Skocz do zawartości

Prawa przednia lampa + światło cofania


Ram

Rekomendowane odpowiedzi

1) Mam problem bo do lampy prawej nie dochodzi + ani masa. Dokładnie wygląda to tak, że kierunkowskaz i pozycyjne działają prawidłowo, mijania ma tylko +, a długie nie mają ani + ani masy (zresztą wspólnej we wtyczce z mijania). Bezpiecznik jest tylko jeden od całego oświetlenia z przodu i jest cały. Wiązka tez wygląda na całą. Gdzie szukać problemu? Jeśli mam rozbierać pół auta to pociągnę kable od lampy lewej i wsio ryba.

2) Tylko co wtedy z komunikatem "Lamp Out"? Da się go wyłączyć?

3) Druga sprawa to światło cofania - instalacja istnieje czy trzeba będzie "ciągnąć kejbel"?

4) Jeśli chodzi o przeciwmgielne to pewnie nawet nie pytam - trza "ciongnońć" :roll:

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Mam problem bo do lampy prawej nie dochodzi + ani masa. Dokładnie wygląda to tak, że kierunkowskaz i pozycyjne działają prawidłowo, mijania ma tylko +, a długie nie mają ani + ani masy (zresztą wspólnej we wtyczce z mijania). Bezpiecznik jest tylko jeden od całego oświetlenia z przodu i jest cały. Wiązka tez wygląda na całą. Gdzie szukać problemu? Jeśli mam rozbierać pół auta to pociągnę kable od lampy lewej i wsio ryba.

2) Tylko co wtedy z komunikatem "Lamp Out"? Da się go wyłączyć?

3) Druga sprawa to światło cofania - instalacja istnieje czy trzeba będzie "ciągnąć kejbel"?

4) Jeśli chodzi o przeciwmgielne to pewnie nawet nie pytam - trza "ciongnońć" :roll:

Ad1, Ad2) Powiem tak - w Twoim Ramie instalacja elektryczna to już (niestety) CAN. Wszelkie "ciągnięcie druta" w takim przypadku należy ograniczyć do minimum, bo taka ingerencja mało kiedy kończy się dobrze. Przednimi światłami (i milionem innych niepotrzebnych funkcji) steruje FCM (Front Control Module), znajdujący się w lewym narożniku komory silnika. Oczywiście aby go sprawdzić potrzebne jest podpięcie do "komputra" serwisowego ale powinno udać się sprawdzić czy wogóle jest sygnał (napięcie) na odpowiednich przewodach na wyjściu z modułu. Dla prawego reflektora powinny to być odpowiednio:

białobrązowy (światło mijania)

białoszary (światło drogowe)

czarny/jasnozielony, a potem czarny (masa)

Takie kolory są przynajmniej podane na schemacie ;-)

Ad3) Przecież cofania masz w lampie. Wystarczy tylko przepiąć kable do tej dołożonej.

Ad4) Ano tu trzeba "ciongnoć" ale koniecznie z zastosowaniem przekaźnika (przeciwmgielne ma z reguły 21W czyli całkiem sporo) i właściwym podłączeniem (obowiązkowa kontrolka i włączanie możliwe tylko razem ze światłami)

Tak czy inaczej, zamiast druciarstwa polecam jednak dobrego elektryka... ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Ad1) Sprawdzę przekaźniki i stan połączeń.

Ad3) Nie wiedziałem że tam jest zasilanie lamp cofania. W białym szkle miałem kierunki zamontowane.

Ad4) No to trza ciągnąć - raczej poradzę sobie bez elektryka 8-)

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Ad3) Nie wiedziałem że tam jest zasilanie lamp cofania. W białym szkle miałem kierunki zamontowane.

Ad4) No to trza ciągnąć - raczej poradzę sobie bez elektryka 8-)

Ad3) A to sorry :-) Myślałem, że masz jeszcze nieprzerobione. W takim razie wklejam link do schemacików tyłu, może łatwiej Ci będzie namierzyć, gdzie "tfurca" nowej instalacji odciął kabelek od wstecznego... ;-) Przy okazji też schemat przodu.

Ad4) Miłej zabawy życzę :mrgreen:

reflektory przód

lewy tył

prawy tył

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drug - bo wpadnę w kompleksy i zamknę się w sobie :mrgreen:

Dziękuję Panowie ale nie popadajmy w nadmierną euforię zanim kolega Ram nie naprawi swoich światełek ;-) Wtedy będziemy sobie nawzajem dziękować :-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) Zasilanie lampy cofania wyprowadzone z tylnych lamp - były odcięte przewody z kloszy.

;-) Zasilanie lampy przeciwmgielnej pociągnięte od lamp tylnych pozycyjnych i przewód zakończony włącznikiem http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/10/88/38/20/1088382086 umieszczonym na dole deski rozdzielczej. Jest kontrolka i jest włączanie razem ze światłami :D

 

:-> Nie sprawdziłem jeszcze przekaźników w FCM od lamp przednich

Uwielbiam zapach napalmu o poranku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie lampy cofania wyprowadzone z tylnych lamp - były odcięte przewody z kloszy

Czyli tak jak myślałem... Pogratulować poprzedniemu "elektrykowi"... :-/

Zasilanie lampy przeciwmgielnej pociągnięte od lamp tylnych pozycyjnych i przewód zakończony włącznikiem umieszczonym na dole deski rozdzielczej. Jest kontrolka i jest włączanie razem ze światłami

No i bardzo ładnie :up: Ale mam nadzieję, że użyłeś przekaźnik? Ciekawe tylko jak zareaguje komp sterujący oświetleniem na dodatkowe obciążenie 8-) Jest w Ramie sygnalizacja przepalonych pozycyjnych?

Nie sprawdziłem jeszcze przekaźników w FCM od lamp przednich

Stawiam na jakiś przetarty kabelek po drodze albo brak masy ;-) Daj znać jak naprawisz!

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Ad3) Nie wiedziałem że tam jest zasilanie lamp cofania. W białym szkle miałem kierunki zamontowane.

Ad4) No to trza ciągnąć - raczej poradzę sobie bez elektryka 8-)

Ad3) A to sorry :-) Myślałem, że masz jeszcze nieprzerobione. W takim razie wklejam link do schemacików tyłu, może łatwiej Ci będzie namierzyć, gdzie "tfurca" nowej instalacji odciął kabelek od wstecznego... ;-) Przy okazji też schemat przodu.

Ad4) Miłej zabawy życzę :mrgreen:

reflektory przód

lewy tył

prawy tył

@japacz teraz dopiero posypią się pytania :mrgreen:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.