Skocz do zawartości

Ram 1500


glodomor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przegladalem sobie ogloszenia i znalazlem taki wynalazek http://www.asc.krakow.pl/index.php?shwDets=85

Czy tkai pojazd ma z przodu most czy niezalezne zawieszenie? Jesli nie to czy sa ramy 1500 z sztywnym przednim mostem? Jakie opony pociagna na fabrycznych mostach bez uszczerbku ich trwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystkie Ramy 1500 3 generacji mają przód niezależny. Wszystkie 2500 i 3500 mają przedni most sztywny. Ramy Heavy Duty na mostach dana 60-przód i dana 70lub80-tył mają już fabrycznie wszystko na tyle mocne by założyć 40" bezproblemowo (albo i więcej jak koś chce) i upalać w terenie. Teoretycznie 1500 na niezależnym przednim zawieszeniu też przyjmie 38" ale spokojne traktowanie jest wskazane, ewentualnie można wzmocnić pewne podzespoły. Oczywiście przy takich rozmiarach przydałoby się zmienić przełożenia w mostach. Do terenu bardziej polecam 2 generację jednak. Bez zmiany przełożeń można do Cumminsa z manualem założyć 38" i da się jeździć. A do 1500 3gen. bez zmiany przedniego mostu na sztywny chyba więcej niż ok 38-39 cali nie wejdzie.

Jak masz jekieś pytania jeszcze to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Odrazu nasuwaja sie nastepne pytania :D Hmm a 2500 jest duzo wiekszy od 1500 [ przede wszystkim chodzi mi o dlugosc]. To niezalezne zawieszenie z przodu to trwale jest? No i chyba ekonomiczniej wychodzi jednak benzyna na gazie anizeli deisel. Taki duzy diesel to ile pali. Mam granda 5.9 a on mi pali tak od 15 w trasie jak muskam pedal gazu do 30 w miescie jak chce zeby fajnie jezdzil :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Rozmiarowo są dokładnie takie same z wyjątkiem 3500 DWR (na bliźniakach z tyłu) bo ma szerszy tył. 2500 jest sporo cięższy, przez zawieszenie ramę i jeszcze kilka innych drobiazgów. Wychodzi ok 400kg różnicy przy tych samych rozmiarach. Wszystkie występują z kabiną regular quad i mega oraz z wdeima długościami paki,z czaego mega cab tylko z krótką paką.

 

Zawieszenie przednie musi być trwałe bo to jednak pickup do pracy. Możesz oczywiście podliftować je sobie i to całkiem sporo, ale niezależne będzie zawsze sporo droższe.

 

Najekonomiczniej faktycznie wychodzi 1500 hemi i zagazowanie go. Ale nowe hemi z MDSem pali poniżej 20 w mieście i ok 13 w trasie przy spokojnej jeżdzie. Starsze Hemi (2004-2005) palą mniej więcej tyle co grand 5.9. Ram 2500 Cummins z manualem jak jest świerzy to spali nawet do 10 w trasie przy spokojnej jeździe i z 17 w mieście. Ole ogólnie można powiedzieć , że 2500 cummins z automatem spali tyle co 1500 5.7hemi. Z tyym, że cumminsa na dzieńdobry można sporo podkręcić (chipem o ok 100hp) i nic nie starcisz na żywotności silnika.No i cummins będzie zawsze sporo droższy. Zresztą wszystkie heavy duty są zawsze droższe od 150/1500. U nas w kraju cumminsy są jeszcze stosunkowo tanie bo przeciętnemu polakowi wydaje się , że jak amerykańskie to nie może być dobry diesel :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nowe hemi z MDSem pali poniżej 20 w mieście i ok 13 w trasie przy spokojnej jeżdzie.
bullterrier, Nie ma szans na ponizej 20L w miescie,ja próbowałem i pociezkich mekach wyszło mi 20.5 zalezy jeszcze w jakim miescie,ja jestem z Wawy i duzo jezdze rano gdzie najwieksze korki,Po trasie najmiejszy wynik do jakiego zdołałem zejsc to 15L. Dla mnie jazda w miescie i MDS jest naprawde dla skąpców -co to za jazda,zadnej przyjemnosci,musisz sie ciagnąc prawym pasem i pilnowac obrotów eeeeeeee.MDS sprawdza sie tylko na trasie 8-)

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale nowe hemi z MDSem pali poniżej 20 w mieście i ok 13 w trasie przy spokojnej jeżdzie.
bullterrier, Nie ma szans na ponizej 20L w miescie,ja próbowałem i pociezkich mekach wyszło mi 20.5 zalezy jeszcze w jakim miescie,ja jestem z Wawy i duzo jezdze rano gdzie najwieksze korki,Po trasie najmiejszy wynik do jakiego zdołałem zejsc to 15L. Dla mnie jazda w miescie i MDS jest naprawde dla skąpców -co to za jazda,zadnej przyjemnosci,musisz sie ciagnąc prawym pasem i pilnowac obrotów eeeeeeee.MDS sprawdza sie tylko na trasie 8-)

Powtarzam za klegami od nas z forum. Na pewno Sebek ma takie spalanie według kompa i ktoś jeszcze. Zawsze są jakieś rozbieżności w spalaniu.

Aha, 5.7 hemi spokojnie da się zgazować pomimo mdsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Sebek ma takie spalanie według kompa i ktoś jeszcze

Nie no spoko:) Moze i tak maja jednak wyobrazam sobie jaka to jazda :roll: wiesz mam teraz robote za górą kalwaria i jak spokojnie lece to spalanie spada nawet 17L,ale jak codziennie rano jade puławską od Piaseczna w stronę centrum wskakuje 21-22. Wszystko zalezu o jakim miescie mówimy,w jednym jest taki ruch a w innym taki.Tak wiec ja stwierdzam ze żeby normalnie jezdzic po miescie w moim przypadku (warszawa) bez zadnych kontroli jak ruszam(oczywiscie w miare rozsądku) to trzeba sie nastawic na 21-24L

 

PS. bullterrier daj mi na PW nr tel.

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Takie spalanie miał Sebak latem. A poza tym on kupił zupełnie nowy samochód.

Jak czytam czasem na amerykańskich forach jak duże są rozbieżności w spalaniu różnych V10 to trochę zdziwiony jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jest kilka czynników które wpływają na spalanie.

 

1. Sposób jazdy

2. Warunki na drodze

3. Stan techniczny auta

4. Rodzaj zabudowy "paki"

 

 

O pierwszym i drugim nie musze pisać bo wszyscy wiedza o co chodzi.

 

3. Pierwszą wymianie oleju zrobiłem w serwisie na 5W-30 Mobil, bo dedykowanego leju do Hemi nie mają(silniki od 2006r) :evil: , odczułem na trasie i w mieście spalanie większe o około 0,7-1,5 litr.

Po kolejnej wymianie już na 5W-20 spalanie jakby spadło o te wartości.

 

4. Plandeczka która chroni przed wodą i spojrzeniami ciekawskich pełni również funkcje aerodynamiczną która zmniejsza zawirowania powietrza. Potwierdzam to 100 % gdy jej nie miałem to przy spokojnej jeździe ciężko mi było zejść poniżej 14 l , po zamontowaniu 12 literków jest jak najbardziej realne. Przy ecodrivingu nawet 9,8 l jest do osiągnięcia 8-) .

Teraz sprawiłem sobie pełna zabudowe i wiecie co , spalnie jest jeszcze mniejsze o około 0,5 l niż przy plandeczce :-P . Oczywiście to co napisałem wyżej odnosi się do jazdy w trasie.

 

Spalanie głównie zależy jak jeździmy gdzie jeździmy, od stany naszego auta oraz zbudowy paki.

 

ale kto by chciał oszczędzać Hemi . Moc kusi jak cholera :mrgreen:

tylko potem rduktory nie wytrzymują 340 KM i pekaja :kasztan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

przedstawiam inny punkt widzenia poparty doświadczeniami. ALe czy mythbusters są w tej dziedzinie autorytetem ? tak czy siak warto to oglądnąć. Ja w Dakocie kiedys mialem pake przykrytą i nie widziałęm różnicy w spalaniu przy sciaganiu pokrywy.

 

Pozdrawiam

 

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sprawdzać na kompie dokładnych wyników

najlepiej od korka do korka

 

i tak po mieście wychodzi co najmniej 19 L

a na trasie przy 120 km/h, na tempomacie to wynik ok 14,5L

 

pozdrawiam

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MDS i nie potrafie zejsc ponizej 21L w miescie, ale max przy porządnym butowaniu nie przekracza 23,5 , ale ja jestem wariatem,nie potrafie normalnie spod swiateł ruszyc ;-)

 

I wiecie co, przydało by sie jeszcze ze 100 kucy :twisted:

Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam wrazenie, ze chyba przeceniacie MDS. mam ten silnik w 300c i jakos trudno jest zejsc ponizej 20 litrow w miescie. w trasie, przy delikatnym traktowaniu pedalu gazu zrobic 12 litrow jest moze nie problem ale jest co robic.

jakos nie chce mi sie wierzyc, ze RAM przy swojej masie i oporze porownywalnym do sredniej wielkosci bramy do stodoly moze zejsc ponizej podanych powyzej danych.

podlanczalem kiedys kompa i patrzylem co sie dzieje z wtryskami podczas pracy. podczas pracy tylko na 4 cylindry zwiekszaja sie czasy wtryskow i to znaczaco a to jedna dodatkowa dawka paliwa przedostaje sie przez wtryski.

na forum 300c chlopaki kupuja tzw. predatora, ktory potrafi odlaczyc system MDS i jakos nie widza roznicy w spalaniu.

wieksze oszczednosci beda przy eco driving-u (czy jak to sie pisze) niz przy zalaczonym MDS-ie. dla mnie MDS to praktycznie chwyt marketingowy tak samo jak "HEMI". wiecej w tym reklamy niz prawdziwych nowosci technologicznych.

300c hemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak "HEMI". wiecej w tym reklamy niz prawdziwych nowosci technologicznych.
HEMI to zadna nowosc, pierwszy hemi zaistnial na poczatku zeszlego stulecia :roll: ...

Ale czego MKmario wymagasz, skoro już wiele razy spotkałem się z "fachowcami", którzy ewidentnie mylą pojęcia HEMI z MDS. Najczęściej pojmują MDS jako HEMI ... A najlepsze są tłumaczenia jak to połowa silnika gaśnie podczas jazdy :-D normalnie hybryda :-D

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.