Skocz do zawartości

Jakiego kupić SUVa dla 7 os. rodziny?


drug

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy ma pięcioro dzieci i potrzebuje kupić jakieś auto do transportu tej gromadki razem z ich mamusią. Myślał o Chryslerze Grand Voyagerze, ale planuje również kupić przyczepę kempingową dla rodzinki, a ja jeździłem G.Voyagerem z silnikiem 3.8 i mu odradziłem to auto, bo pamiętam jak męczyłem się nim z ciągnięciem zwykłej przyczepki z wysoką plandeką. Myślał o jakimś Vito, czy VW ,ale mu to wybiłem z głowy. Oglądaliśmy SUV'y amerykańskie i chłopak wiedząc, że ja jeżdżę Ramem uwierzył w fakt, że one nie gryzą ( amerykańskie auta).

Ja nie mam doświadczenia w SUVach i tu liczę na waszą wiedzę. Podajcie serię przykładów min. 7 os SUVów do 60 000zł na jakie warto zwrócić uwagę. Oprócz suchych przykładów podajcie przyczyny dla jakich ma zwrócić uwagę akurat na te propozychje, czyli wady, zalety, pochodzenie itp.

Dzięki za pomoc.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To może ja pierwszy :mrgreen:

Jeśli to ma być amerykański SUV dla dużej rodziny to zacząłbym chyba od poszukiwania odpowiedników naszych pickupów. A więc...:

WITAMY W RANDCE W CIEMNO!

Kandydat numer 1 - Ford Expedition. Model pomiędzy małym Explorerem, a gigantycznym Excursionem. Mechanika jak w analogicznym F-150, choć występują różnice w systemie napędu bo znacznie częściej spotykana jest opcja AWD. Na pokładzie bardzo często full wypas, szczególnie w wersjach Eddie Bauer. Serwisowalny w Polsce równie łatwo, jak... F-150 :mrgreen: Akurat Expeditionem miałem okazję się przejechać jako pasażer i jest to na prawdę kawał sympatycznej i nieźle wyposażonej fury.

Kandydat numer 2 - Dodge Durango. Ten model ma więcej wspólnego z Ramem, niż poprzednik, któremu bliżej było do Dakoty. Natomiast uroda nowszego modelu jest - moim zdaniem - dyskusyjna... Ale uroda to nie wszystko, zwłaszcza, jeśli pod maską może się znaleźć legendarny 5.7 Hemi, ubóstwiany przez wyznawców "Dodża" i (na szczęście) w miarę dobrze znany naszym mechanikom (z Dareckim na czele). Koń... eee... przepraszam "Dodż" jaki jest każdy widzi, więc przejdźmy do kandydata numer 3

A kandydat numer 3 to - Chevrolet Tahoe. W przeciwieństwie do Suburbana, który ma gabaryty autobusu trzyosiowego (i dla zaledwie 7 osobowej rodziny mógłby być... za duży), Tahoe jest szyty na miarę. Mechanicznie to Silverado 1500, niestety w Polandii to prawdziwy biały kruk co przekłada się na dostępność części i serwisowanie. Muszę jednak przyznać, że z całej trójki podoba mi się na równi z Fordem, a może nawet nieco bardziej... ;-) Hihihi i w modelu, który podlinkowałem, nie trzeba przerabiać świateł z tyłu, bo kierunki już w serii są pomarańczowe :mrgreen:

Ja stawiałbym na Forda naturalnie :mrgreen: Ale wybór oczywiście pozostawiam zainteresowanemu ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, standardowe pytanie na początek. Jak chłop ma budżet...

No napisał, że 60kpln...

Poza tym z Japaczem oczywiście się zgadzam.

Jest mi nieprzyzwoicie miło :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, standardowe pytanie na początek. Jak chłop ma budżet...

No napisał, że 60kpln...

Poza tym z Japaczem oczywiście się zgadzam.

Jest mi nieprzyzwoicie miło :kasztan:

Dokładnie ok. 60000 zł, a przebiegi to 20-30 tys rocznie, czyli średnie, a wręcz niewielkie.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybieral miedzy taho a suburbanem mimo wszystko..ale po krotkim zastanowieniu sie to 5 dzieci plus mamusia plus bagaze, to jedynie moze chyba tylko sprostac suburban i na pewno miejsca dla kazdego nie zabraknie :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzasadzie ford tez powinien dac rade gabarytowo podobny do suburbana hm..teraz tylko zalezy jeszcze od kupujacego czy siebie potrafi wyobrazic w takim jezdzacym autobusie, bo te tarpany nie wszystkim przypadaja do gustu

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz jeszcze powiększać rodzinę, to ten da radę:

 

http://allegro.pl/ford-excursion-12-metrow-30-osobowy-najdluzszy-i1323722316.html

... i do tego przyczepę kempingową 10m i na każdy kemping wjeżdżasz bez problemu ... :kasztan:

 

OK, dzięki za propozycję, ale chyba, aż tak nie planuje powiększać rodziny, ale muszę go o to zapytać ... siek:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suburban jest mniejszy od Escursiona
No ba... zdecydowanie mniejszy ;-)

 

Ja chyba stawiam na Durango. Najłatwiej z serwisem będzie. A za 60tyś kupi już hemika.

Jednak osobiście wybrałbym Tahoe gdybym kupował dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drug zastanów się czy aby na pewno chcesz być osobą która namówiła kogoś na amerykański samochód, nie każdy jest pasjonatem :mrgreen:

Ale ja bym oczywiści był tylko i wyłącznie za excursionem albo grubo albo wcale :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excursion to nic innego jak F250/350 w wersji kombi. Gdzieś na forum był wątek o podobnym modelu Rama ale to jakaś strasznie rzadka wersja.

Jak ktoś widział na żywo np. auto Muddera to ma pojęcie o jego gabarytach. Jak na auto, które ma pełnić rolę rodzinnego kombi w kraju, gdzie na niektórych drogach ledwo mijają się dwie furmanki, a parkingi podziemne są nieprzyzwoicie niskie i mają namalowane miejsca o rozmiarach dostosowanych do wózków na zakupy to jego użytkowanie na codzień może być lekko... ehem... kłopotliwe :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze pod temat bo nie widzę sensu by zakładać nowy. Zadanie jest o wiele trudniejsze moim zdaniem.

 

Mój kolega potrzebuje kupić auto w typie Van/SUV dla 4 dorosłych osób i dwójki dzieciaków w fotelikach i psa. Jest pasjonatem motoryzacji amerykańskiej , więc nie przestraszy go żaden amcar. Niestety jest problem, i to poważny, który zbija mnie całkowicie z tropu. Budżet - 10.000zł . Jakieś pomysły?

 

Kuba, Excursion jest drogi i wielki niestety, ale dla mnie to najfajnieszy SUV fullsize. Najfajnieszy dla tego, że Dodge nie ma takiego :mrgreen: . No poza meksykańskim Ramchargerem , który jest rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drug zastanów się czy aby na pewno chcesz być osobą która namówiła kogoś na amerykański samochód, nie każdy jest pasjonatem :mrgreen:

Ale ja bym oczywiści był tylko i wyłącznie za excursionem albo grubo albo wcale :mrgreen:

Kumpel jara się na widok mojego Rama i chyba zdaje sobie sprawe z gabarytów tym bardziej, że to by było trzecie auto w rodzinie i nie podstawowe. Na codzień jeździ jednym z najwiekszych cruiserów wsród motocykli Honda F6C Valkyrie, wiec gabaryty lubi duże, podobnie jak my, może tez ma małego ... :kasztan:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi z piątką dzieci chciałem zasugerować Chryslera Pacyfica AWD, ale po przeglądnięciu ofert spostrzegłem się, że jest tylko, albo aż na 6 osób.

Mnie osobiście podoba sie Chrysler Aspen, wygląda świeżo, ma silnik hemi i jest dla siedmiorga osób. Patrząc na niego, czuje że bije z niego prawdziwa ameryka, chrom, duże felgi i gabaryty.

Aspen z ogłoszenia jest już długo na allegro, więc możemy przypuszczać że jest z nim coś nie tak, bądz polacy boją sie kupywać tak egzotycznych samochodów. Mnie się akurat ten egzemplarz podoba. Posiada instalacje LPG, opony zimowe, wystarczy oddać go w ręce fachowca do weryfikacji czy nie ma wad ukrytych. Gdyby ogłoszenie było z południa Polski z pewnością bym go już oglądnął.

 

http://moto.allegro.pl/2007-chrysler-aspen-5-7hemi-100-finansowania-i1338390925.html

 

Koledze życzę udanego zakupu i gratuluje tak licznej rodzinki !:)

 

Pozdrawiam

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłącze pod temat bo nie widzę sensu by zakładać nowy. Zadanie jest o wiele trudniejsze moim zdaniem.

 

Mój kolega potrzebuje kupić auto w typie Van/SUV dla 4 dorosłych osób i dwójki dzieciaków w fotelikach i psa. Jest pasjonatem motoryzacji amerykańskiej , więc nie przestraszy go żaden amcar. Niestety jest problem, i to poważny, który zbija mnie całkowicie z tropu. Budżet - 10.000zł . Jakieś pomysły?

 

Kuba, Excursion jest drogi i wielki niestety, ale dla mnie to najfajnieszy SUV fullsize. Najfajnieszy dla tego, że Dodge nie ma takiego :mrgreen: . No poza meksykańskim Ramchargerem , który jest rzadkością.

 

suburbana dostaniesz do 10 tys zl...nawet chyba moj znajomy chce sie pozbyc swojego tarpana, 5.7 TBi (monowtrysk) razem z gazem i po zrobieniu skrzyni biegow albo jeszcze jest w trakcie prac

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajnieszy dla tego, że Dodge nie ma takiego . No poza meksykańskim Ramchargerem , który jest rzadkością.

... i brazylijski Ram Tropivan, tez rzadki.

 

 

 

nawet f250 jest tropic:

 

http://www.tropicalcabines.com.br/verProduto.php?p=11

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nawet f250 jest tropic...

Ooo! No proszę! Czego to w tej Ameryce Południowej nie wymyślą :mrgreen: Faktycznie trochę różni się od Excursiona. Jest odrobinkę dłuższy (!), ma inaczej rozwiązany system tylnej klapy, tylną szybę na uszczelce no i parę innych detali wewnątrz. Przynajmniej tyle zauważyłem na pierwszy rzut oka. Ale to ciekawe zjawisko, bo o ile Ram rzeczywiście nie występuje "w oryginale" w takiej wersji, o tyle ten F250 przecież niewiele różni się od Excursiona. Ciekawe jak się sprzedaje :-D

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się może na amerykańskich SUVach ale nie wymienione zostały jeszcze coś takiego jak Toyota Seqouia i Buick Enclave. O technicznych cechach nic nie mogę powiedzieć, Sequoia mi się nie podaoba ( ani pierwsza ani druga) natomiast ten Buick... całkiem całkiem.

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.