Skocz do zawartości

Akcyza czyli klasyfikacja auta CN8703/8704


void

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem pisemko z urzędu celnego proszące o podanie maksymalnej wew. długości podłogi do transportu, liczby osi pojazdu oraz rozstawu osi pojazdu.

Tyczy sie to czy auto (Dodge RAM 3500 :):):):) ) ma być zakwalifikowane jako osobowe :twisted: i objęte stawką akcyzy czy jako ciężarowy i będzie zwolniony.

Nie omieszkam stwierdzić iż przy odbieraniu samochodu z Bremenhaven niemiecka służba celna dokładnie minie opomiarowała i stwierdziła że jednak jest to ciężarówka....

Czy ktoś z was dostał może podobne pisemko lub przechodził procedurę weryfikacji??

Czekam na odpowiedź.

 

Jeżeli post jest w niewłaściwym dziale proszę o umieszczenie w odpowiednim.

RAM 3500 MEGA CAB 5.9 Cummins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Polskich przepisow wystarczy, ze paka jest oddzielną częścią konstrukcyjna pojazdu i wtedy moze miec nawet tylko 1 m i tez będzie ciężarówką.

Nissan Navara DC 2008

 

Natryskowe powłoki ochronne przestrzeni ładunkowych pickup - najtrwalsze na świecie !!!

www.speedliner.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wystarczy ale tylko i wyłącznie do kwalifikacji pojazdu przez urząd skarbowy jako ciężarowy co daje nam prawo do odliczenia pełnego VAT'u od paliwa.

A ja dostałem wezwanie od urzędu celnego. Bo w naszym kochanym państwie każdy urząd generuje własną decyzje.

Tak więc czekam na dalsze opinie i sugestie

 

PZDR 4 ALL

RAM 3500 MEGA CAB 5.9 Cummins

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czy przed złożeniem dokumentów do UC nie powinieneś mieć przeglądu "0" ?

Diagnosta wpisze ci jak byk że jest ciężarowy, bez żadngo mierzenia.

 

dodatkowo w urzędzie celnym pokazujesz dokument odnośnie zapłaty cła w niemczech.

 

jeśli auto osobowe zapłaciłbyś 10 % cła, ciężarowe 20 % cła.

 

napewno zapłaciłeś 20 %, więc jak byś miał jesze zapłacić za akcyze to było by to przegięcie, bo od pojazdów ciężarowych akcyzy sie nie płaci

 

ale podstawa to przegląd zerowy w kraju :idea:

oczywiście twój Ramik musi spełniać europejskie przepisy badań technicznych żeby ten przegląd przejść i być dopuszczonym do ruchu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Diagnosta określa rodzaj pojazdu w świetle przepisów o ruchu drogowym Przepisy dot. podatku VAT to co innego - nie z każdej ciężarówki można odpisać vat. Trzecią, zupełnie nie związaną z poprzednimi jest klasyfikacja samochodu ciężarowego przez Urzędy Celne, nie tylko w Polsce ale w całej UE. Aby samochód był ciężarowy dla organów celnych to musi być spełniony taki warunek: długość przestrzeni ładunkowej wynosi co najmniej 50% rozstawu osi. To nie jest jakieś tam widzimisie celników tylko przepisy o klasyfikacji celnej. Jeżeli auto jest celnie ciężarowe to nie płaci się akcyzy tylko cło, ale w wysokości 22%. Wszyscy cwaniacy co sprowadzają np. Audi Q7 i inne suvy z niemiec i tam je rejestrują na LKW po to by nie płacić akcyzy są w błędzie i łamią prawo. Takie niestety są fakty. Mnie celnicy mierzyli każdego pickupa, którego sprowadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie dotyczące toyoty tacoma 2005. Jest sprowadzona do niemiec z usa przez komis niemiecki. Chyba nie rejestrowana tam ,ale napewno oplacone podatki. Jaka jest procedura zakupu tego auta oraz jak zrobic zeby wrócic nim na kołach. Auto ma byc kupione na firme na Fakture. Aha i jeszcze jedno czy w tacomie trzeba cos przerabiac a jesli tak to co?? Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rejestrowana tam

Ado, chyba, czy napewno, bo to dość ważne. Lepiej, żeby ją tam zarejestrowali, bo wtedy to będzie samochód z rynku niemieckiego i pierwsza rejestracja u nas będzie standartowa tak jak wszystkich aut z unii. Jeśli nie będzie takiej rejestracji, to wtedy napewno będą problemy, bo nasze urzędy komunikacji wiedzą, że jest takie miasto jak "Londek Zdrój", ale o Londynie to nie słyszeli, jeśli wiesz o co mi chodzi. Jeśli będzie to auto z Niemiec to cła nie dopłacisz (mogą być różnice w stawkach cła u nas i u nich), Vatu ( u nich 19% u nas 22%) i akcyzy (od ciężarowych się nie płaci).

Co przerobić? Światła i to głównie kierunkowskazy, doposażyć w tylne światło przeciwmgłowe i białe pozycyjne z przodu. Jeśli chodzi o kierunkowskazy to wystarczy w czerwony klosz wsadzić żarówkę ledową biało, zieloną. Biały robi za pozycję, lub stop w zależności od rodzaju światła, a zielone ledy w czerwonym kloszu dadzą Ci żółte światło kierunkowskazu :-D .

 

Ostatnia sprawa organizacyjna, staraj się używać dużych liter po kropce. Łatwiej się czyta i nie trzeba poprawiać. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest informacja że auto jest w niemczech oclone ale nie zarejestrowane. Sprzedający powiedział ze można zdobyć tablice w urzędzie w niemczech na przejazd do Polski. Teraz tylko kwestia tych świateł w tej Tacomie bo tylne światła są oki więc jedyne co to przeciwmgielne trzeba zrobić ale co z przednimi??? powiedzmy że wymienie żarówki postojowe z pomarańczowych na białe, ale czy nie bedzie sie diagnosta czepiał że lampy nie mają homologacji europejskiej??? bo ja sie naszukałem na necie i nie moge nic znaleść na ten temat, a lamp dla europy tez chyba nie produkują. Dajcie znać wszystko wiedzący pick-up owicze:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ado, problem świateł to zmora wszystkich właścicieli "nieeuropejskich" amerykanów. Ja do Rama też nie mam odpowiednika z homologacją E i to jest podobno przepustka do rejestracji, bo jeśli nie ma homologowanych lamp na rynku to musisz swoje lampy tak przystosować jak każe ustawa. Moje lampy nijak nie spełniają naszych norm, nie mają homologacji i jakoś jeżdże, bo albo chcesz mieć amerykańskie auto i godzisz się na ryzyko, albo kupujesz sobie Hiluxa. :-/

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja to racja ale jak to Euro bedzie tak szybowało to sobie tylko na zdjęcia popatrze bo zaczyna sie robić nieciekawie :-? ale dziekuje Ci bardzo za pomoc i rady. Jeśli kupie to napewno bede jeszcze meczył tych co wiedzą lepiej niż ja HAHA. POzdRawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co przeszkadza że będzie jako ciężarowe, jeżeli dmc >3500kg ??

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.