problem ? RAM 1500 bierze półtorej tony i nawet resor nie dobija 8-) :mrgreen: Jedynie na co większych dziurach.

Oczywiście nieoficjalnie. Ładowność w papierach jest taka, jaka jest... ;) :mrgreen:

"Ptaki i zwierzaki pod drzewami stały,

jak do nich strzelano - umierały..."

 

"zrobiłem" != "zleciłem"

 

--

http://i190.photobucket.com/albums/z155/Madcatw/WhereIHideMostofMyMoney3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.