Skocz do zawartości

[RAM 1500] Jak rozpoznać czy most jest a automatyczną blokad


Maarr80

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak piszesz. Na forum znalazłem stronkę gdzie podają rodzaje olei ilości itp wychodzi, że ja powinienem zastosować 70W90, rozkodowałem też vin i pozycja LSD - jest jako "optional" Jeśli chodzi o to sprawdzenie to znalazłem coś takiego jeszcze

cytat: "czy jest LSD (limited slip differential) ??? - najprościej podnieść auto i zakręcić kołami , jeśli koła kręcą się w tym samym kierunku , oznacza to że jest LSD , jeśli w przeciwnych kierunkach oznacza to że brak jest LSD lub jest zepsute"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
znalazłem coś takiego jeszcze

cytat: "czy jest LSD (limited slip differential) ??? - najprościej podnieść auto i zakręcić kołami , jeśli koła kręcą się w tym samym kierunku , oznacza to że jest LSD , jeśli w przeciwnych kierunkach oznacza to że brak jest LSD lub jest zepsute"

 

pod warunkiem że skrzynia będzie w pozycji N, ale nie odczujesz z jaka siłą działa LSD, lub czy w ogóle działa, albo mechanizm różnicowy stawia tak duży opór że nie pracuje i koła kręcą się w tym samym kierunku bez LSD.

 

Lepszym sposobem na sprawdzenie jest skrzynia w pozycji P. ale wtedy koła kręcą się w przeciwnym kierunku z oporem lub bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z LSD czy bez zawsze bedzie palil na dwa kola, chyba ze w luku...

 

Tweety nie ma LSD i czasem pali na 1 kółeczko, omega nie ma lsd i tez pali na jedno, czasem na dwa. Także z tym zawsze to tak jest loteryjnie, stan opon ma znaczenie, podłoże, zabrudzenie opon i wiele innych, ale oczywiście najlepiej użyć lewarka i nie męczyć Ramika, bo się może zepsuć. :mrgreen:

Dodge Ram 2500 Van 99' 318 cui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdzenie:

-Auto w górę, wszystko na N, jeśli ma LSD oba koła będą kręciły się w tę samą stronę. Jeśli kręcą się w przeciwną to brak LSD albo się skończyło.

Olej:

-Jeśli używane tylko na ulicy W90, jeśli teren lub ciąganie przyczep W140. Wielu producentów zaleca dolewania dodatków LSD.

Ford F-150 5.4 2005 rok Lift 2.5" 315/70/17 black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na p u mnie nie da sie w ogole kręcić kolami bo skrzynia jest zblokowana wiec jedynie na N. a najprościej w zimę stanąć 1 kołem na lodzie drugiem na asfalcie. Powinny obydwa iść z tym ze kolo na lodzie będzie obracać się szybciej od tego na asfalcie gdyż LSD to tylko ograniczony poślizg mechanizmu różnicowego a nie blokada mostu.

2005 Ford F150 5.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Jeśli chcesz korzystać z forum musisz zaakceptować powyższeWarunki użytkowania.