Skocz do zawartości

Ford Excursion- drastyczny spadek mocy.


Vantis

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

W moim Fordzie Excursion, 6.0l Diesel Powerstroke V8, (rocznik 2005), nie gaśnie kontrolka silnika, a co ważniejsze silnik pracuje nierownomiernie, moc spadła drastycznie, pedał gazu wyciśnięty do końca niewiele daje. Trudno ruszyć na światłach. 

Czy wróży to coś niedobrego? Jutro mam zamiar podjechać do mechanika na komputer, może zdiagnozujemy chociaż przyczynę. 

 

Szerokości dla Wszystkich Forumowiczów!

 

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Vantis napisał:

Koledzy,

 

W moim Fordzie Excursion, 6.0l Diesel Powerstroke V8, (rocznik 2005), nie gaśnie kontrolka silnika, a co ważniejsze silnik pracuje nierownomiernie, moc spadła drastycznie, pedał gazu wyciśnięty do końca niewiele daje. Trudno ruszyć na światłach. 

Czy wróży to coś niedobrego? Jutro mam zamiar podjechać do mechanika na komputer, może zdiagnozujemy chociaż przyczynę. 

 

Szerokości dla Wszystkich Forumowiczów!

 

Tomek

Już wiadomo: pracują 4 cylindry zamiast 8. Zatem albo kable, albo co gorsza sterowanie. Zobaczymy. 

Czy ktoś z Was Szanowni Forumowicze przerabial ten problem?

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Silniki PSD są specyficzne w budowie ich serwisowaniu i diagnozowaniu.

Trzeba o nie dbać, dedykowany olej, wymiana filtrów paliwa to podstawa.

 

Raczej nikt ci tu nie pomoże w diagnozie. Polecam fora poświęcone tematyce PSD.

 

Na jakim oleju jeżdzisz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz Sebastian! Samochód już umówiony do mechanika na 26 sierpnia. Ja musiałem wyjechać i wrócę do Polski dopiero w pierwszym tygodniu września. Wówczas mam nadzieję będzie już po problemie ? Wtedy tez dopisze o oleju. Naklejka po ostatniej wymianie pozostała w środku. Ale serwisuje w warsztacie wyspecjalizowanym w samochodach z USA i jak do tej pory nie zawiodłem się.

Widzę po fotografii, ze Ty tez masz coś fajnego ? F350?

 

Szerokości!

 

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, napisze. F250 w manualu tzn. z manualna skrzynia???

A na marginesie mam do Ciebie pytanie. Mieszkam pół na pół w Szwajcarii i w Warszawie. Właściwie to trzy tygodnie w Szwajcarii, a tydzień w Warszawie. W związku z tym zawsze jak wyjeżdżam z Warszawy to zdejmuje ujemna klemę z akumulatorów, (są dwa), ponieważ samochód i tak stoi w podziemnym garażu. Czy Twoim zdaniem może to mieć jakiś zły wpływ na silnik/instalacje, itp? Wydaje mi się, ze w instrukcji jest coś napisane o uruchomieniu i jeździe po ponownym podłączeniu akumulatorów, ale nigdy się do tego nie zastosowałem. Muszę doczytać jak będę ponownie w Polsce.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak, był w manualu poniżej filmik,

 

Co do akumulatorów, to zawsze może sie coś tam kalibrować,  np.  automatyczna skrzynia ...

Nie sądzę że może mieć wpływ na prace silnika i instalacji.

 

Twój przypadek to bardziej, wtryski, zły olej, lub zupełnie coś innego.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Za dwa tygodnie pewnie będę już wiedział co nie zadziałało. Filmik pierwsza klasa! Lubię manualne skrzynie, ale w tak wielkim samochodzie to trochę wyzwanie. Albo zbyt się przyzwyczaiłem do automatu. Excursion to chyba właśnie F250 tylko w budzie SUV-a, dzięki czemu znalazł się na liście 10 najgorszych samochodów w historii motoryzacji? Ale ja lubię ten samochód, bez względu na konsumpcje paliwa, kiepski promień skrętu i przeklęte DMC, które czyni go ciężarówka ???

 

Pozdrawiam 

 

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ten mój manual typowo użytkowy charakter, w połaczeniu z reduktorem czyniło go czołgiem. Manualne sprzegiełka przednich piast pozwalały na jazde tylko 2WD przy włączonym  reduktorze. Wada to właśnie brak automatycznej skrzyni.

 

Tak, full size albo kochasz albo nienawidzisz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat to wygoda w takim dużym aucie. A i 4×4 to rozsądne antidotum na zabawy tylnim napędem na nieodsniezonych drogach podmiejskich:). To czego mi tu brakuje to kamery cofania. Dobrze, że  chociaż są czujniki parkowania. Rozumiem, że DMC też miałeś >3.5t? W pick'upie to chyba nie ma sensu inaczej...

A zupełnie na marginesie miałeś kiedykolwiek CB radio w tym samochodzie? Jeżdżę z Yanosikiem, ale myślałem, żeby może jakoś estetycznie i bez wiercenia dziur zamontować małe radio i poprowadzić sensownie kabel od anteny.

Pozdrawiam,

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, duży pick’up na DMC < 3.5t! Tez bym tak chciał, mam budę suv-a, nie mam skrzyni ładunkowej i masa własna to właśnie ciut poniżej 3.5t. I irytuje mnie podatek od środków transportu i ViaTOLL. I mnóstwo zakazów powyżej 3.5t???.  Ale pierwszy właściciel chciał inaczej. Ale jak mówisz albo się kocha albo nienawidzi takie cuda. No to ja chyba jestem w tej pierwszej grupie?. Na pocieszenie mam ogrzewanie postojowe Vebasto i mogę się w nim mega wygodnie wyspać.

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje, ale muszę doczytać jak to się robi na forum. Bo do tej pory nawet zdjęcia profilowego nie udało mi się zamieścić. Za duże ?

A jak odbiorę z warsztatu i umyje to zrobię więcej.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Nie chce byc nie grzeczny ale rowniez czekam na te zdjecia ?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zdjęcia wrzucę jak tylko odbiorę auto. Sprawa się nieco przedłużyła i dopiero jutro o godz. 9-ej auto jedzie na lawecie do warsztatu. 

Inna sprawa to fakt, że te które mam są cięższe od 0,49 MB.

Co robić Droga Redakcjo????

Pozdrawiam,

Tomek

 

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Troszke zmniejszylismy rozmiary zdjec o by bardzo nie przeciazac serwera ?

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 

GRUPA SPEED CAR

Multiagencja Ubezpieczeniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy,

Przepraszam, trochę mnie nie było, ale jestem już z powrotem. Odebrałem auto dwa tygodnie temu i znowu mogę jeździć?! Naprawiony komputer, a przyczyna całego ambarasu to uszkodzony jeden z wtryskiwaczy.  Porobiłem zdjęcia w plenerze, jakoś w weekend postaram się zmniejszyć ich objętość i wrzucić na forum. 

 

Pozdrawiam,

Tomek

Szerokości!

Vantis

Ford Excursion 2005 6.0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają fotki. Fajna furgonetka, kiedyś mi się taki marzył... ale pickup był potrzebny.

 

moja stajnia - uzbierało się ponad 1000KM 🙂 : Dodge RAM 1500 [EVA], Audi Q5 [CAEB], Audi A3 [CNT], Saab 9-3SS [B207E], Astra Bertone [Z22SE], Skoda Favorit 136 (babcia)

https://mubi.pl/id-5EGVDL 150zł taniej ubezpieczenie przy zakupie z MUBI.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.