Jump to content

VW Amarok opony 35x12,5 R18

Mukat
 Share

Recommended Posts

Bez liftu zawieszenia nie ma najmniejszych szans.

Max co udało mi się zmieścić to 255/70 R18, czyli jakieś 32 cale.

Całe szczęście opony z dość wąskim bokiem, więc jakoś weszły na fabrycznych felgach. Ale między oponą, a sworzniem górnego wahacza miejsca było tak na grubość chudego palca - żaden atek, emtek nie wejdzie w tym rozmiarze. Nadkola wypełnione w 100%.

Z tyłu jakieś minimalnie większe by jeszcze weszły, ale nie wiem co by się działo przy wykrzyżu, nie sprawdzałem.

F150 302 V8 4x4 - sprzedany :-(

Fabrycznie przewidziany jest max rozmiar 265/80 R18 i taki mam. Wydaje mi się, że 35x12,5 R18 powinien się zmieścić, tylko trzeba dać jakiś dystans lub inne felgi z odpowiednim ET. Jeszcze jedno pytanie: Jak się będzie jeździło na takich oponach po asfalcie?

3 godziny temu, Mukat napisał:

265/80 R18

Na pewno nie.

Fabrycznie było 255/60 R18, czyli coś między 30, a 31 cali

Maksymalne jakie mi weszły to wspomniane wyżej 255/80 R18, czyli ok. 32 cali.

W międzyczasie miałem jeszcze BFG AT 265/60 R18, czyli coś pomiędzy.

Nie wiem, jak chcesz zmieścić 35-ki.

Pomijam już fakt, że przy większych oponach układ kierowniczy jest na skraju wydolności - koła potrafiły wpaść w wibracje przy 120-140 km/h, szczególnie przy ciężkich BFG. Pewnie dołożenie amortyzatora skrętu jakoś by mogło, ale trzeba to wyrzeźbić we własnym zakresie, bo chyba nikt nie sprzedaje takich konwersji.

No i silnik też na tych 32-kach miał wyraźnie ciężej. Ale jeszcze w akceptowalnych granicach.

W dniu 16.12.2020 o 08:35, Mukat napisał:

Jeszcze jedno pytanie: Jak się będzie jeździło na takich oponach po asfalcie?

Mam dokładnie ten rozmiar i producenta. Przesiadłem się co prawda z MT-ków ale jak dla mnie szum podczas jazdy do 120 km jest w pełni akceptowalny  jak normalne opony.Na leśnych zabłoconych i zaśnieżonych drogach sobie bardzo dobrze radzą. Jedyny mankament to cena 😉

ps. Nie wiem czy to moje egzemplarze ale musiałem je ostatnio przeważyć ponownie ze względu na lekkie drgania na kierowicy od 80/90 km szczególnie było wyczuwalne. Wulkanizator stwierdził że może być to ich urok ze względu na gabaryty.

Godzinę temu, machony_1 napisał:

Mam dokładnie ten rozmiar i producenta. Przesiadłem się co prawda z MT-ków ale jak dla mnie szum podczas jazdy do 120 km jest w pełni akceptowalny  jak normalne opony.Na leśnych zabłoconych i zaśnieżonych drogach sobie bardzo dobrze radzą. Jedyny mankament to cena 😉

ps. Nie wiem czy to moje egzemplarze ale musiałem je ostatnio przeważyć ponownie ze względu na lekkie drgania na kierowicy od 80/90 km szczególnie było wyczuwalne. Wulkanizator stwierdził że może być to ich urok ze względu na gabaryty.

W jakim samochodzie masz te opony i na jakich felgach?

5 godzin temu, Mukat napisał:

W jakim samochodzie masz te opony i na jakich felgach?

Zgodnie z opisem Dodge Ram a felgi nie wiem ..... z takimi kupiłem i się nie interesowałem. Kuba Ci dobrze pisze rozmiary z kalkulatora to w metrycznych masz 325/70 R18.

Masz tu kalkulator na przyszłość. Pamiętaj tylko, że rozmiar opony jest raczej dość orientacyjny - w zależności od producenta, czy nawet modelu opony różnice między tym co nabite na oponie, a rozmiarem rzeczywistym mogą dochodzić nawet do 2 cm.

www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

• 1 year later...

Koledzy, piszecie o felgach 18-kach. Mam pytanie o felgi 17 - mam fabryczne z założonymi klasycznymi zimówkami i teraz chcę założyć AT. Moja sztuka to 3,0 2016 (pierwszy wypust). Jaki rozmiar np BFGOODRICH wejdzie mi w nadkole aby pustką nie wiało? Felga szerokość 8, ET49. Będę wdzięczny za sprawdzone info.

Skorzystaj sobie z kalkulatora, który wcześniej wklejałem.

Złap średnicę zewnętrzną opon, które miałem, a potem dobierz coś zbliżonego w 17 calach.

Pamiętaj tylko, że rzeczywisty rozmiar opony rzadko kiedy odpowiada co do centymetra temu z oznaczenia na boku opony.

W dniu 6.04.2022 o 14:58, Kuba M. napisał:

Skorzystaj sobie z kalkulatora, który wcześniej wklejałem.

Złap średnicę zewnętrzną opon, które miałem, a potem dobierz coś zbliżonego w 17 calach.

Pamiętaj tylko, że rzeczywisty rozmiar opony rzadko kiedy odpowiada co do centymetra temu z oznaczenia na boku opony.

Kuba, teoria teorią a praktyka pokazuje, że jedne wchodzą a inne nie mimo, że mają taki sam rozmiar - stąd moje pytanie o "sprawdzone info". Poczytałem na "zagramanicznych" forach i zdecydowałem się na wymiar 265/70 a wybór padł na BFG.

Edited by Luzak

Dlatego pisałem o rozbieżności w rzeczywistych rozmiarach opon.

Co do konkretnych sprawdzonych info, to razem z Twoim jest to trzeci lub czwarty Amarok w całej historii tego forum, więc dużo się nie posilisz😉