Skocz do zawartości

Niskie temperatury a LPG


czarnuch3

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak wam się sprawują instalacje LPG w obecnych temperaturach? Mój Dodge niestety nie chce do końca współpracować, jeśli temp spadnie poniżej -10*. Rozumiem, że trzeba dłużej czekać na nagrzanie auta ale nie do końca chodzi o to. Muszę zrobić naprawdę sporo km żeby bezpiecznie przełączyć na LPG. Oczywiście automatyczne przełączanie nie wchodzi w grę, muszę to robić ręcznie wtedy kiedy uznam za stosowne. Czasy rozgrzewania wtryskiwaczy LPG wydłużone, temp. przełączania podniesiona, świece zapłonowe wymienione ... sam nie wiem co robić dalej? Zostaje chyba czekać na wiosnę :mrgreen:

Dodge Durango 2002 4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić naprawdę sporo km żeby bezpiecznie przełączyć na LPG

Ile? U mnie też muszę trochę dłużej jechać, ale zamyka się to w 2-3 minutach jazdy max!

Oczywiście automatyczne przełączanie nie wchodzi w grę, muszę to robić ręcznie wtedy kiedy uznam za stosowne

Niezłe jaja :lol:

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilometrowo nie potrafię określić, ale tak 15 min to minimum, żeby zaczął śmigać na gazie jak należy.

Jeden z gazowników stwierdził, że to wina wychładzania się gazu pomiędzy parownikiem a wtryskami.

Chyba muszę udać się do innego speca.

Dodge Durango 2002 4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że byłem u gościa którego uważalem za dobrego fachowca. Stwierdził że przy dużych mrozach może występować taki problem.

Chyba muszę podjechać do innego. Macie może jakieś propozycje w okolicy Piaseczna?

 

Hej, zadzwoń do tego gościa 665-707-000.

Jest pod Piasecznem i mi zakładał do efa. Jestem bardzo zadowolony zarówno z instalacji jak i jego wiedzy.

Na prawdę gość godny polecenia!

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnuch3, ja powiem Ci tak...

znam kilku gazowników w mojej okolicy (Gołków, Piaseczno...itd), których

raczej nie polecam.

 

Mówiąc szczerze to jest jeden z powodów, dla których zrezygnowałem zarówno z Jeepów jak i instalacji gazowych w moich samochodach...:-(

ale niestety taka prawda.

-----------------------------------------

pozdrawiam

www.eventino.net

www.fit-arena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnować z LPG? Niby czemu? ... a może dla dizla który przy naszym paliwie w stacjach może przy odpowiedniej pogodzie przestać na parkingu od listopada do marca :lol:

Trzeba szukać lepszego gazownika, bo LPG to dobry pomysł, a przez partaczy w warsztatach mówi się że LPG jest do doopy. Tak samo jest w wielu dziedzinach, a zasada jest prosta, jak się dba tak się ma. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Hondę na 3-4 razy muszę odpalać i klekot spod maski przy odpaleniu taki idzie, że mam wrażenie, że się silnik rozsypuje. RAM z kolei pali na dotyk nawet przy -27. Przy najwiekszych mrozach ledwo mi się udawało Hondę odpalić (pomimo grzania swieć na 3 razy!).

 

Nie zmienia to faktu, że chciałbym Cummins'a ;-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że chciałbym Cummins'a

 

Jedynie słuszny kierunek. Mój mimo przejechanych wg licznika 254000 mil, pali na dotyk.

http://shirehorsepoland.com/

 

Karawaningowe Bractwo Podróżnicze

www.karawanier.pl

 

 

Dodge Ram 1500 4,7 Magnum '03

Dodge Ram 2500 5,9 Cummins '02

LESLIE RS3L - Już straszy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że było wczoraj u mnie 31 stopni :shock:

 

Rano jeep odpalił - z 15 minut mineło i na gazownie się przełączył -

 

czarnuch3 - więc proponuje zrąbać gazownika - a potem jechać do innego :roll:

 

 

 

PS.Kupowałem w Piasecznie Spirita :roll: - może żeśmy się widzieli?

Jeep V8 WJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Kupowałem w Piasecznie Spirita :roll: - może żeśmy się widzieli?

 

Niestety się nie spotkaliśmy, byłeś u mojej konkurencji :evil: Ale gorąco zapraszam po materiały do grawerowania, dla kolegi z forum atrakcyjne rabaty :-)

Kończę kryptoreklamę, bo mnie admin pogoni :mrgreen:

Dodge Durango 2002 4.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.