Skocz do zawartości

Podniesienie Rama 1500 2006r.


Koczis

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem w powitalni :-D jestem posiadaczem Rama 4x4 z 2006r. Aktualnie jestem na etapie malowania całej budy... A że pikusia mam zupełnie rozebranego buda ściągnięta z ramy paka tak samo to chciałbym coś jeszcze przy nim zrobić ( rama oczywiście pomalowana :-D ) mianowicie chodzi mi po głowie podniesienie go . Słyszałem że można wsadzić pod bude i pake na poduszki tuleje ( max 7 cm aby nie ingerować w ukł. kierowniczy ) tylko trzeba jeszcze przerobić chłodnice na wysokość Wiska no i zderzak tylny wyżej ( bo jest do ramy przykręcany )

Ale do końca nie jestem pewien czy to będzie takie proste, jeśli ktoś już tak przerabiał prosze o pomoc...

 

Może macie jakieś fajne pomysły jak pomalować pikusia albo delikatny off tunning ? :evil:

 

ps.

Wachacz i reszte klamorów znalazłem w PL wystarczyło podzwonić do każdego z alleg.. nawet do tego co miał tylko nakrętke z koła ... siek:

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też miałem tuleje poliuretanowe ale zmieniłem na poliamidowe.

Przy podnoszeniu sprawdź czy nie będzie komplikacji z wiazkami elektrycznymi, dźwignią "biegów" czy nie jest za krótka, wlew paliwa, przewody hamulcowe.

A co do malowania to ja znam tylko powłoki a nie farby :mrgreen:

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podnoszeniu sprawdź czy nie będzie komplikacji z (...) dźwignią "biegów" czy nie jest za krótka

 

Jak to automat to wajcha (jak w każdym porządnym amerykaninie) jest przy kierownicy. A jak manual to drążek ma chyba z metr... :mrgreen:

Full Size Bronco, V8 351 cui, Eddie Bauer - jest:)

Dwa litry?? Dwa litry to może mieć karton po mleku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam L200 i maksymalne sensowne podniesienie budy to 50mm.

Kolejne mm to już co raz większe modyfikacje i problemy.

Auto obecnie się wciąż składa ale na nowych oponach pójdzie do góry około 12cm.

Na to się składa bodylift 50mm, zmienione drążki skrętne i opony 33"

Wsiadanie do niego zaczyna być lekko upierdliwe :mrgreen: wiec większy lift juz na moje potrzeby nie jest potrzebny.

www.natryskowe.com

European Size- Felicia Pickup

Azia Size- Mitsu L200

Full Size- odkładam do skarbonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że temat umarł. Ja akurat motam swojego RAMa i mam parę pytań. Ktoś z kolegów już podnosił w opcji "bez przeróbek" ? CZy taka opcja przy 2" w ogóle jest możliwa ? Albo zapytam inaczej bo spodziewam się jednak komplikacji - jakie niespodzianki mnie czekają przy podnoszeniu RAMa o 2 cale ? Dużo czy wcale ;) ?No i czy ktoś sprawdzał jakie koło max wejdzie bez cięcia przedniego zderzaka ? Pytanie ostatnie - macie doświadczenie w zakładniau dystansów w celu poszerzenia lekko auta ? Myślę, że jeśli idzie w górę, kołą puchną to i może go lekko poszerzyć ? I nakładki na koła by nie chapać na boki. Plan jest taki. Auto już na warsztacie. kombinuję jak to ugryźć . . . Będę wdzięczny za wszelkie uwagi koledzy. Pozdrawiam. Niech MOC będzie z wami.

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam lift kit 2,5 cala od rough country.

Opony 35x12,5 na 17 calowych felgach z +10 ofsst'em - po zamontowaniu kół podwyższył się o 2cm.

Do tego fendery z buschwacker'a i wszystko pięknie się prezentuję.

Reasumując jest wyższy od serii o jakieś 8,5 cm.

Nie robiłem żadnych modyfikacji z zawieszeniem, mostami etc.

Ram 5.7 hemi TRX4 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtekrybnik - dzieki za info. Dokladnie takie same cos jak ty robie :) Auto juz na warsztacie... Na poczatku doprowadzam go do stanu "igla" czyli odrestaurowuje by wszystko smigalo jak nalezy. Jedyny problem to rozmiar mojej felgi - 20" czyli koszt opony wiekszy.

Napisz prosze na pw numer do siebie bo mam jescze pare pytan.

Moj jest w kontaktach jak cos :)

You can't snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it's not gentlemanly.

 

2006 Dodge 5.7 Hemi Ram Quad Cab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.