Skocz do zawartości

Wydech z Rama 2015 do 2004 i belka haka


jajko222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono,

orientuje się ktoś czy seryjny wydech z rama 1500 5,7 hemi z 2015r będzie pasował bez przeróbek do rama 1500 5,7 hemi z 2004r? Jeżdżę już kupę czasu praktycznie bez wydechu i nie wiem co z tym zrobić. W sklepach z częściami od amerykańców sprowadzają tylko rzeczy eksploatacyjne i nie chcą słyszeć o wydechach, a dostępnych na polskich stronach sportowych wydechów nie chcę, bo głośne... Szukam też belki haka do rama z 2004r. Wygięła mi się delikatnie podczas stłuczki, a biorąc pod uwagę, że jest to element, którego nie należy prostować jestem zmuszony coś kupić. Tak jak z wydechem sklepy rozkładają ręce, a na polskich stronach same krzywe. Coś było z młodszych roczników niebite, ale nie wiem czy będzie to pasować... Może ma ktoś jakieś pomysły na rozwiązanie sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, we środę jadę robić od podstaw wydech do 4,7  2002r , ok.Bielsko Biała robią różne nie tylko amerykańskie wynalazki , najpierw mierzą i zamawiają elementy pod konkretny wydech z kwasówki, zrobią Ci wszystko tzn końcówki, tłumiki lub nawet bez jeśli chcesz ? Koszt 2,5- 3 tyś. Czasowo ok 1,5- 2 tyg . Robią od 16 lat i nie mieli reklamacji.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 800 zł sam tłumik w górę( allegro) komplety 3,5tys + montaż ,zestawy są głównie pod 5,7 więc mi nie zapasuje. Teraz miałem tłumik  flowmaster +dorabianą resztę  i mega szybko go ruda zjadła więc teraz próbuje coś innego mam nadzieję trwalszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jakby komuś było to kiedyś potrzebne, to belka haka okazała się dostępna na zamówienie w sklepie 4x4 Team. Koszt to 1350zł + 25zł wysyłki. Czas oczekiwania 3-4 tygodnie.

Byłem wczoraj w dwóch warsztatach we Wrocławiu zajmujących się dorabianiem wydechów. W jednym, cały wydech customowy z nierdzewki robiony od podstaw ma się zmieścić orientacyjnie w cenie 3000zł, ale jeszcze czekam na dokładną wycenę kilku wariantów, która ma przyjść mailem.

W drugim punkcie facet zaproponował tłumik magnaflow (który ma nadać charakteru) + drugi tłumik także z nierdzewki (który ma trochę ściszyć całość) + rury ze stali nierdzewnej. Całość ma kosztować ok 2000zł.

Jak uważacie, czy jest sens płacić za cały customowy wydech, skoro na gotowych uniwersalnych tłumikach wychodzi taniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak uważasz za słuszne, poczytaj opinie o warsztatach nie zawsze tańsze to lepsze i oczywiście odwrotnie. Ja kierowałem się trwałością i renomą warsztatu, całość z kwasówki aby mieć spokój na długo. Przygotuj się że możesz mieć do wymiany katalizator( nie wiem czy w 5,7 jest 1 czy 2?) koszt 1tys nowy, u mnie po wycięciu okazało się że dogorywał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.