Skocz do zawartości

Witam


pit373

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Niestety nie mam jeszcze żadnego pickupa, ale myślę, że ten stan rzeczy się zmieni w połowie tego roku i mam nadzieję na pomoc forumowiczów i łagodne potraktowanie przy "głupich pytaniach" laika.

Czym jeżdżę?

Na co dzień Grand cherokee v8 99r, T4 2.5 oraz MB 512d, w sezonie na dwóch kółkach bmw K1200R.

 

Czym chcę jeździć?

Toyota Tundra DC 5.7 4x4 2007> :twisted:

dlaczego? bo wygląda i z zewnątrz i wewnątrz.

Nie chcę diesla. Only V8. Auto bulwarówka, do użytku własnego. Na pakę pies, motocykl, bagaż...

Do wożenia towaru mam inne auta.

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Stary już Cie lubie . Ja ujeżdżałem BMW R1150R i uważam, że tylko ludzie z charakterem potrafią dostrzec w BMW piękno (dotyczy u mnie tylko motocykli). Niestety ze względów zdrowotnych musiałem pożegnać się z motocyklami. Druga sprawa to Tundra, zaje....ste taczki. Pytaj, pytaj i włącz się aktywnie w tworzenie tego forum.

 

Jak możesz to wybierz inny kolor nicka, bo biały jest mało czytelny.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam kolegę , a dlaczego Toyota może coś z ojczyzny pickupów np. Ram dobrze by wyglądał na parkingu obok WJ-ta .

 

bo z rocznika 07r ma najlepsze osiągi (wg edmunds ?), największą moc i spalanie w normie v8. poza tym wewnątrz wygląda jak suv (tunel środkowy).

Myślałem jeszcze o lincolnie mark lt czyli taki f150 king ranch czy platinuim - ale marketing toyoty lepiej do mnie przemawia = nowocześniejsze auto.

Minus tundry - tylne zawieszenie, konstrukcja - w testach jakoś tak telepie.

 

Ojczyzna pickupów - na blaszce znamionowej jest napis made in usa :-P

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ja ujeżdżałem BMW R1150R i uważam, że tylko ludzie z charakterem potrafią dostrzec w BMW piękno (dotyczy u mnie tylko motocykli).

 

Dobrze gadasz, lać mu wódki.

Poprzednio jeździłem rocksterem i zajefajny moto, zdradziłem go dla k12r :twisted:

Był Ram 2500 '97 Magnum

 

Była TUNDRA [glow=red]5.7[/glow] LTD DC 4X4 BIG BAD & BLACK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak toyota to hilux :mrgreen: tundra jakaś taka nijaka taka niby amerykańska a bez jadu i polotu siek:

 

p.s. Witam :kasztan:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, nam nadzieję że kupisz wymazonego pickupa.

Gdybym ja kupował sercem tak jak pozostałe samochody, kupiłbym jednak RAMA, ale kupując rozumem kupiłem Hiluxa :)

Pozdrawiam

Hilux 3.0 '09 +2" Snorkel, osłony Asfir, konsola CB, WA-27, BFG MT, osłony reflektorów

Grand Cherokkee 4.7 V8 '99 - OFF-ROAD

Commander 3.0CRD '07 - BOULEVARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Jak full-size to tylko Dodge Ram. :lol: Poza tym Tundra to nie pełny full-size tylko 7/8. :-D No może z wyjątkeim najnowszej generacji.

Voytek

Na asfalt - 2005 Ram 1500, Quad Cab, Hemi 5.7L, 4x4, Nitto Terra Grappler

W teren - 1996 Cherokee, 2-drz, 4.0L, Manual, NP231, Lift RE 5,5", 33"Nitto Mud Grappler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym nie miał rozumu? Co miałeś na myśli?

No wiesz? Gdzieżbym śmiał coś takiego sugerować :lol:

Wybrałeś samochód, który jest niepraktyczny, wielki, dużo pali ale jest zaj...y piękny, itd.

Rzeczy piękne wybiera się emocjami, a rozumem wybiera się rzeczy praktyczne aż do bólu :-P

Hilux 3.0 '09 +2" Snorkel, osłony Asfir, konsola CB, WA-27, BFG MT, osłony reflektorów

Grand Cherokkee 4.7 V8 '99 - OFF-ROAD

Commander 3.0CRD '07 - BOULEVARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś samochód, który jest niepraktyczny, wielki, dużo pali

No i znów się z Tobą nie zgodzę.

Każdy dobiera auto wg. własnych potrzeb i tak RAM dla mnie jest bardzo praktyczny. Przestrzeń bagażowa to jest akurat tyle ile potrzebuje wykorzystać w ciągu jednej wyprawy po hurtowniach, hurtownie w których się zaopatruje są na obrzeżach Warszawy, a ja sam mieszkam w malutkim miasteczku pod Warszawą któremu bliżej do wsi niż do miasta, więc nie mam problemów z parkowaniem i manewrowaniem. Koszty 100 km RAMem to 40zł, czyli tyle samo co np. 3.0 w dieslu lub mniej.

Biorąc sprawę z drugiej strony, czyli to co daje RAM i to co za to bierze, mogę śmiało powiedzieć, że RAM pali prawie trzy razy mniej paliwa od np Daewoo Tico. Każde 10 KM Dodge'a spala ok. 0.55l benzyny, a każde 10KM Tico spala 1.33l benzyny, a pomijam fakt ładowności i komfortu. Więc licząc to z proporcji różnica na korzyć Dodge jest miażdżąca. :twisted:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów się z Tobą nie zgodzę.

Ale za to jak potrafisz elegancko wszystko wytłumaczyć. :git:

OK. Widocznie jesteś jedną z tych osób, które kupiły RAMa bo taki im był potrzebny.

Ale umówmy się, że jesteś w zdecydowanej mniejszości. Raczej decyzja o zakupie tego samochodu ma inne podłoże, co nie znaczy, że jest błędna.

Sam bym sobie też na pewno kupił takiego pickupa, ale zależało mi na zasięgu bez możliwości tankowania i bez ładowania na pakę palety kanistrów z zapasowym paliwem.

A jak bóg da, kiedyś na wyjeździe w miejsce gdzie LPG, ani beny nie zakupisz. Tylko ON

Hilux 3.0 '09 +2" Snorkel, osłony Asfir, konsola CB, WA-27, BFG MT, osłony reflektorów

Grand Cherokkee 4.7 V8 '99 - OFF-ROAD

Commander 3.0CRD '07 - BOULEVARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym sobie też na pewno kupił takiego pickupa, ale zależało mi na zasięgu bez możliwości tankowania i bez ładowania na pakę palety kanistrów z zapasowym paliwem.

... a że tak się spytam, jaki masz zasięg, bo ja mam teraz 1500 km bez dodatkowych kanistrów benzyny :-) i nie ściemniam.

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak się spytam, jaki masz zasięg, bo ja mam teraz 1500 km bez dodatkowych kanistrów benzyny
To jaki masz zbiornik? Raczej butlę?

Ja mam zasięg (nie sprawdzałem do 0) jakieś 700km mieszanej jazdy na fabrycznym zbiorniku

Hilux 3.0 '09 +2" Snorkel, osłony Asfir, konsola CB, WA-27, BFG MT, osłony reflektorów

Grand Cherokkee 4.7 V8 '99 - OFF-ROAD

Commander 3.0CRD '07 - BOULEVARD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak się spytam, jaki masz zasięg, bo ja mam teraz 1500 km bez dodatkowych kanistrów benzyny
To jaki masz zbiornik? Raczej butlę?

Ja mam zasięg (nie sprawdzałem do 0) jakieś 700km mieszanej jazdy na fabrycznym zbiorniku

to raczej nie powalający wynik, ja u siebie w efie robię 720km ale to już bardzo ekonomiczna jazda musi być, normalnie oscyluje w okolicy 650 km :mrgreen: zbiornik 120l

ale offtopic się zrobił :kasztan:

Smoderator :mrgreen:

 

"... jak go nie zgaszę, to nie zatankuje do pełna..."

no replacement for displacement

 

nima pałerstrołka jest wanna kółkach ?

 

Masz dżipa jesteś... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.