Skocz do zawartości

Malowanie Rama na inny kolor


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Ram jest cały poobcierany i musi być niemalże cały malowany. Wpadł mi pomysł z zmianą koloru nadwozia z czerwonego na czarnego. Wiem wiem, że ktoś powie, że to beznadziejny pomysł, ale zapytać można. A może ktoś potrafi określić w przybliżeniu koszt takiej ekstrawagancji? Mam porobione foto przed naprawą, żeby ktoś nie powiedział, że auto jest zrobione z dwóch innych, albo że było mocno rozbite.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

czarny - mnie osobiście zaraz kojarzy się z Nawarą :-( (chociaż dodatkowo podkreśla rozmiar auta)

 

srebrny, uniwersalny i pasuje do tego auta

mnie osobiście czerwony bardzo się podoba ;-)

a jeżeli maiłbym przemalowywać - to tylko na wanilię :!: (taka delikatnie brudna biel)

widziałem na żywo i na mnie osobiście zbobił ogromne wrażenie (sam dokładnie szukałem w Stanach takiego koloru)

 

 

ale jak w teleturnieju :

"wybór należy do Ciebie.."

życie jest za krótkie żeby jeżdzić samochodem z silnikiem rzędowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj jest czarny i ani trochę nie przypomina Navary :-P . Tyle, że ja już przestałem dbać o lakier bo jest tak porysowany przez jazdę po krzakach, że nie chcę mi się przy nim ciaćkać. Czrany fajny, ale trudny w utrzymaniu, Bodano ma rację, ale jak Ci się taki podoba to czemu nie. Ja będę swojego malował kiedyś i mam już fajną koncepcję, ale jeszcze nie wiem, czy się coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Państwa.

Chciałym zapytać czy są jakieś inne sposoby nakładania zabezpiecznia aniżeli malowanie?Moje lata nie pozwalają mi już niestety na "hasanie" po drabinie z pędzlem... Bardzo proszę o informację.

Czy można to zlecić firmie z która budowałem? Nordhome czy raczej na własną rękę.

 

 

TO JEST ROBOT SPAMUJĄCY!!!!!. I WSZYSTKIE PODEJŻANE I DZWINIE BRZMIĄCE NIKI ORAZ ADRESY MAIL Z KOŃCÓWKĄ ...@...ru OZNACZAJĄ, ŻE MAMY DO CZYNIENIA ZE SPAMBOTEM. WYSTARCZY ZAZNACZYĆ DANĄ FRAZĘ, WPISAĆ JA W GOOGLA I ZOBACZYMY Z JAKIEGO FORUM ROBOT WZIĄŁ KONKRETNY TEKST!!! voila... proszę bardzo - http://www.lbs.szkielet.com.pl/forum/viewtopic.php?p=16090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turysto - abstrakujac od twojego pytania, wg mnie 42 lata to jeszcze nie "totalne" zgrzybienie, które nie pozwala wejść na drabinę ;-)

 

A poza tym Nordhome chyba sie zajmuje domami, a nie samochodami :-/

Nissan Navara DC 2008

 

Natryskowe powłoki ochronne przestrzeni ładunkowych pickup - najtrwalsze na świecie !!!

www.speedliner.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Można go przekleić folią :-)

Tzw. "całopowierzchniowe oklejanie auta"

 

tutaj masz linka do oferty i zdjęcia oreklamowanych pojazdów:

 

http://www.samart.pl/index.php?option=content&task=view&id=117

 

Jest szeroka gama kolorystyczna folii wylewanych - matowych i błyszczących.

Po odpowiedniej obróbce termicznej, folię możesz zaaplikować nawet na piłkę z PZPN

 

Za przemawia cena oraz to, że jak Ci się znudzi, to za 2 dni możesz mieć

ukochanego Dodge"a w zupełnie innym kolorze...

Ja tak sobie właśnie zakleiłem moje brzydkie srebrne doły

i mam teraz całą Czarną Ramę :-)

 

pzdr. Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy mimo, że rozpoczęty przez robota.

Jarek, odpowiedzi zakładającemu temat nie mają sensu, bo i tak nie przeczyta :-/

Tak, czy inaczej myślałem o tym i całkiem fajna opcja tuningu auta. Myślałem już wcześniej o takim zabiegu, ale myślałem o folii bezbarwnej celem zabezpieczenia auta podczas paplania w terenie. Zmiana koloru spowoduje, że bedzie mi szkoda nowego koloru wiec dla mnie na razie nie ma to sensu.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz użyć opcji

folia + laminat = zmiana koloru i ochrona przed uszkodzeniem mechanicznym :-)

 

faktycznie doczytałem, że rozmawiam z robotem :-(

- ale teraz odpowiadam Tobie :-)

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy mimo, że rozpoczęty przez robota.

Jarek, odpowiedzi zakładającemu temat nie mają sensu, bo i tak nie przeczyta :-/

Tak, czy inaczej myślałem o tym i całkiem fajna opcja tuningu auta. Myślałem już wcześniej o takim zabiegu, ale myślałem o folii bezbarwnej celem zabezpieczenia auta podczas paplania w terenie. Zmiana koloru spowoduje, że bedzie mi szkoda nowego koloru wiec dla mnie na razie nie ma to sensu.

Wypraszam sobie!

Temat napisany jak najbardziej przez człowieka pod wpływem rozterek odnośnie koloru nadwozia! Chyba że chodzi ci o to, co napisał LegendTurist

Zapewniam Cię że czytam co tutaj jest napisane!

Co do folii to fajna sprawa, ale jak na zmiany kolorów co 2 dni to wydaje mi się że koszt chory.

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy mimo, że rozpoczęty przez robota.

Jarek, odpowiedzi zakładającemu temat nie mają sensu, bo i tak nie przeczyta :-/

Tak, czy inaczej myślałem o tym i całkiem fajna opcja tuningu auta. Myślałem już wcześniej o takim zabiegu, ale myślałem o folii bezbarwnej celem zabezpieczenia auta podczas paplania w terenie. Zmiana koloru spowoduje, że bedzie mi szkoda nowego koloru wiec dla mnie na razie nie ma to sensu.

Wypraszam sobie!

Temat napisany jak najbardziej przez człowieka pod wpływem rozterek odnośnie koloru nadwozia!

Zapewniam Cię że czytam co tutaj jest napisane!

Co do folii to fajna sprawa, ale jak na zmiany kolorów co 2 dni to wydaje mi się że koszt chory.

 

Nie co dwa dni - ale w dwa dni max !!!

Dwa dni to czas potrzebny na zmianę koloru (przeklejenie)

wraz z podstawowym rozbrojeniem auta.

Trwałość takiej połoki uzależniony jest od sposobu eksploatacji.

Producent daje nawet 10 letnią gwarancję na folię.

Ale oczywiście nie oszukujmy się przy intensywnej eksploatacji

folię też zniszczysz....

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy mimo, że rozpoczęty przez robota.

Jarek, odpowiedzi zakładającemu temat nie mają sensu, bo i tak nie przeczyta :-/

Tak, czy inaczej myślałem o tym i całkiem fajna opcja tuningu auta. Myślałem już wcześniej o takim zabiegu, ale myślałem o folii bezbarwnej celem zabezpieczenia auta podczas paplania w terenie. Zmiana koloru spowoduje, że bedzie mi szkoda nowego koloru wiec dla mnie na razie nie ma to sensu.

Wypraszam sobie!

Temat napisany jak najbardziej przez człowieka pod wpływem rozterek odnośnie koloru nadwozia! Chyba że chodzi ci o to, co napisał LegendTurist

Zapewniam Cię że czytam co tutaj jest napisane!

Co do folii to fajna sprawa, ale jak na zmiany kolorów co 2 dni to wydaje mi się że koszt chory.

Cholerka, sorry. To ja teraz dałem ciała. Zasugerowałem się bardziej wypowiedzią Bullteriera o LegendTurist i nieczytałem uważnie.

Jeszcze raz przepraszam za nieuwage.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy mimo, że rozpoczęty przez robota.

Jarek, odpowiedzi zakładającemu temat nie mają sensu, bo i tak nie przeczyta :-/

Tak, czy inaczej myślałem o tym i całkiem fajna opcja tuningu auta. Myślałem już wcześniej o takim zabiegu, ale myślałem o folii bezbarwnej celem zabezpieczenia auta podczas paplania w terenie. Zmiana koloru spowoduje, że bedzie mi szkoda nowego koloru wiec dla mnie na razie nie ma to sensu.

Wypraszam sobie!

Temat napisany jak najbardziej przez człowieka pod wpływem rozterek odnośnie koloru nadwozia! Chyba że chodzi ci o to, co napisał LegendTurist

Zapewniam Cię że czytam co tutaj jest napisane!

Co do folii to fajna sprawa, ale jak na zmiany kolorów co 2 dni to wydaje mi się że koszt chory.

Cholerka, sorry. To ja teraz dałem ciała. Zasugerowałem się bardziej wypowiedzią Bullteriera o LegendTurist i nieczytałem uważnie.

Jeszcze raz przepraszam za nieuwage.

Spoko ;-)

Jestem daleki od tego, żeby się obrażać na kogoś z "rodziny" :-D

Pozdrawiam

Adam

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie dzieje.....już się nie gniewam :-D

 

a tak na poważnie to jest jakaś alternatywa....

Mnie lakiernik za przemalowanie dołów krzyknął ponad 1500 zł

za dwie strony - folią metaliczną wylewaną zrobiłem o wiele taniej

 

efekt na poniższej fotce:

post-106-15323754489049_thumb.jpg

post-106-15323754489876_thumb.jpg

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie dzieje.....już się nie gniewam :-D

 

a tak na poważnie to jest jakaś alternatywa....

Mnie lakiernik za przemalowanie dołów krzyknął ponad 1500 zł

za dwie strony - folią metaliczną wylewaną zrobiłem o wiele taniej

 

efekt na poniższej fotce:

 

Jarek... ależ to jest kolos z tą nadbudową. Jak Ci sie jezdzi z nadbudówką? Jak jest z widocznością? Kupowałeś ją sam czy juz kupiłes auto z nią?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee tam kolos, na tych gumkach to dość śmiesznie wygląda :-)

Nie widziałeś jak się dumnie prezentuje na 315/70 :-)

i jest faktycznie jeszcze większy tzn. wyższy niż na zapodanych fotach.

 

A tak poważnie to jeżdzi się normalnie, przypuszczam że tak samo jak Regular Cabem,

prawdziwa jazda zaczyna się z przyczepką - wtedy to już trzeba uważać,

żeby ogonem nie ściąć jakiegoś autka lub znaku. Ale idzie się przyzwyczaić,

przecież TIR-y też ktoś prowadzi i jakoś sobie radzi :-)

A mój zestaw z przyczepką ma ponad 15mb, czyli jest niewiele krótszy od

naczepy z ciągnikiem siodłowym :-) :-)

 

Odnośnie nadbudowy - kupiłem już z nadbudówką i chociaż nie specjalnie mi się podoba,

to względy praktyczne przemawiają za pozostawieniem jej - ale myślę również o zakupie

niskiego przykrycia paki - lepiej autko wg. mnie wygląda.

 

To na tyle a jutro postaram się fotki zrobić na 315-tkach....myślę, że bardziej Ci się spodoba....

 

pzdr.Jarek

Dodge Ram 1500 HEMI 5,7 MegaCab - Pajero II V6 Super Select

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee tam kolos,

 

kurcze, teraz dopiero zauważyłem różnicę - mam rama z podwojną kabiną z 05 roku i moj jest mniejszy- konkretnie tylna drzwi u mnie są krótsze a poza tym jak kończą się u Ciebie tylne drzwi to jeszcze masz z tyłu "kawałek " kabiny - to jakaś większa wersja czy ramy po 06 roku poprostu tak mają ? Czy poprostu MegaCab a KingCab to coś innego ?

 

tak to wygląda u mnie :

post-24-15323754494753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.