Skocz do zawartości

Przerobka przednich swiatel w f150


Giozmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie do tych ktorzy mieli do czyniena juz z przerobka przednich swiatel w swoich sto50- atkach glwonie chodzi mi o swiatla postojowe ktore orginalnie sa pomaranczowe zarowna sa swiatlami postojowymi oraz kirunkami , rozumiem ze polskie prawo nie dopuszcza pomaranczowych swiatel postojowych :?: jak sobie z tym poradziliscie ?

Z gory dzieki za podpowiedzi

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba jeszcze zlikwidować światło postojowe które jest zintegrowane z kierunkiem(żarówka dwu włókonowa)

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecialem u mnie sprawdzic i tez mam nieprzerobione - ale zrobil bym to tak - od obrysowki tej z boku lampy pociagnal bym dodatkowa instalacje do zaroweczki ktora bym umiscil w glownej lampie - taka dodatkowa mala, biala...

czyli rozumiem ze kolega przeszedl przeglad na swoich orginalnych switelkach bez problemu ;-)

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz z przerobionymi - zamiast cofania jest migacz z pomaranczowa zarowka, a cofania sa dorzucone jako dodatkowe zarowki wlasnie w komore migaczy - w sumie nic skomplikowanego...

Ja miałem tak samo zrobione i to jest dobra opcja, no chyba, że ktoś woli wsteczny i przeciwmgłowy od 126p. Teraz mam ledy. Kierunki mam we wstecznych, przeciwmgłowy mam podłączony pod listwę lewego czerwonego kierunkowskazu led, a wsteczny zamontowałem lampe roboczą pod hakiem, bo na tych dorabianych żaróweczkach to nic nie było widać w nocy. Ładnie wszystko świeci. :-D

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem juz z przerobionymi - zamiast cofania jest migacz z pomaranczowa zarowka, a cofania sa dorzucone jako dodatkowe zarowki wlasnie w komore migaczy - w sumie nic skomplikowanego...

Ja miałem tak samo zrobione i to jest dobra opcja, no chyba, że ktoś woli wsteczny i przeciwmgłowy od 126p. Teraz mam ledy. Kierunki mam we wstecznych, przeciwmgłowy mam podłączony pod listwę lewego czerwonego kierunkowskazu led, a wsteczny zamontowałem lampe roboczą pod hakiem, bo na tych dorabianych żaróweczkach to nic nie było widać w nocy. Ładnie wszystko świeci. :-D

 

Ja tez mam zamiar wstawic ledy na tyl ale nie wiem czy jestem wstanie wszytsko Sam zrobic Bo wynika z tego ze troche motania z tym jest . Dales rade sam czy zdales projekt specjaliscie?

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już z przerobioną lampą, ale tak prawde mówiąc to nic skomplikowanego tam nie ma. W Ramie na jedną lampę z tyłu przypadają dwie żarówki dwuwłuknowe na światło pozycyjne ze stopem. Światła pozycyjne zostały bez zmian, ale górne żarówki zostały odłączone od stopów, a w lewej lampie podłączony pod stopową żarówkę został kabelek od przeciwmgłowego do którego musiała byc zrobiona odrebna instalacja, bo amerykany nie mają mgieł ;-). Kabelek od kierunku zotał przełączony w kostce zamiast wstecznego i zmieniona żarówka na żółtą w gniezdzie wstecznego. W lampie od spodu w komorę kierunku ( po przeróbce) wiertarką wywiercona jest drobna dziura i włożona oprawka z małą białą żarówką pod którą bezposrednio podłączony jest prąd ze wstecznego. Wszystkie przepięcia kabli oprócz wstecznego byłu robione nie w lampie tylko kostce.

Moja rada jest taka, żeby nie bawić się w dodawanie żarówki wstecznego w komorę w lampie przyporządkowanej po przeróbce na kierunek, tylko z tyłu pod zderzak wsadzic lampe roboczą. Mniej zabawy, a o wiele praktyczniejsze, bo super widac przy cofaniu nocą. Przy takim podłączeniu jak zmieniałem lampy na LED tylko wypiąłem stare i podłączyłem nowe i wszystko w ledach swieci tak jak w starych. Jak bede miał czasu chwilke jutro to zrobie filmik jak to działa i wrzuce na YT

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem już z przerobioną lampą, ale tak prawde mówiąc to nic skomplikowanego tam nie ma. W Ramie na jedną lampę z tyłu przypadają dwie żarówki dwuwłuknowe na światło pozycyjne ze stopem. Światła pozycyjne zostały bez zmian, ale górne żarówki zostały odłączone od stopów, a w lewej lampie podłączony pod stopową żarówkę został kabelek od przeciwmgłowego do którego musiała byc zrobiona odrebna instalacja, bo amerykany nie mają mgieł ;-). Kabelek od kierunku zotał przełączony w kostce zamiast wstecznego i zmieniona żarówka na żółtą w gniezdzie wstecznego. W lampie od spodu w komorę kierunku ( po przeróbce) wiertarką wywiercona jest drobna dziura i włożona oprawka z małą białą żarówką pod którą bezposrednio podłączony jest prąd ze wstecznego. Wszystkie przepięcia kabli oprócz wstecznego byłu robione nie w lampie tylko kostce.

Moja rada jest taka, żeby nie bawić się w dodawanie żarówki wstecznego w komorę w lampie przyporządkowanej po przeróbce na kierunek, tylko z tyłu pod zderzak wsadzic lampe roboczą. Mniej zabawy, a o wiele praktyczniejsze, bo super widac przy cofaniu nocą. Przy takim podłączeniu jak zmieniałem lampy na LED tylko wypiąłem stare i podłączyłem nowe i wszystko w ledach swieci tak jak w starych. Jak bede miał czasu chwilke jutro to zrobie filmik jak to działa i wrzuce na YT

 

 

Z tym filmikiem to ci powiem ze dobra sparwa by byla bo powiem szczeze ze nie bardzo kumam jak mozesz uzyc tego samego podpiecia ktore dzialo na starych swiatlach skoro twoje nowe swiatelka sa Led-owe i wszytskie swiatelka w lampie sa koloru czerwonego przynajmniej te ktore ja widzialem ;-) innymi slowy jak uzyskales kolor pomaranczowy w swoich tylnich kierunkach :-P

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uzyskales kolor pomaranczowy w swoich tylnich kierunkach

No rzeczywiście opis troche zagmatwany, ale starałem się jak najjaśniej napisać. W Ledowych lampach wsteczny jest na zwykłej żarówce, więc tylko zamieniasz żarówkę na żółtą.

Film obrazujący działanie tych lamp.

Kamera nie oddała rzeczywistych barw i natężenia światła. Lampy dają mocne czerwone światło, a na opcji przeciwmgłowe i stop jest bardzo mocne więc tak jak powinno być .

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uzyskales kolor pomaranczowy w swoich tylnich kierunkach

No rzeczywiście opis troche zagmatwany, ale starałem się jak najjaśniej napisać. W Ledowych lampach wsteczny jest na zwykłej żarówce, więc tylko zamieniasz żarówkę na żółtą.

Film obrazujący działanie tych lamp.

Kamera nie oddała rzeczywistych barw i natężenia światła. Lampy dają mocne czerwone światło, a na opcji przeciwmgłowe i stop jest bardzo mocne więc tak jak powinno być .

 

no stary dales rade z tym filmikiem :-D teraz juz kumam wszystko. Wlasnie sprawdzilem swiatla ktore chce sobie zamowic na tyl i bedzie taka sama historia jak z twoimi. Co do podlaczenia wszytskich kabelkow to nie bede sie w to bawil bo na pewno cos zepsuje ale mysle ze kazdy przyziemny elektryk powinien dac sobie rade ;-) DRUG you the men 8-)

Duze nie Znaczy Brzydkie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podlaczenia wszytskich kabelkow to nie bede sie w to bawil bo na pewno cos zepsuje ale mysle ze kazdy przyziemny elektryk powinien dac sobie rade

Jedna rada, zaznacz elektrykowi, żeby pod żadnym pozorem nie przerabiał lamp. Do lamp niech sie nie dotyka, bo rozwali Ci lampe, bedziesz mial plontaninę kabli jak u Prawego i przy zmianie lampy znowu bedziesz musial robic to samo. Niech elektryk zrobi wszystko przy kostce, a lampy niech zostawi w spokoju.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

No i po przeglądzie okresowym :D Autko chodzi jak marzenie. Możliwe, że pokuszę się po nowym roku o wydech magnaflow/superflow :D Mechanik ocenił efke w skali 10 stopniowej na mocne 6 więc nie jest źle biorąc po uwagę, że 10 nie dał nigdy a 9tke dosłownie paru samochodom przez wszystkie lata działalności ;)

Wypłynął jednak dodatkowy problem - tylne światła. Mianowicie klosz ma tylko dwie komory: pod czerwonym szkłem (NAZWIJMY JE CZERWONE) i pod białym szkłem z pomarańczową żarówką (NAZWIJMY JE ŻÓŁTE . Działa mi to mniej więcej tak:

 

POSTOJOWE - świeci się czerwone

MIJANIA - świeci się czerwone

MIGACZ - miga światło czerwone i żółte

HAMULEC - sieci się czerwone i żółte (przy włączonych światłach czerwone świeci się mocniej przy użyciu hamulca)

HAMULEC + MIGACZ - z jednej strony MIGA czerwone i żółte jednocześnie z drugiej ŚWIECI się czerwone i żółte

WSTECZNY - brak

PRZECIWMGIELNY - brak

 

 

To tak działa fabrycznie czy coś jest spierniczone. W moim aucie była wymieniana paka możliwe, iż ktoś źle coś podłączył. Jak to doprowadzić do porządku. Jak to macie rozwiązane w swoich f150tkach ? :D Hilfe :raca:

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Działa mi to mniej więcej tak...

Masz rację - to jest spierniczone. Przez kogoś, kto próbował przerobić kierunki na europejskie (pomarańczowe) i poszedł po najmniejszej linii oporu (z resztą niezgodnej z prawem). Dlatego jest dyskoteka i gratuluję diagnosty, który przymknął oko ;-)

 

W oryginale jest tak:

Dwie komory, dwie żarówki - jednowłóknowa od wstecznego i dwuwłóknowa od stopu i kierunku.

Trzymając się Twojego opisu działa to tak:

Pozycyjne/mijania - świeci się czerwone (jedno włókno dwuwłóknowej żarówki)

Kierunkowskaz/hamulec - jedna lampa świeci (ciemniej jeśli tylko pozycja, jaśniej jeśli z hamulcem), druga zaczyna mrugać cała (mruga to samo włókno co jest od stopu)

Wsteczny - świeci normalnie na biało

Przeciwmgielne - w USA nie ma takiego wynalazku :-)

 

U Ciebie ktoś do przewodu sterującego kierunkowskazem w każdej lampie podłączył (kompletnie bez sensu) dodatkową, pomarańczową żarówkę. Dlatego mruga Ci i pomarańczowe i czerwone. Jedź do dobrego elektryka, znającego się na autach z CAN-em, niech odłączy całkiem sygnał kierunku w tylnych lampach i doprowadzi nowy np. z przednich kierunków. Sygnał wstecznego doprowadzi sobie z dowolnej tylnej lampy (bo tam jest tylko zapewne ktoś odciął przewód "przerabiając" kierunki), zaś instalację do przeciwmgielnego trzeba zrobić od zera i odpowiednio podłączyć, żeby zapalało się i gasło zgodnie z przepisami.

 

Taką przeróbkę robi się praktycznie w każdym amerykaninie z czerwonymi kierunkami, więc każdy elektryk, który choć raz przerabiał ten temat powinien sobie z tym poradzić.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to faktycznie ktoś przekombinował ;) Przód z tego co wywnioskowałem z tego tematu mam przerobiony i działa ok. Z tyłu planuję zrobić tak:

 

- odciąć migacze (oryginalny klosz wstecznego) od czerwonych świateł które jako postojowe/migania/stop działają poprawnie.

 

- migacze pociągnąć od przednich i włożyć pomarańczowe żarówki LED aby mocniej świeciły (obecnie tak bardziej żółtawo świecą :-P )

 

- rozwiązaniem wstecznego i przeciwmgielnego byłoby coś takiego: LISTWA LED ofc funkcja migaczy byłaby nieaktywna. Tylko nie wiem jak ma się to do polskiego prawa. Ewentualnie tylko jako przeciwmgielne a wsteczny bym dołożył taki roboczy halogen (jak w koparkach) obok haka (chyba najpraktyczniejsze rozwiązanie)

 

[ Dodano: 2012-12-22, 13:02 ]

Pytanie do posiadaczy 150tek. Mario ? Dragon ? Giozmo ? Jak wy macie rozwiązane światło przeciwmgielne ? W sumie mam koncepcję jak przerobić te tylne światła żeby było ok, ale nie do końca mam dobry pomysł na światło przeciwmgielne. W którymś kloszu macie dodatkową żarówkę/diodę ?

 

Za światło cofania zdecyduję się jednak założyć halogen LED ze względów czysto praktycznych.

FORD F150 KING RANCH 5,4 V8 Triton 2007

FORD RANGER EDGE 4,0 V6 SOHC 2001

FORD FLEX SEL 3.5 V6 Duratec 2010

był - JEEP WG LIMITED 2.7 R5 CRD 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.