Skocz do zawartości

Pokazali F-150 na 2012 r. A w nim...


Lemmy

Rekomendowane odpowiedzi

Przyciemniane przednie światła, kamerka z przodu (Raptor), drapane aluminium wewnątrz.

 

A, i byłbym zapomniał - tryb auto 4x4 do jazdy na czarnym (Lariat, King Ranch, Platinum).

 

Wersja the F-150 EcoBoost 4x4 ma nowe, 3,5-litrowe uturbione V6 o mocy 365 KM.

Ponoć w trasie ma to spalać 11,2 litra benz.

 

Pozdro

Ram4x4fun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5-litrowe uturbione V6 o mocy 365 KM

I nie dopisali, że trwałość turbiny benzynowej kończy się szybciej niż 100.000 km.

 

Co zaoszczędzisz na benzynie to wydasz na nową turbinkę :lol:

 

A tak naprawdę to niska trwałość turbo wynika z niewiedzy użytkowników a nie z niskiej jakości / wytrzymałości turbo.

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam, że turbina od benzyniaka jest mniej trwała od turbiny diesla, zakładając że mamy podobnie użytkowane z chłodzeniem i innymi nakazami turbinowymi.

 

A poza tematem mam turbinę Francisa i tu zagadka, do czego służy gdzie jest wykorzystywana?

Nie szperać w necie tylko czy ktoś wie na szybko? :-D

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to niska trwałość turbo wynika z niewiedzy użytkowników a nie z niskiej jakości / wytrzymałości turbo.

 

Coraz częściej można spotkać się z dodatkową elektryczną pompą oleju chłodzącą turbo po zgaszeniu silnika. Może nowy fordzik też będzie posiadać takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty obrotami ale jest dużo innych czynników. Turbina jest napędzana ciśnieniem gazów wydechowych (których oczywiście jest więcej przy wysokich obrotach) ale przecież duże diesle z wysoką kompresją też nie ustępują tutaj wysokoobrotowym benzynkom a często generują nawet więcej ciśnienia na turbinie.

 

Ja nadal obstaje za 'świadomością' użytkownika a nie trwałością samej turbiny ;-)

It's nice to be important but it's more important to be nice :)

 

www.grokker.pl

 

www.bostikpolska.pl

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko uważam, że turbina od benzyniaka jest mniej trwała od turbiny diesla, zakładając że mamy podobnie użytkowane z chłodzeniem i innymi nakazami turbinowymi.

Miałem Volvo V70 T5 i jak go sprzedawałem to miał najechane 390 000km i nigdy nie miałem problemów z turbo. Trzeba tylko pamiętać o zasadach użytkowania turbin.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.