Skocz do zawartości

Quad Cab w 3 gen - wielkość


Quarter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Grzecznie przywitałem się w przywitalni, więc tu walę prosto z mostu :) Czy ktoś z posiadaczy 3 generacji z Quad Cab może porównać ilość miejsca na tylnych siedzeniach do tej, którą oferuje Jeep Grand Cherokee WJ/WG (1999-2004)? Mam 181 cm wzrostu i zastanawiam się, czy za mną w QC ktoś dorosły ma szansę przetrwać 450km z Wawki w Bieszczady. Jak nie, to będę musiał uzbroić się w cierpliwość, dozbierać na 2009+ Crew Cab i bać się, że pogniotę go przy pierwszej próbie parkowania ;-) A chciałem kupić 2004/5 3 gen żeby poćwiczyć :mrgreen:

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Przy okazji pozdrawiam Dareckiego, Sebastiana O. i wszystkich z jeep.org.pl :)

 

Q

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem nie jest najgorzej, bo ja mam 183 cm wzrostu, a moja żona 175cm i siedzi za mną bez problemu. Problem tkwi w kącie oparcia i długości siedziska. Oparcie jest niemal pionowo, a siedzisko zbyt krótkie. Po zrobieniu 300km moja żona nie była zadowolona z podróży mimo, że kolanami nie dotykała przednich siedzeń. Jeśli bardzo Ci zależy na komforcie na tylnych siedzeniach to III generacja po 2006r w nadwoziu Mega Cab, lub IV gen. Tylne siedzenia w III gen Quad Cab są w miare wygodne dla dzieci, nie jest to ławka lecz do pełnowymiarowych trochę im brakuje.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki drug!

 

Tak się zastanawiam, czy ktoś robił podejście do wymiany tych siedzeń (np. właśnie na siedzenia z Grand Cherokee), żeby trochę ulżyć pasażerom? Choć pewnie po zrobieniu właściwego kąta oparcia okaże się, że zabrakło miejsca na nogi...

 

MegaCab dla mnie chyba za długi (i w kwestii poręczności i nawet optycznej estetyki), no i chyba wymaga prawka C.

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Drug, jeśli chcesz mieć wygodę z tyłu weż MegaCaba. W QuadCabie jest znośnie i tylko dla cierpliwych.

 

MegaCab wcale nie jest dłuższy od QuadCaba z długą skrzynią. Mega będzie miało skrzynię 6 albo 6.5 stopy (nie pamiętam dokładnie) czyli krótszą pakę i tylko z taką oficjalnie występuje. Występują sporadycznie Mega z paką 8 ale to chyba tuningi albo włąsnoręczne przeróbki. W każdym bądź razie Dodge oficjalnie w konfiguratorze nie oferuje Mega z 8 paką. Mega nie wymaga prawka C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki drug!

 

Tak się zastanawiam, czy ktoś robił podejście do wymiany tych siedzeń (np. właśnie na siedzenia z Grand Cherokee), żeby trochę ulżyć pasażerom?

 

Bodano ma w swoim Ramie przednie fotele i tylną kanapę od bejemwu 7set cośtam :mrgreen: . Trzeba przyznać, że przeszczep od słabego pacjenta :mrgreen: , ale siedzonka cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę !!

 

 

 

Mam Ram'a Quad Cab z 2006. Muszę przyznać, że tylny rząd siedzeń jest niezbyt wygodny na długie trasy dla osób dorosłych. Ram w U.S. to samochód w głównej mierze roboczy, jezdzi po polach, na tylnej kanapie możesz wziąść pracownika i zawieść go do konkretnego miejsca pracy. Ja osobiście widziałem w Stanach, nowe Dodge'e jeżdżące po polach z opryskami, były traktowane jak nowoczesne woły robocze.

Proponowałbym sprawdzić Rama w wersji MEGA CAB, tam być może tylne siedzisko jest pochylone pod mniejszym kątem i jednocześnie komfort podróży będzie znacznie lepszy.

 

Pozdrawiam.

P.S. Ja również marzyłem o pick up'ie i muszę przyznać, że warto spełniać swoje marzenia!. Życzę udanego zakupu w najbliższej przyszłośći !!

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym sprawdzić Rama w wersji MEGA CAB, tam być może tylne siedzisko jest pochylone pod mniejszym kątem i jednocześnie komfort podróży będzie znacznie lepszy.

 

... WojtRybnik, nie być może, ale napewno. Różnica jest kolosalna. W Megacabie jest zdecydowanie wygodniej z tyłu niż z przodu, a to mówi samo za siebie. Megacab to salon na kółkach.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim za ciepłe przywitanie - mimo, że jeszcze czasu trochę minie nim będę miał RAMa :lol:

 

Oglądałem zdjęcia Mega Cab i, jakkolwiek na pewno jest "mega" wygodny, to jednak dla mnie za długi i jakoś mi estetycznie nie pasuje. Poza tym niestety RAM będzie autkiem częściowo miejskim (dopóki nie uda mi się wymyślić patetntu na ostateczną przeprowadzkę w Bieszczady. Idealny w kwestii miksu wyglądu i proporcji jest dla mnie Crew Cab, ale to dopiero od 2009 więc drogo. Mam dość dużo rezerwy w kwestii moich umiejętności parkowania dużych aut więc kupno 4 gen. za grubo ponad PLN 100,000 i porozbijanie jej o jakieś Tico czy inne wyroby samochodopodobne zrani mi serce :evil: Tak więc pewnie rozejrzę się jednak za QC z 3 gen, wychodząc z założenia, że jak komuś z tyłu niewygodnie to założę bedruga, dam karimatę i niech się kładzie na pace ;-) A jak już się nauczę nie rozbijać auta codziennie to przyjdzie czas na 4 gen (pewnie trochę już wtedy stanieją).

 

Bodano, mógłbyś wrzucić parę fotek po zmianie foteli z tyłu? Skomplikowana operacja?

 

Zapisałem się też na www.ramforumz.com (też baaardzo przyjazny klimat), więc jeśli ktoś nie czuje się komfortowo z angielskim to w miarę wolnego czasu mogę czegoś poszukać albo pomóc w tłumaczeniu (o ile nie polegnę na nazewnictwie technicznym)

 

Pozdrówka, miło tu u Was :)22

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manewrowanie Ramem wbrew pozorom nie jest takie trudne. Jest zdecydowanie łatwiejsze od porównywalnego długością Ducato Maxa czy sprintera. Ram nie ma osi osadzonych na koncach auta. Są one bliżej siebie niż w wymienianych autach i przy całkiem dobrym skręcie Rama daje to całkiem nienajgorsze parametry skrętu. Napewno będziesz miło zaskoczony.

 

Jeśli chodzi o ilość miejsca z tyłu to też wydawało mi się to problemem, że tylna kanapa nie jest bardzo komfortowa, ale po dwóch latach użytkowania tylko raz moja żona musiała podróżować ponad 300km z tyłu. Ram w większości jeździ jednak lokalnie. Trzeba sobie zadać pytanie jak często będe woził osoby (na których komforcie mi zależy) na tylnej kanapie ponad 200 km, bo do 200 km problemu nie widzę. SebastianO był swojego czasu "hardcorem", bo jechał ponad 1000km w 6 osób i jakoś dojechał :lol: Ja mam auto dla siebie, żony i moich dzieci i średnio mnie interesuje komfort pozostałych osób które przygodnie się w nim znajdą. Dzieci z tyłu mają bosko. :-D

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może kup Forda, albo Cheviego, one mają więcej miejsca z tyłu niż Ram QC.

 

Żarty się Ciebie trzymają - imprezka jakaś? :mrgreen:

 

RAM albo...RAM :)22

 

Może faktycznie przestać się przejmować - w sumie mnie będzie z przodu całkiem wygodnie...

 

Ale Crew Caba za parę lat kupię i wtedy problem zniknie ostatecznie - ponoć full miejsca. NB, widziałem jednego parę tygodni temu na trasie Piaseczno-Konstancin, w kolorze Austin Tan (na taki mam ochotę), tylko z orurowaniem paki co akurat mnie niezbyt kręci. Ktoś z forum ma 4 gen?

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty się Ciebie trzymają - imprezka jakaś?

 

RAM albo...RAM

no juz tak nie przesadzaj - F150 tez zacnie wyglada a wlasnie daje to wszystko czego w ramie nie ma... miejsce z tylu i bardziej jest w srodku cywilizowany - reszta podobna...

 

W kategorii półtonówek to moim zdaniem największy komfort i najwięcej miejsca daje Sierra 1500 double cab.

 

Quarter, czemu nie chcesz innego trucka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeśli Ram MC to koniecznie Cummins. Hemi dostaje zadyszki przy tak dużym samochodzie.
Może nie koniecznie, jeżdżę też trochę cięższym ramem od 1500 też HEMI i nie ma na co narzekać, na silnik o takiej mocy 500 kg więcej nie AŻ tak wiele znaczy

 

Manewrowaniem również byłem zaskoczony, nieraz podczas wypraw w błotko do lasu przy przypadkach kiedy było trzeba się wycofać, naprawdę zaskakiwał byłem pewien, że nie wykręcę w tak ciasnym miejscu a jednak skręt to on ma :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Quarter, czemu nie chcesz innego trucka?

 

Z tego samego powodu, z jakiego nigdy nie wpadłem na pomysł kupna Patrola czy Landryny, za to namiętnie kupuję Jeepy - z miłości :lol: Ja nie potrzebuję full size'a, ani nawet zwykłego pick-upa europejskich rozmiarów. RAM, tak jak Jeepy, to wyraz fascynacji i emocji do konkretnej marki. Dla Forda jest odrębne miejsce w moim sercu (a może kiedyś także będzie miejsce na podjeździe) i nazywa się Mustang :)22 A pick-up to będzie RAM albo żaden, nawet jeśli teściowa nie będzie chciała ze mną nim jeździć z tyłu :mrgreen:

 

Dla jasności - uważam F-ki, Chevy i GMC za super fury. Po prostu "my heart belongs to RAM"

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Quarter, czemu nie chcesz innego trucka?

 

Z tego samego powodu, z jakiego nigdy nie wpadłem na pomysł kupna Patrola czy Landryny, za to namiętnie kupuję Jeepy - z miłości :lol: Ja nie potrzebuję full size'a, ani nawet zwykłego pick-upa europejskich rozmiarów. RAM, tak jak Jeepy, to wyraz fascynacji i emocji do konkretnej marki. Dla Forda jest odrębne miejsce w moim sercu (a może kiedyś także będzie miejsce na podjeździe) i nazywa się Mustang :)22 A pick-up to będzie RAM albo żaden, nawet jeśli teściowa nie będzie chciała ze mną nim jeździć z tyłu :mrgreen:

 

Dla jasności - uważam F-ki, Chevy i GMC za super fury. Po prostu "my heart belongs to RAM"

 

... i właśnie takie podejście mi się bardzo podoba. Efki, Silverado i cała reszta jest ładna i może bardziej praktyczna, niektóre mają skrzynie mocniejsze, a inne mają lepsze silniki, ale Ram ma to coś co mnie w nim kręci, a czego reszta nie posiada... to jest wygląd i satysfakcja posiadania. Właścicieli innych pickupów proszę o wyrozumiałość, bo gust każdy ma i to nie podlega dyskusji, więc wcale się nie dziwię, że inni mogą woleć NAWET FORDA hehe

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale i tak w porównaniu do Navar, Hiluxów itp jest lepiej.

Nieporównywalnie lepiej...

 

Bo amerykańskie półtorej kabiny jest takie jak japońskia podwójna kabina :mrgreen: .

W półtorakach może jest mało miejsca z tyłu, ale wygląd.... moim zdaniem debest.

 

Natomiast Ram megacab może i jest praktyczny, ale kompletnie mi się nie podoba. Szczerze mówiąc to już wolałbym Excursiona lub Suburbana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....................... RAM, tak jak Jeepy, to wyraz fascynacji i emocji do konkretnej marki. Dla Forda jest odrębne miejsce w moim sercu (a może kiedyś także będzie miejsce na podjeździe) i nazywa się Mustang ................................. RAM"

 

Normalnie jakbym sam to napisał. Planuję w przyszłości mieć Mustanga jako zabaweczkę

DODGE RAM 1500 5,7 HEMI 2006 BLACKHAWK

 

Przesiadka z JEEPa. jeep.org.pl

 

Hagglunds BV206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym sam to napisał. Planuję w przyszłości mieć Mustanga jako zabaweczkę

Mustang to piękne auto, ale są dziesiątki ładniejszych klasyków od niego. Mustang ma coś czego nie lubię, każdy go zna. Ja wolę klasyka który będzie rozpoznawalny tylko dla znawców tematu. Bullterier wie o czym myślę dzięki niemu. W przyszłości chciałbym garażować u siebie w garażu Roadrunnera 71' :)22

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang jest jedną z ikon pop-kultury i za to, między innymi, go uwielbiam. Sportretowany w niekończącej się liczbie filmów stał się samochodem-symbolem. W 100% rozumiem, że można mieć zakrętkę na punkcie rzeczy unikalnych, znanych i docenianych tylko przez koneserów. Ja akurat lubię takie powszechnie znane symbole. Dlatego "od zawsze" mam Zippo, w wolnych chwilach grywam na Fenderze Telecasterze, chodzę we Wranglerach, a mój "garaż marzeń" mieści właśnie Mustanga z lat 60-ych, RAMa, Wranglera Rubicona, Cherokee XJa, Willysa, Harleya Davidsona i może ....Kenwortha :mrgreen:

 

Miałem kiedyś taki pomysł na zgromadzenie takich właśnie symboli pochodzących z mojego rocznika - mieć Fendera z 1969r, Mustanga z 1969 itp. Może kiedyś będą środki i czas to tak zrobię :-D

były trzy Jeepy (WG, XJ, YJ) - będzie RAM!

 

"A pick-up truck is about individuality and this is why everybody in US has a truck" (BBC) ;););)

 

www.MODERNPET.pl - Gwiazdy światowych rankingów karm dla psów i kotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakbym sam to napisał. Planuję w przyszłości mieć Mustanga jako zabaweczkę

Mustang to piękne auto, ale są dziesiątki ładniejszych klasyków od niego. Mustang ma coś czego nie lubię, każdy go zna. Ja wolę klasyka który będzie rozpoznawalny tylko dla znawców tematu. Bullterier wie o czym myślę dzięki niemu. W przyszłości chciałbym garażować u siebie w garażu Roadrunnera 71' :)22

 

:git: i dlatego wybieram dodge challenger 1970 (white kowalski :) ), a złotym środkiem jest el camino :twisted:

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.