Skocz do zawartości

Diesel w Amerykanach


kutry

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeszcze raz , to świętokractwo to było z nutką żartu ja nie jestem fanatykiem za to wszelkie kombinacje jak najbardziej . Kolega wszystko bierze tak poważnie , pewnie jak bym kupił sobie hemi to też bym założył gaz albo wstawił diesla nie wiadomo . Każdy jeździ tym na co go stać . Za ostry język przepraszam czasami zbyt impulsywny jestem . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę że nie do końca bo np na taka 1/4 która jak najbardziej z US się wywodzi sporo fur robi się na LPG( w sumie u nich czysty propan ) albo np Rock Crawlery 80% jest też zasilana gazem .

Czym to jest podyktowane ? oszczędnością ? nie sądzę bo niejednokrotnie koszt budowy jednej takiej fury to cena 6 samochodów z naszego forum

A jednak stawiałbym mimo wszystko na oszczędność. Rockcrawlery i auta startujące na ćwiartkę przecież do najoszczędniejszych nie należą :-) A każdy dolar w budżecie przecież się liczy bo, jak już wspomniałem, oszczędzanie nie jest tylko domeną biednych. Zgadzam się z Tobą, że u Amerykanie traktują gaz tak jak każde inne paliwo, zaś u nas podejście do LPG jest spaczone. Nie zmienia to jednak faktu, że na zwykłych amerykańskich ulicach nadal króluje benzyna. I dzieje się tak dzięki temu:

Ceny_podatki_benzyna_Polska_ISA_2010.jpg

 

A TUTAJ można poczytać dlaczego tak jest.

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się zgodzić z faktem, że jeżdżenie na LPG podyktowane jest niestety tylko i wyłącznie względami ekonomicznymi, zwłaszcza w biednej Polsce.
Byłbym hipokrytą gdybym twierdził, że tak nie jest, albo, że ja kierowałem się czymś innym. Oczywiście LPG w moim Hemi jest ze względów ekonomicznych, ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to świętokradztwo. LPG to po prostu inna forma zasilania silnika, która przy poprawnie założonej i skonfigurowanej instalacji działa tak samo jak benzynowa i przy poprawnej eksploatacji nie ma negatywnych skutków ubocznych, nie pogorsza parametrów silnika , ani jego trwałości. Złe opinie o LPG biorą się od ludzi, którzy nie rozumieją, że filtry gazu wymienia się co 10 000km, a świece przy instalacji LPG powinno się zmieniać co 30000km. Przyznam się szczerze, że świece wymieniam co 60000km, ale to dlatego, że w Hemi jest ich 16 i nie jest to szybka i tania operacja, a gaz tankuje tylko na dwóch stacjach na których gaz jest tak czysty, że na filtrach po 10 000 km nie ma śladu użytkowania i nie mam problemów ze strony świec.

 

Farmer, ja się nie spinam, tylko trafiłeś w czuły punkt, ale z czułych punktów robią się tutaj konstruktywne dyskusje, więc nie obawiaj się sprzeciwiać czyjejś opini, bo my nie mamy w zwyczaju wyśmiewać za odmienne zdanie, a jedynie narażasz się na wymianę argumentów. ;-)

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie do końca bo np na taka 1/4 która jak najbardziej z US się wywodzi sporo fur robi się na LPG( w sumie u nich czysty propan ) albo np Rock Crawlery 80% jest też zasilana gazem .

Czym to jest podyktowane ? oszczędnością ? nie sądzę bo niejednokrotnie koszt budowy jednej takiej fury to cena 6 samochodów z naszego forum

A jednak stawiałbym mimo wszystko na oszczędność. Rockcrawlery i auta startujące na ćwiartkę przecież do najoszczędniejszych nie należą :-) A każdy dolar w budżecie przecież się liczy bo, jak już wspomniałem, oszczędzanie nie jest tylko domeną biednych. Zgadzam się z Tobą, że u Amerykanie traktują gaz tak jak każde inne paliwo, zaś u nas podejście do LPG jest spaczone. Nie zmienia to jednak faktu, że na zwykłych amerykańskich ulicach nadal króluje benzyna. I dzieje się tak dzięki temu:

Obrazek

 

A TUTAJ można poczytać dlaczego tak jest.

 

Gdyby dalej tak dumnie królowała benzyna to te osły nie zacierały by wszystkich aut z silnikami powyżej 5 litrów tylko po to żeby dostać w salonie taniej jakieś padło nie dość że małe to jeszcze małolitrażowe i tak szczerze to nasze świętokractwa typu LPG sa niczym w stosunku do tego

 

 

 

 

ten na jakies gówno silverado pozamieniał .

 

 

nawet sprzedają specjalne gówno do zajechania silnika żeby nie trzeba było robić samemu mieszanki .

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=XgNZSXPH9n8&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=MJus54cmDA4&feature=related

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie do lpg nic nic nie mam, w moim dodżu też jest, i jest ok..

Ale myśle że w takich autach jak MUSTANG, DODGE CHALENGER czy choćby BMW 750, 850 to już przesada... :twisted:

 

co do Challengera to w jego rodzinnym kraju nikomu nie chodzi po głowie ze to przesada .

 

Dodge PowerRam W200 318cu 1976 :) ( -----Horn Terror------ ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaber

ten na jakies gówno silverado pozamieniał

 

 

 

505600 tys kilometrów.I jeszcze by zrobił drugie tyle.No może gościu już się znudził pick-up.

U nas to sensacja.W USA to rodzisz się a dookoła same pick-up.Dorastasz w pick-up.Itd.

To tak jak z europa szroty.Nie zal mi bybyło zatrzeć i oddać.Zresztą żadnego nie szanowałem na tyle zeby wyglądał lepiej od tego Silverado.

 

Dobra panowie czyli co? Zacieramy silniki i idzemy do salonów w polsce i dostajemy tanio?

Tylko co?I o ile taniej? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ćwiartkę startują na LPG głównie dla tego, że benzyna wysokooktanowa jest bardzo droga, czyli jednak ekonomia. Nie wiem jak u nas , ale na terenie USA nie można stosować domieszek ołowiowych do czystej benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie do lpg nic nic nie mam, w moim dodżu też jest, i jest ok..

Ale myśle że w takich autach jak MUSTANG, DODGE CHALENGER czy choćby BMW 750, 850 to już przesada... :twisted:

 

Przesadą jest w mustangu z 1969, ale w BMW 750? A co to jest? Klasyk jakiś czy co? Po prostu zwykły dupowóz i nic więcej. Przymierzam się właśnie do Jaguara z 1995-1996 i pomimo, że jest to prawdziwa fura z klasą to niezależnie czy kupię V12 czy I6 i tak założe mu gaz bo to mam być samochód do jazdy na codzień. Ludzie nie róbmy z BMW czy Ałdi obiektów kultu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadą jest w mustangu z 1969, ale w BMW 750? A co to jest? Klasyk jakiś czy co? Po prostu zwykły dupowóz i nic więcej. Przymierzam się właśnie do Jaguara z 1995-1996 i pomimo, że jest to prawdziwa fura z klasą to niezależnie czy kupię V12 czy I6 i tak założe mu gaz bo to mam być samochód do jazdy na codzień. Ludzie nie róbmy z BMW czy Ałdi obiektów kultu

 

A ja ci powiem że oprócz DoDżi mam stare BMW 320 e36, i go nigdy nie sprzedam, i gazu do niego też nie założe. Nie umiem okręslić czemu ale ten samochód dla mnie ma coś w sobie... Ale to moje zdanie :kasztan:

 

A AŁDi nie cierpie :mrgreen: siek:

BYŁ: DODGE RAM 1500

4,7 V8 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A AŁDi nie cierpie
Zgadza się... ałdi sicks :-P .

Do BMW ma stosunek taki, że to bardzo dobre samochody, poza tym ta marka ma bardzo silny związek z lotnictwem i za to ją lubię. Także za duże silniki no i ortodoksyjny tylni napęd. Ale u nas w kraju posiadanie BMW postrzegane jest ....hmmm dość specyficznie że tak to ujmę. Po prostu kojaży się ta marka z dresiarzami... i mnie niestety również. Dodatkowo istnieje taka niesamowita zeleżność, że kierowcy BMW najczęściej cwaniakują na drogach (statystycznie oczywiście) . Natomiast Ałdi to firma która próbuje aspirować do niewiadomo czego i w życiu nie dorośnie do pięt MB czy BMW. Pomijam fakt, że Ałdi i szmelcaweg no najdroższe buble świata. A stylistyka tragiczna i nudna.

 

Poza tym , że ja mam swoje zdanie to rozumiem Cię, że darzysz sentymentem ten samochód niezależnie od panującej opini, Twoje prawo. Ja za to mam sentyment do Citroena, szczególnie XM i uważam, że to bardzo dobre samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A AŁDi nie cierpie
Zgadza się... ałdi sicks :-P .

Do BMW ma stosunek taki, że to bardzo dobre samochody, poza tym ta marka ma bardzo silny związek z lotnictwem i za to ją lubię. Także za duże silniki no i ortodoksyjny tylni napęd. Ale u nas w kraju posiadanie BMW postrzegane jest ....hmmm dość specyficznie że tak to ujmę. Po prostu kojaży się ta marka z dresiarzami... i mnie niestety również. Dodatkowo istnieje taka niesamowita zeleżność, że kierowcy BMW najczęściej cwaniakują na drogach (statystycznie oczywiście)....

 

Także w garażu mam BMW 318 E36 Coupe i za nic jej nie sprzedam. Stereotyp dresa trochę mnie drażni ale trudno tak się utarło i koniec. Mi z dresem bardziej się Golf III kojarzy. Znajomi ze mnie polewali jak podjeżdżałem gdzieś i zamiast łysego dresa i muzyki w stylu HulaHop wysiadałem ja...w bojówkach długich włosach i z głośników na cały regulator leciał na przykład Marek Grechuta :-D Kompletnie burzyłem obraz buraka w Beemce ;-)

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A z niemieckich aut to jest tylko BMW
No to ja no to - Mercedes-Benz.

 

Mi z dresem bardziej się Golf III kojarzy
Zgadzam się w 100% :lol: Ale powiedziałbym z "dresikiem" a z dresem BMW :-P

 

Dobra Panowie, koniec OT :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.