Skocz do zawartości

[RAM 1500] Spalanie Dodge Ram 1500 5.7 HEMI Spalanie


KAMILWOJCIK

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od nie dawna nowym użytkownikiem Ram'a.

Kupiłem uszkodzonego,trzeba było wymienić tylny most itd. Ogólnie był przywrócony do życia bo półtorarocznym staniu w komisie.

 

Po wyjechaniu z serwisu zapaliła się kontrolka pomarańczowa silnika.

Twierdzą że to nic złego i przy najbliższej okazji się to wykasuje/sprawdzi co to.

 

Ale do czego zmierzam,mianowicie zalałem go do pełna 100l Pb 98 zrobiłem coś koło 170 mil i znikło pół zbiornika czyli 50 litrów

Podkreślam że użytkuję go od nie dawna i nie wiem czy to normalne spalanie czy tez cos moze byc nie tak skoro na komputerze dzis przy jezdzie po s-17 pokazał mi 14l/100km a po mieście około 20.

 

Chodzi mi tylko o to czy spalanie jest normalne czy tez nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz znalazłem sobie przelicznik i mi wyszło 20.66 / 100 km (cykl mieszany) czyli wszystko w porządku.

 

Myślałem że coś nie tak ze spalaniem bo wcześniej jeździłem 3.5 litrowym Nissanem Pathfinderem i się do czego innego przyzwyczaiłem :D :-P ale jest ok w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalewaj go 98. Wystarczy 95 one są przystosowane do jeszcze mniejszej liczby oktanów.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie sugeruj się komputerem w 100%, najlepiej liczyć z kalkulatorem jakei średnie spalanie wychodzi. Mi komputer kiedyś pokazał 11 litrów spalania, faktyczne spalanie gazu wyszlo 18,7/100km. Teraz jak jeżdże w cyklu mieszanym , miasto korki, autostrada(prędkość między 130-160) na odcinku 30 km do roboty, komputer pokazuje 18.6 faktyczne spalanie 22.3-22.7/100km :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
odnosnie spalania LPG to ja u siebie liczylem wiele razy i wychodzi ze do tego co na liczniku musze dodac 3 litry i wtedy jest realne

 

siepiet ale nie mów mi że jak komp pokazuje 14-15 litrow to jest jego faktyczne spalanie wachy. Bo w to nigdy nie uwierze

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci tyle pokazuje to znaczy ze masz przepalone 2 kreski. Srodkowa pozioma i lewa pionowa( powinno byc 44-45) :p Tak malo to nawet z gorki na wylaczonym silniku mi nie pokazuje. Jakos nigdy nie mialem okazji liczyc spalania PB bo uzywam tylko do rozpałki w piecu a reszta to juz sama przyjemnosc jazdy na ekologicznym paliwku :cry:

Ogrody - projekty, wykonanie, pielegnacja

 

www.ogrodyzpasja.com.pl

605 497 015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ram bez mds'a spala srednio 19-22 l lpg/100

komp w tym czasie wskazuje miedzy 16.5 a 17.5

uwazam za bardzo znosne takie spalanie , no a teraz , kiedy tankuje sie ponizej 2zl za litr lpg to juz calkiem bajka ;-)

HEMI 5.7

EVO 1340

bigosss 750ąty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie mu przylozyc na starcie i wtedyoscyluje w gr 22 , kiedy jest dosc dynamicznie

 

ale srednio latam 100-120

w sumie poruszam sie wokolo 4 miast czyli naprawde bardzo dobrze wychodzi takie srednie urzytkowanie . troche miast

a , troche dojazdowki , troche trasy

miesiecznie robie ok 5-7kkm

wynik niezmiennie ten sam

ale jest jeden szczegol :

mam pake zakryta brezentem

kiedy jezdze bez przykrycia , spalanie wzrasta o ok 2l

HEMI 5.7

EVO 1340

bigosss 750ąty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj, Ty tez kiedys bedziesz miec 30-stke. wtedy wszystko sie zmienia :p

najbardziej boli jak dzieciaki dzien dobry zaczynaja Ci mowic :)

 

Ja nigdy nie będę mieć 30-ki hehehe :P...ale to offtopic

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najbardziej boli jak dzieciaki dzien dobry zaczynaja Ci mowic :)

Dzieciaki jak dzieciaki... Podobno facet zaczyna być stary jak ładne laski zaczynają się zwracać do niego "proszę pana"... :kasztan:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.