Skocz do zawartości

parametry fabryczne DODGE RAM MEGA CAB 5.9CTD HEAVY DUTY 4x4


corrado_vr6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

panowie pomóżcie,

 

 

walczę z tematem znalezienia informacji odnośnie fabrycznych parametrów w kwestii masy własnej, cdpopuszczalnych mas pozjazdu, zespołu pojazdów, ciągniętej przyczepy.

 

Nie mogę tego zlokalizować, wszędzie albo do aut nowych, albo starszych.

Potrzebuję parametry oryginalne, czyli takie jak w USA jest przygotowane jako ciężarowe.

 

Jezeli ktoś wie gdzie to można znaleźć lub ma takie paraametry u siebie, będe wdzięczny za pomoc.

 

dotyczy auta:

 

DODGE RAM 2500 HEAVY DUTY

5.9 CUMMINS TURBO DIESEL

4x4 AUTOMATYCZNA PRZEKŁADNIA

 

wersja kabinowa MEGA CAB

 

wielkie dzięki z góry

 

Łukasz

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walczę z tematem znalezienia informacji odnośnie fabrycznych parametrów w kwestii masy własnej, cdpopuszczalnych mas pozjazdu, zespołu pojazdów, ciągniętej przyczepy.

Nie mogę tego zlokalizować, wszędzie albo do aut nowych, albo starszych.

Potrzebuję parametry oryginalne, czyli takie jak w USA jest przygotowane jako ciężarowe.

Jezeli ktoś wie gdzie to można znaleźć lub ma takie paraametry u siebie, będe wdzięczny za pomoc.

dotyczy auta:

DODGE RAM 2500 HEAVY DUTY

5.9 CUMMINS TURBO DIESEL

4x4 AUTOMATYCZNA PRZEKŁADNIA

wersja kabinowa MEGA CAB

Hmmm... wszystko masz na tabliczce znamionowej. Powinna być naklejona gdzieś na słupku. Jeśli masz problemy z odczytaniem to wklej fotę na forum albo podeślij na priv i damy radę. Na pewno DMC będzie powyżej 3,5 tony natomiast to, że ma taką dopuszczalną masę całkowitą wcale nie oznacza, że w Stanach jest klasyfikowany jako ciężarówka ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według tego co tu http://www.gulfcoastnews.com/RT2006DodgeRamDiesel.htm piszą to:

 

DMC - 4082kg

 

Masa własna - 3170kg

 

Max ładowność - 911kg

 

uciąg - 5828kg

Kiedyś '05 Dodge RAM 1500 Hemi, Laramie.

Obecnie...Krajsler Grand Wojadżer :D

http://kamar-tech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Dokładnie jest tak jak piszesz, tabliczka jest, ale nieczytelna, spróbuję zorganizowac jakieś foto.

 

 

Parametry ze stronki mogłyby się zgadzać, jedank nie mogę się doczytać czy chodzi o megacab, ewenyualnie heavy duty. Ale zawsze jakieś cyfry już są.

 

wielkie dzięki i organizuję foto na początek.

 

 

pozdrawiam

Łukasz

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się doszukać parametrów dla 2006 Dodge Ram 2500 HD Mega Cab

- Masa własna : 3400 kg

- Maksymalna ładowność : 680 kg

- Maksymalny uciąg : 5600 kg

 

Dane z http://www.trucktrend.com/oftheyear/truck/163_0604_2006_truck_of_the_year_testing/2005_dodge_ram_mega_cab.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięi chłopaki za pomoc, jeszce wrzucę w wolnej chwili fotę mojej tabliczki.

 

A tak pozatym, Polska to dziwny kraj.... wszystko i wszędzie można załatwić, a szczególnie na stacjach diagnostycznych i wydziałach komunikacji.....

 

 

jeszcze raz szacun za pomoc.

 

Ł.

NO RAM, NO FUN.....

 

Cummins 4x4 HD 06' MEGA CAB - był :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Michałem CTD, on ma MegaCaba HD.

 

Nic nowego do tematu wnieść nie mogę, bo ja mam papiery raczej mocno pomieszane.

Ostatnio dowiedziałem się ile tak naprawdę waży i z wysoką zabudową i paroma raczej lekkimi pierdołami na pace wyszło 3,64 T z ćwiartką paliwa w baku :lol:

2006 CTD HD MegaCab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Michałem CTD, on ma MegaCaba HD.

 

Nic nowego do tematu wnieść nie mogę, bo ja mam papiery raczej mocno pomieszane.

Ostatnio dowiedziałem się ile tak naprawdę waży i z wysoką zabudową i paroma raczej lekkimi pierdołami na pace wyszło 3,64 T z ćwiartką paliwa w baku :lol:

... co masz na tabliczce?

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-150 `94 short bed V8 302cui 4x4..... sprzedany:(

Japacz!!! Co to ma znaczyć? Wyłamałeś się? :cry: Mam nadzieję, że tylko zamieniasz na inny. Czyżby Dodge? :kasztan:

 

Właśnie... Japacz bo będzie ban za brak pickupa :mrgreen: . Mam nadzieję, że następny będzie SD 7.3 PSD

 

Zdziwiony jestem że DMC tego Mega Caba jest tak małe. To tyle samo co u mnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-150 `94 short bed V8 302cui 4x4..... sprzedany:(

Japacz!!! Co to ma znaczyć? Wyłamałeś się? :cry: Mam nadzieję, że tylko zamieniasz na inny. Czyżby Dodge? :kasztan:

Właśnie... Japacz bo będzie ban za brak pickupa :mrgreen: . Mam nadzieję, że następny będzie SD 7.3 PSD

Przykro mi Panowie... Życie... Remont mieszkania zbiegł mi się z awarią skrzyni i podjąłem salomonową decyzję. Choć teraz nie mogę spać po nocach :cry:

Coś nowego raczej najwcześniej na wiosnę choć jeszcze nie mam planów na nic konkretnego. A na zimę chyba będzie jakiś niskobudżetowy plaskacz. Najprawdopodobniej Ford :mrgreen:

 

Ale nie kasztańmy koledze tematu ;-)

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie , może trochę odbiegnę od nurtu, ale w zasadzie trzymam się tematu masy. Jak to jest ... Mamy Ramam 2500 zarejestrowanego na "B" . Jaką maksymalną masę przyczepy możemy holować w Polsce. Jak to ewentualnie załatwiać by była ta masa jaknajwiększa. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bullterrier, nie jestem pewny ale z tego co wyczytałem to, przyczepa nie może przekroczyć masy całkowitej pojazdu, w moim przypadku RAM 2500 ma masę 2800 kg, do tego przyczepa nie może przekroczyć RMC dla naszego haka(nawet nie wiem ile w naszych ramiątkach wynosi), druga sprawa to zależy jaką kategorię posiadasz, jeżeli tylko kat. B masa całkowita z przyczepą nie może przekroczyć 3.5 t, także w moim przypadku na samym B możesz ciągnąć tylko 700 kg, kat. B + E upoważnia nas do ciągnięcia przyczepy nie większej jak masa naszego auta, możemy wtedy przekroczyć 3.5t. Dodatkowo jeżeli samochód jest wyposażony w napędy 4x4 oraz przyczepa w hamulec, masa może być jeszcze o kilkanaście procent większa od masy pojazdu, różnie piszą w internecie więc na ten drugi temat się nie wypowiadam. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.