Skocz do zawartości

wentylacja,klimatyzacja,nawiewy-problem


dejwitt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mozecie mi podpowiedziec gdzei tego ustrojstwa z linka partsgeek mam szukac w kruszynie?

Na przykład na tej ilustracji :mrgreen:

Element numer 12 (i z rysunku wynika, że chyba są dwa?). W każdym razie obawiam się, że bez demontażu deski się nie obejdzie... A po cholerę chcesz to wymieniać? Ogrzewanie przestało działać? Może tylko coś się wypięło albo nie działa sterowanie, bo co się może zepsuć w kawałku gąbki i plastiku? :mrgreen:

00i99001.gif

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie nie ale ciagle szukam przyczyny czemu mi wieje od strony pasazera i nei tylko od spodu zimnym powietrzem jak tylko rozpedze sie do 110km/h minimu, i dlaczego tak slabo mi wieje przez kratki ( caly czas ei ludze ze jak wymienie skrzynke bezp. to wszystko zniknie, ale to tak jak liczyc ze sie znajdzie igle w stodu siana)...dzieki DARECKI za slow aotuchy hehe

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawnego mechanika to jakieś 8 godzin roboty .

Hihihi czyli w domowych warunkach jakieś 2-3 dni. Plus czas na szukanie połamanych klipsów i pogubionych śrubek... :mrgreen:

 

ogrzewanie nie ale ciagle szukam przyczyny czemu mi wieje od strony pasazera i nei tylko od spodu zimnym powietrzem jak tylko rozpedze sie do 110km/h minimu, i dlaczego tak slabo mi wieje przez kratki ( caly czas ei ludze ze jak wymienie skrzynke bezp. to wszystko zniknie, ale to tak jak liczyc ze sie znajdzie igle w stodu siana

Eee, skrzynka raczej nie. Prawie na pewno nie działa sterowanie którąś z klapek. Trzeba by tylko sprawdzić czy usterka jest mechaniczna (coś się wypięło, zablokowało, złamało), czy elektryczna (nie działa samo sterowanie).

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejwitt, błagam zmień tytuł tematu, tak, żeby można było po tytule wiedzieć o czym mowa w temacie. Tytuł "możecie mi podpowiedzieć..." jest pusty i nic nie mówiący.

Resztę użytkowników proszę, aby takie tytuły nie pojawiały się na naszym forum. Nie utrudniajmy sobie życia. :->

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejwitt, my to chyba musimy jakąś małą litrową butelkę łiskacza sieknąć, mój bydlak ma te same objawy. Czasem wydaje mi się, że kiedyś 126p mojej siostry bardziej"dmuchał"

Niby słychać jak się coś tam przesuwa, niby dmucha ale jakoś tak bez entuzjazmu. Najlepsze dmuchanie to w pozycji "na pysk" ale szału nima

Od strony pasażera też zimne napitala, ale ja tam nie siedzę :lol: Z tym wianiem zimnego powietrza to może przyczyną jest jakiś nie uszczelniony otwór na przewody czy inne duperele przechodzące z silnika do kabiny auta przez ścianę?

DODGE RAM 1500, 2006 5,7HEMI TRX4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Wnioskuję z waszych postów Panowie, że nagrzewnica wraz z nawiewami w Ramach to raczej nie jest element Heavy Duty hehehe :mrgreen:

Przy sprawnym układzie ogrzewania, nawiewów i klimatyzacji auto ma grzać/chłodzić tak jak mu się każe i tam, gdzie mu się każe! To nie PF126p czy LR Defender :mrgreen:

W każdym opisanym przypadku zalecam sprawdzenie układu pod kątem usterek mechanicznych lub elektrycznych. Na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie Waszych problemów ;-)

 

dejwitt - wspomniałeś w innym wątku o błędzie czujnika klimy. Co to za błąd? Bo to też może mieć jakiś związek...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad sie pojawil i znikl, podejrzewam ze to mi zaczyna skrzynka bezpiecznikow szkolic kompa...aj sie pewnie dopiero za to zabiore jak wiosna przyjdzie teraz za zimno zeby przed garazem seidziec i rozkrecac auto...AdAm a z tym whisky dobry pomysl zeby jakos zime przetrwac :>

 

[ Dodano: 2011-05-30, 22:15 ]

odswieze temat poniewaz, znalazlem przyczynę niesprawnej wentylacji w moim dodgu :) (AdAm pewnie i u ciebie to się popsuło): zacznę od początku, otóż zajechałem sobie na warsztat kumpla była godzina 18 i powiedziałem sobie że albo ja albo ta wentylacja :) o godzinie 20:30 zdiagnozowałem usterkę :). Oczywiście nie obyło się bez nerwów i nieograniczonej ilości wypowiedzianych słów na literę k.. hihi, za nim w ogole sciaglem cala deskę nie obyło sie bez siły otóż były 4 śruby w takim miejscu przykręcone od strony szyby że ni jak nie dało sie do nich dojść albo najzwyczajniej zabrakło mi cierpliwości, użyłem brzeszczota i je po prostu przeciąłem

zdjcie0083j.th.jpg

zdjcie0084f.th.jpg

nie wiem jak robia to mechanicy ze te srubki odkręcają ktore wskazuje palcem choc pewnie ciezko sobie je wyobrazić ale wierzcie mi że próbowałem na różne sposoby je odkręcić i się nie dało, więc odciąłem plastik i deska wyszła :)

 

a powodem mojej słabej wentylacji i wpadania zimnego powietrza byla klapka ktora spadla z mocowania co nia steruje silniczek. Otóż spadła na wentylator i był otwarty tunel powietrza które normalnie zasysa wentylator zewnątrz co powodowalo przy wyzszej predkosci(pedzie wiatru) wpadanie zimnego powietrza do srodka auta.A to że wiało bardzo słabo to poprostu powód tej klapki ktora spadła na wentylator i go calkiem przykryło. Mam nadzieje że coś z tego zoruzmieliście :),zdjecia tej klapki ponizej

 

56488116.th.jpg

 

ta klapka znajduje sie pod prawym glosnikiem :)

 

i tyle, teraz sei bede cieszył klima ktora zajebiście jest wydajna :)

 

mam nadzieje że komuś to pomoże :)

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeje temat.

Pomalu przymierzam sie do pogrzebania w desce - moje objawy sa podobne, przy predkosciach ok. 100km/h cos dmucha pasazerowi po kostkach i nie jest to klima :)

 

Ostatnio, poniewaz nie siedze zbyt czesto po prawej stronie - podczas jazdy doszlo do sytuacji, gdy przy +10*C musialem ratowac sie ogrzewaniem puszczonym na nogi. Moja motywacja znaczaco wzrosla :mrgreen:

 

dejwitt i AdAm - ktora klapka sterowania byla odpowiedzialna za przeciagi w waszym przypadku?

Na obecna chwile rozwazam powtorzenie tego co robia na tym video:

 

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrb przypuszczam ze klapka ktora jest odpowiedzialna za wew obieg spadla i auto ciagnie powietrze z zewnatrz, gdzie objawa się własnie tym że wieje powyżej 100na nogi pasażera...ale żeby sie do niej dostać czeka cie długa droga heheh, od razu zapoatrz sie w brzeszczocik który na pewno sie przyda w odkręceniu ostatnich 2 śrubek hehe :P

Chevrolet Camaro IROC-Z - Fbody Klub Polska

Dodge Ram 1500 Hemi 4x4 Laramie

Chevrolet Camaro SS :> SSman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mrb i tak wie dużo więcej z filmikow na youtube niż z naszych podpowiedzi, wiec dla neigo to będzie pryszcz...

 

45min :mrgreen:

 

 

wliczajac kilkukrotne bieganie po narzedzia i wyrywanie tego plastikowego progu. Sam nie wiem po co.

jutro montaz po naprawie

zapraszam potrzebujacych - 75ojro od sztuki + koszty dojazdu, kontakt na priv :kasztan:

 

 

album_pic.php?pic_id=56

5.7L ECONOMY PACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.