Skocz do zawartości

Jakiego kupić SUVa dla 7 os. rodziny?


drug

Rekomendowane odpowiedzi

Sequoia to odpowiednik Tundry i faktycznie łapie się w porównanie, które zrobiłem na początku. Podobnie jak Nissan Armada - odpowiednik Titana. Ale wyszedłem z założenia, że nie po to kupuje się auto z Ameryki, żeby jeździć japończykiem :mrgreen:

A Enclave to już zupełnie inna półka. Na temat urody się nie wypowiadam, bo to kwestia indywidualnych preferencji ale pomijając fakt, że ze świecą go w u nas szukać (i będzie mieć to przełożenie na ewentualny serwis) to jednak nie jest to full size. Aut z tej kategorii jest z resztą więcej jak choćby Chevrolet Trailblazer (całkiem całkiem) czy znacznie częściej spotykany w Polsce Chrysler Pacifica (znajomy miał i bardzo chwalił komfort i wyposażenie, natomiast palił mu tyle - silnik V6 3.8, napęd AWD - że nie jeden posiadacz Rama wpadłby w kompleksy :mrgreen: )

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam Cadillac Escalade II gen.2002-2007r.Od 2007 r III gen.Było by nieuczciwie gdybym tego nie zrobił.Suv rodzinny przystosowany do 3.5 tony przyczep. Tylko zwróć uwagę na silnik żeby miał 6.0 vortec 364KM( to nowy silnik od 2002r stary miał 5.3L) i AWD (stały naped na 4 koła)który wzieli od firmy SUBARU.Kupowanie tylko 2 WD jest bez sensu.Mało oszczedzasz kasy a duzo tracisz na trakcji.O części się nie martwisz bo nie potrzebujesz na nie wydawać.Salon Cadillac albo ROckauto.com.Niedawno filtr zamówiłem z Rockauto.com.W 3 dni był w polsce :) po prostu luz.Ceny części tańsze niż do bmw,audi,mercedes.

 

http://www.pickupklub.pl/viewtopic.php?t=1049

Kilka zdjęć poglądowych mojego Escalade.

 

Śmigam już kilka lat tym Suv.Wersja zwykła mam zarejestrowany na 8 osób. Trzy rzędy siedzen itd. Do tego jak złożysz drugi i wyjmiesz 3 rzad siedzęń.Z samochodu robi się dostawczy o pojemnosci około 4000 cm3 bagażnika.Po otwarciu tylnej szybki do góry.Wozisz 8 metrowe elementy np.karnisz:).. itd. Piszę o Escalade bo akurat używam.,Do tego nie jest to samochód "biały kruk" w naszym kraju jak Tahoe.O którym tez myślałem wcześniej ale właśnie z tej przyczyny zrezygnowałem.Escalade 2 gen i najnowsze III gen śmigają po Polsce od dawna. Silnik vortec 6.0 364 KM to nowa sprawdzona jednostka od 2002r. Samochód specjalnie jest przystosowany do ciągnięcia przyczep do 3,5 tony. Naciska się przycisk po którym wyświetli się taka mała przyczepka.Wtedy samochód wie że podłączyłęś się z przyczepką.I zmienia parametry pracy skrzyni biegów.Nawiewy/klima są 3 strefowe tak że nie chce sie okien otwierać.Woże dzieciaki to wiem jak to wazne żeby w samochdie była miła temperatura a nie przeciągi.Cisza w środku totalna samochód bardzo wyciszony.Silnika wogóle nie słychac i wydechu.O wyposażeniu nie bede wszystkiego pisał bo sama instrukcja ma 400 stron.Najważniejsze dla mnie to ESP,AWD.PARKTRONIC.Ten post był by za długi jak bym miał to wszystko wypisać.Escalade jest bardzo USE FRIENDLY w użyciu.

Po złożeniu 2 rzędzu siedzęń robi się równa podłoga.Idzesz spać z całą rodziną jak w domu.Wystarczą koce.Miejsc jest tyle że i pies w nogach śpi.

Samochód sprawdziłem już na wyjazdach wakacyjnych.Jazda nim w górach to sama przyjemność właśnie przez AWD stały napęd na 4 koła.

Myślę że wygodniccy amerykanie właśnie taki samochód chcieli stworzyć.Wygodny dom na kołach.

Samochód jeszcze nie był w serwisie.Do tej pory wymiana tylko :klocki,paski,oleje,świece.Czyli normalny pakiet startowy.Częśći albo w serwisach Cadillaca.Albo w Rockauto.

Osobiście polecam ten samochód.Szczególnie ze względu na silnik 6.0 vortec i wszechstronność tego samochodu.

Co do innych suv nie wypowadam się.Nie używam.Ale jest w mojej okolicy Ford Explorer (chyba explorer).Gabarytowo to taki sam jak mój escalde.Właściciel jezdzi nim non-stop od chyba 5-6 lat.I chyba tez nie narzeka.Bo widze go codziennie na ulicy.

Tyle mogę powiedzić na temat suv.Ale przed kupnem najlepiej stan obok i zobacz czy serce ci zabiło mocniej.Jeśli tak to znaczy ze to ten.:)

 

Wyobrazcie sobie sytuacje. Widzicie na parkingu suv usa.Jest noc.A w środku chyba TV gra taka poświata?Ludzie podchodzą z ciekawości zobaczyć.A tam w Suv leża 3 osoby i pies i oglądaja TV/Dvd :).Poduszki koce.Ciepełko.Normalnie jak w domu.:)Tak było w trasie.Żaden suv europa tego ci nie da.bo są za małe/ciasne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

niech kupi dużego Vana na 7 osób, coś w stylu Merceds Vito Viano, VW T5.

Z pełnowymiarowymi fotelami !!!

 

Wybór wersji jest przeogromny, napęd na 4x4 też sie znajdzie , przede wszystkim osczędność diesli 9-13 litrów na setke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawet f250 jest tropic...

Ooo! No proszę! Czego to w tej Ameryce Południowej nie wymyślą :mrgreen: Faktycznie trochę różni się od Excursiona. Jest odrobinkę dłuższy (!), ma inaczej rozwiązany system tylnej klapy, tylną szybę na uszczelce no i parę innych detali wewnątrz. Przynajmniej tyle zauważyłem na pierwszy rzut oka. Ale to ciekawe zjawisko, bo o ile Ram rzeczywiście nie występuje "w oryginale" w takiej wersji, o tyle ten F250 przecież niewiele różni się od Excursiona. Ciekawe jak się sprzedaje :-D

No i wycieczkowiec ma niezależke z przodu o ile się nie mylę...

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech kupi dużego Vana na 7 osób, coś w stylu Merceds Vito Viano, VW T5.

Z pełnowymiarowymi fotelami !!!

 

Wybór wersji jest przeogromny, napęd na 4x4 też sie znajdzie , przede wszystkim osczędność diesli 9-13 litrów na setke.

 

Może i mniej palą i maja 4x4.Ale żaden nie przejedzie teraz po łąkach.Jak ja to robie omijając korki rano.No i one są strasznie ciasne w środku.Bo małe.I teraz zależy co on woli.

 

Vito odradzam.Było w rodzinie.Sypało się..Ale..to i tak będzie wszystko wygladać jak przerobiony dostawczy samochód a nie suv.Te T4,T5 i inne wydumki.

drug.Zabierz go na wycieczkę amerykanską motoryzacją.Niech on pojezdzi USA suv.Bo może się okazac ze za duże auto dla niego.Moze potem bedzie marudził ze za duze?Za duzo pali itd.

 

Róznie z tym bywa.Bo myślę ze jak on celował w cos takiego jak "vw".To Suv USA może

go przerosnąć.

 

No nie wiem.Tak sobie tylko myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wycieczkowiec ma niezależke z przodu o ile się nie mylę...

A różnie. Nowsze wersje 2WD mają ale nie jest to "zwykły" niezależny zawias ale fordowski wynalazek o nazwie Twin I-Beam. Starsze miały sztywną belkę. Natomiast wersje 4x4 mają z przodu solidną Danę. Bodajże 50. ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wycieczkowiec ma niezależke z przodu o ile się nie mylę...

A różnie. Nowsze wersje 2WD mają ale nie jest to "zwykły" niezależny zawias ale fordowski wynalazek o nazwie Twin I-Beam. Starsze miały sztywną belkę. Natomiast wersje 4x4 mają z przodu solidną Danę. Bodajże 50. ;-)

A widzisz myślałem że tam był niezależny zawias :oops:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drug.Zabierz go na wycieczkę amerykanską motoryzacją.Niech on pojezdzi USA suv.Bo może się okazac ze za duże auto dla niego.Moze potem bedzie marudził ze za duze?Za duzo pali itd.
Celował w Vito i T5, bo nie wiele wie o US cars, ale zaraził się nimi po moich wywodach na ich temat i ostatecznie dałem mu Rama pod jego stopy, no i zachorował. Najbardziej żałuje tego, że Ram jest 6 os, a nie 7. Bardzo spodobał mu się Ram Tropivan, czywiście do jego potrzeb, bo stylistycznie jednak pickup jest najładniejszy bez żadnej zabudowy. Muszę mu wspomnieć jeszcze o Lincolnie i Cadillacu, ale to chyba nie ten pułap cenowy.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tahoe są ładne.Mi pasuje ale od 2006r.Tahoe to tańsza wersja Cadillac Escalade.Przynajmniej takie było założenie.Nie wiem jeszcze czym ma się to objawiać.Bo Tahoe będąc kopią Escalade.Jedzie na jego częściach i silniku.W srodku gdyby nie znaczek cieżko dostrzec róznice.Zewnętrznie róznia się światłami i grillem na przodzie.Nie wiem jak tam z napędem teraz.Ale wcześniejsze wersje miały tylko 2WD chyba.No i niby taniej bo Chevy niby tansze niż Cadillac.No nie wiem jak to jest skoro części te same.Suburban,Yukon,Tahoe,Escalade,Avalanche.To jedno i prawie to samo w końcu rodzina z GM.

http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Tahoe

 

Ten od 2007 ładny,ładny.Taki biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel okazał się hardcorowcem. KUPUJE RAMA 1500 IIIgen przed liftem !!! :twisted: Idealne auto dla 7 osób :-D Najstarszy syn ma 17 lat i rzadko kiedy będzie gdziekolwiek z nimi jechał na wakacje, a reszta dzieciaków jest jeszcze w o średnim wzroście, więc się pomieszczą. Wyszedł z założenia, że mu się Ram podoba i Rama chce mieć. BRAWO!!! Takich zakręceńców lubię.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel okazał się hardcorowcem. KUPUJE RAMA 1500 IIIgen przed liftem !!! :twisted: Idealne auto dla 7 osób :-D Najstarszy syn ma 17 lat i rzadko kiedy będzie gdziekolwiek z nimi jechał na wakacje, a reszta dzieciaków jest jeszcze w o średnim wzroście, więc się pomieszczą. Wyszedł z założenia, że mu się Ram podoba i Rama chce mieć. BRAWO!!! Takich zakręceńców lubię.

 

Słuszną drogę obrał :twisted:

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniejsze tahoe nie mialy tylko naped na tylne kola :roll: ...znajomy ma tahoe i jak sie ostatnio przygladalem na napedy to ma: 2WD, 4lock, N, 4Low

 

Zle się wyraziłem.Chodziło mi że wcześniejsze Tahoe nie miały AWD.Zresztą i Escalade jest w wersji 2WD.Tylko na cholere komu 2WD w takim samochodzie ?Ja specjalnie szukałem Escalade AWD czy TAHOE.Teraz to już nie wyobrazam sobie samochodu bez napędu na 4 kapcie.Po prostu bajka.Tramwaj po szynach tak nie jedzie :-D

 

Znajoma ma 2WD ARMADE NISSANA i bez łopaty nie wychodzi.Ostatnio często jej używa jak się zakopuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.