Skocz do zawartości

Kierunkowskaz w Ramie 2006


AdAm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Znam auta, gdzie do wymiany żarówki pół przodu trzeba rozebrać hehehe
Ale idiotyzm!! Patrzyłem na manuala serwisowego do mojego Rama i w zasadzie prawie nie ma takich wynalazków jak narzędzie specjalne. Głównie do robierania silnika takie występują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis, serwis! Na pewno jakieś specjalne narzędzia są potrzebne :mrgreen: Znam auta, gdzie do wymiany żarówki pół przodu trzeba rozebrać hehehe :-)

Japacz, bez przesady. Nie wiem dokładnie jak jest w Ramie IIIgen. po lifcie, ale u mnie ( a to ten sam samochód tylko przed liftem) szybko odkręcasz trzy wkręty i masz lampę na zewnątrz. Trzeba pamiętać o wkręcie między zderzakiem a lampą, tam potrzebny będzie torx na przedłużce. Wyjęcie lampy zajmuje 40sekund.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz, bez przesady

Tak sądzisz? To spróbuj wymienić żarówkę np. w Vectrze :-) Podpowiem, że trzeba zacząć od demontażu zderzaka... :mrgreen:

A wracając do Rama, jak myślisz, ilu statystycznych użytkowników wozi ze sobą odpowiedniego torxa z przedłużką? Ilu wogóle wie, co to torx? :-) Niestety coraz częściej tak banalna czynność jak wymiana żarówki wymaga jakiegoś narzędzia (jak choćby śrubokręt czy torx), a już na pewno warto zajrzeć do instrukcji, żeby nie połamać jakichś ukrytych zatrzasków czy innych "plasticzków". Tym samym coraz trudniej zrobić to w przysłowiowe "5 sekund" na drodze czy stacji benzynowej. Kolejna cena postępu...

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japacz ma racje, własnie przez to co pisze Japacz sądze, że wymiana żółtej żaróweczki w Ramie to pikuś, bo trzeba wykręcić tylko trzy śrubki. Nie trzeba zdejmować nadkoli, akumulatora, czy zderzaka więc w dzisiejszych czasach jest to proste, a o czasach wymiany żarówki ręką proponowałbym zapomnieć. :-P

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
Jak wymienić żarówkę w kierunkowskazie w Dodge Ram z 2006 w przedniej lampie? Patrze patrze i nie umiem. Sowa mi na oczy wlazła?

 

o lie dobrze pamietam to odkrecasz dwie śruby od strony nadkola i reflektor wyłazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.